reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Liberty Global ogłasza zmiany kierownicze w Europie

dodano: 2019-06-17 17:51
autor: Jakub Sulisz | źródło: Liberty Global

Liberty Global Grupa Liberty Global ogłosiła odejście Erica Tvetera, który sprawował wysokie funkcje kierownicze w Liberty Global od 2009 r. Był m.in. Prezesem szwajcarskiego operatora telewizji kablowej, a następnie CEO odpowiedzialnym za obszar Europy Środkowo-Wschodniej, powiększony również o Austrię. Ostatnio Tveter zajmował jednocześnie dwa stanowiska: CEO na Europę Wschodnią i prezesa szwajcarskiego oddziału UPC.

Liberty Global Robert Redeleanu


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Decyzja Tvetera zbiega się ze sprzedażą wielu aktywów, które nadzorował podczas swojej kadencji. Liberty Global zamknęło sprzedaż UPC Austria na początku tego roku i ogłosiło sprzedaż swoich oddziałów w Szwajcarii, a także na Węgrzech, w Rumunii i Czechach. Tveter był Prezesem UPC w Szwajcarii przez 9 lat i przez ten czas przyczynił się do ponad 50-proc. wzrostu przychodów z operacji tej spółki od momentu jej przejęcia przez Liberty Global. Przewidywana wartość aktywów spółki w transakcji sprzedaży szwajcarskiego oddziału UPC firmie Sunrise wyceniana jest na 10-krotność szacowanej wartości wskaźnika OCF z 2019 r. po korekcie i stanowi znaczący zwrot dla Liberty Global.

Prezes UPC Polska Robert Redeleanu obejmie od 1 lipca stanowisko CEO na Europę Wschodnią, podlegając Severinie Pascu, CEO UPC Szwajcaria. Redeleanu dołączył do Liberty Global w 2013 r. jako Prezes UPC Romania i od tego czasu rozszerzył swoje obowiązki na trzy oddziały UPC: węgierski, rumuński i polski. Na nowym stanowisku kierować będzie działalnością firmy w całej Europie Wschodniej do czasu oczekiwanego zamknięcia transakcji z Vodafone, a następnie będzie kontynuował swoją rolę w regionie, w skład którego wchodzić będzie UPC w Polsce i na Słowacji.

Chcę podziękować Ericowi za jego zaangażowanie i lata lojalnej pracy. Odegrał on kluczową rolę w transformacji naszej działalności w Szwajcarii, Austrii i Europie Wschodniej, napędzając wzrost operacyjny i finansowy, a także generowanie wartości firmy. Jest to dla niego naturalny moment na podjęcie nowych wyzwań, ponieważ przygotowujemy się do zamknięcia transakcji mających wpływ na sześć naszych krajów operacyjnych, które w większości położone są w Europie Środkowej i Wschodniej. Robert jest utalentowanym liderem, który wnosi ogromną energię, pasję, umiejętność operacyjną i koncentrację na kliencie. Jak pokazuje historia jego kariery, jest świetnym dowodem na to, że Liberty Global dba o rozwój talentów. - Mike Fries, CEO Liberty Global

Bardzo cenię sobie bycie częścią rodziny Liberty Global, którą cechują elastyczność i przedsiębiorczość, dzięki czemu nasza firma jest wspaniała i pozostawia wiele miejsca na przyjaźń i budowanie cennych relacji. Nauczyłem się wiele o tworzeniu wartości i doskonałości operacyjnej w trakcie mojej kadencji i swoją wiedzą będę nadal wspierać Liberty jako doradca. Będę ją również wykorzystywać w kolejnym rozdziale mojej kariery zawodowej. - Eric Tveter


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Personalia


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Transmiter Extender HDMI Megasat Mini do 15m

Bezprzewodowy transmiter HDMI Mini firmy Megasat do bezprzewodowej transmisji sygnału...

490 zł Więcej...

Konwerter Single Televes LNB

Ostatni model pojedynczego konwertera Universal hiszpańskiej firmy Televes. Charakterystyczna pomarańczowa...

35 zł Więcej...

Konwerter Monoblock Twin 6° Opticum LMTP-04H

Tania wersja konwertera Universal Monoblock Twin marki Opticum (6 stopni...

79 zł Więcej...
reklama