reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Canal+ Sport i Kino Polska ukarane przez KRRiT

dodano: 2017-01-20 17:35
autor: Łukasz Knapik | źródło: Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji

KRRiT Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji 21 i 23 grudnia 2016 roku przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) nałożył na spółki Kino Polska TV S.A. (SPI International B.V.), nadawcę kanału Kino Polska, i ITI Neovision S.A., nadawcę Canal+ Sport, kary w łącznej kwocie 32 000 zł za niższy niż obowiązujący w ustawie o radiofonii i telewizji udział audycji z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych z dysfunkcją narządów wzroku lub słuchu w programach Kino Polska i Canal+ Sport.

KRRiT Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zgodnie z art. 18a ust. 1 ustawy o radiofonii i telewizji nadawcy programów telewizyjnych zapewniają co najmniej 10 proc. kwartalnego czasu nadawania programu na audycje z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych z dysfunkcją narządów wzroku lub słuchu.

Kontrola przewodniczącego KRRiT wykazała, że w IV kwartale 2015 roku udział audycji z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych z dysfunkcją narządów wzroku lub słuchu w programie Kino Polska wyniósł 2,53 proc., a w programie Canal+ Sport 1,19 proc. Na spółki została nałożona kara w łącznej wysokości 32 000 zł. Na spółkę Kino Polska TV wysokość nałożonej kary wyniosła 2 000 zł, a na ITI Neovision 30 000 zł.

- Wymierzając karę, KRRiT uwzględniła przesłanki ustawowe, określone w art. 53 ust. 1 ustawy o radiofonii i telewizji, takich jak zakres i stopień szkodliwości naruszenia, możliwości finansowe nadawcy, a także jego dotychczasową działalność, w tym stwierdzone przypadki naruszenia w przeszłości powyższych norm - czytamy w komunikacie regulatora rynku.

Materiały dodatkowe:
Decyzja KRRiT nr 14/2016 w sprawie kary dla Kino Polska TV - zobacz dokument.
Decyzja KRRiT nr 17/2016 w sprawie kary dla ITI Neovision - zobacz dokument.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Transmiter HDMI Megasat Premium do max. 100m

Bezprzewodowy transmiter HDMI firmy Megasat. Urządzenie pozwala na przesłanie na...

670 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 149 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SX88+ SE HEVC HD Multistream

Najnowsza wersja satelitarnego odbiornika Octagon SX88+ SE HD, z DX...

249 zł Więcej...
reklama