reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Programy o hotelach w BBC Entertainment

dodano: 2014-07-29 14:56 | aktualizacja: 2014-07-29 16:45
autor: Łukasz Knapik | źródło: BBC Worldwide

BBC Entertainment Logo BBC Entertainment przedstawia trzy nowe programy, które zaglądają za kulisy działalności najdroższych i najbardziej luksusowych hoteli na świecie oraz zdradzają tajemnice branży hotelarskiej, pracowników hoteli i ich najsłynniejszych gości.



Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nowe programy o najdroższych hotelach i kulisach branży w BBC Entertainment:

„Sekrety luksusowych hoteli”
emisja: od wtorku, 19 sierpnia 2014 roku o 22:00

Znany aktor Richard E. Grant podróżuje po całym świecie i opisuje historie kryjące się za pięknymi fasadami ekskluzywnych hoteli. Niedopuszczalne zachowania, skandale seksualne, zwalczające się dynastie hotelarskie, ekstrawagancje sławnych i bogatych gości... Program ukazuje fascynujący, a przy tym zupełnie nieznany nam świat. Poza odcinkami skupiającymi się na konkretnych hotelach obejrzymy dwa odcinki specjalne, poświęcone Irlandii i Lazurowemu Wybrzeżu. - Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się, co trzeba zrobić, aby usatysfakcjonować  najbardziej  wymagających  gości,  jak  zorganizować  niezapomnianą  imprezę w wyjątkowym miejscu - albo po prostu jesteście zainteresowani ciekawostkami i plotkami związanymi  z tymi luksusowymi przybytkami - nie możecie przeoczyć tego programu - zachęca nadawca.

W kolejnych odcinkach:

Odcinek 1.: „Władza i pieniądze”
Richard E. Grant, aktor znany między innymi z filmu „Withnail i ja”, wyrusza w podróż, aby odwiedzić  najbardziej luksusowe hotele na świecie i poznać różne aspekty branży hotelarskiej. W pierwszym odcinku pokazuje, jak dużą rolę odgrywają w niej władza i pieniądze. W tym celu melduje się w hotelu  Caesars Palace w Las Vegas, w Barkley Pet Hotel w Kalifornii i w Ty Warner Penthouse w nowojorskim  Four Seasons, gdzie jedna noc kosztuje 44 tysiące dolarów.  

Odcinek 2.: „Życie i śmierć”
Aktor odwiedza pokoje, restauracje i bary hotelowe w których mieszkali, umierali i zakochiwali się  sławni i bogaci. Odwiedza paryski L’Hôtel, gdzie ostatnie dni życia spędził Oscar Wilde. Jedzie do Chelsea Hotel w Nowym Jorku, w którym regularnie zatrzymywali się między innymi Mark Twain, Stanley Kubrick, Edith Piaf, Sid Vicious i Robert Mapplethorpe. Trafia także do hotelu Dorchester w londyńskiej dzielnicy  Mayfair, gdzie Britt  Ekland wspomina, jak w  1964 roku spotkała tam Petera Sellersa i zakochała się w nim.

Odcinek 3.: „Skandale”
Tym razem Richard  E. Grant bada plotki, intrygi i skandale kryjące się za zamkniętymi drzwiami najsłynniejszych pokoi  i  apartamentów hotelowych. Odwiedza hotel Chateau Marmont  na Sunset  Boulevard w Hollywood, gdzie pod koniec życia zaszył się Howard Hughes, gdzie toczył się gorący  romans Jean Harlow i Clarka Gable’a i gdzie ostatnio Lindsay Lohan stała się persona non grata po tym, jak nie zapłaciła rachunku. W Nowym Jorku Richard rozmawia z byłym gangsterem Louisem Ferrante o słynnym napadzie na hotel Pierre w 1972 roku, w czasie którego skradziono gotówkę i biżuterię o łącznej  wartości 10 milionów dolarów.

Odcinek 4.: „VIP-y”
Richard sprawdza, jak najlepsze hotele na świecie traktują Bardzo Ważnych Gości. Zaczyna od apartamentu Harlequin Suite w londyńskim hotelu Dorchester, gdzie specjalnie dla Elizabeth Taylor zainstalowano łazienkę z różowego marmuru. Odwiedza także paryski hotel Le Meurice, do którego Salvador Dali wracał co roku przez 30 lat. Spotyka się z Amandą Lear, muzą mistrza surrealizmu, która  opowiada mu o pamiątkach po wielkim artyście i o tym, jak jego pamięć czci się w hotelu po dziś dzień. W Ameryce Richard sprawdza, jak smakuje życie najbogatszych - zamawia kosztującego 5 tysięcy dolarów fleurburgera w restauracji Fleur w hotelu Mandalay Bay w Las Vegas.

Odcinek 5.: „Wartość dodana”
Richard poznaje ukryte „dodatki” do oferty najdroższych hoteli na świecie. W podziemiach paryskiego hotelu George V bierze udział w degustacji najlepszych win, a w Londynie spotyka się z dyrektorem  hotelu Goring, który wyjaśnia mu, dlaczego ten właśnie hotel najczęściej wybierają członkowie Rodziny Królewskiej. W hotelu Bel-Air w Los Angeles Richard rozmawia z organizatorem wesel, który planował  przyjęcia weselne Gwen Stefani, Nicole Richie i Katy Perry. Spotyka się także z Gene’em Simmonsem, basistą grupy Kiss, i z redaktor naczelną „Cosmopolitan”, Joanną Coles.

Odcinek 6.: „Seks”
W tym odcinku poznamy pikantne szczegóły życia sławnych i bogatych gości hotelowych - i odkryjemy  najseksowniejsze  hotele i pensjonaty na świecie. Richard odwiedza Beverly Wilshire Hotel w Los Angeles, gdzie znajduje ukrytą klatkę schodową, z której korzystali najsłynniejsi playboye Hollywood. W Paryżu trafia do L’Hotel, którego częstym gościem był francuski symbol seksu i notoryczny kobieciarz, Serge Gainsbourg.

Odcinek 7.: „Irlandia”
Richard E. Grant odkrywa najlepsze hotele Irlandii. Zaczyna swoją podróż w pięknym Ashford Castle,  w którym kręcono między innymi słynny film „Spokojny człowiek” z 1952 roku. Razem z byłym reporterem  telewizji ITN, Johnem Suchetem, Richard melduje się w hotelu Belfast Europa, znanym jako „najczęściej  wysadzany w powietrze hotel w Europie” - w czasach konfliktu w Irlandii Północnej był on obiektem  ataków bombowych aż 28 razy. Później Richard trafia także do hotelu Clarence w Dublinie, należącego  do Bono, wokalisty grupy U2. Na koniec odwiedza luksusowy, sześciogwiazdkowy hotel Ballyfin.

Odcinek 8.: „Riwiera Francuska”
Na zakończenie serii o najbardziej luksusowych hotelach świata Richard wybiera się na wspaniałe Lazurowe Wybrzeże. Zaczyna od Hotel de Paris w Monako, gdzie bierze udział w doskonałym przyjęciu i spotyka byłego kierowcę Formuły 1  Davida Coultharda, który wyjaśnia, dlaczego zdecydował się zamieszkać w Monako. Później Richard odwiedza hotel Byblos w St Tropez, gdzie w 1971 roku spotykali się  Mick Jagger i Bianca De Macias. Na końcu trafia do hotelu Belles Rivers.

„Inspektor hotelowy” 10
emisja: od wtorku, 14 października 2014 roku o 22:00

Alex Polizzi, znana prezenterka i hotelarka, zdobywczyni wielu nagród, kontynuuje misję, której celem  jest pomoc kiepsko radzącym sobie brytyjskim hotelom i pensjonatom. Jako wnuczka zmarłego kilka lat  temu Charlesa Forte’a i siostrzenica Sir Rocco Forte’a, Alex ma doświadczenie i wiedzę, dzięki którym  może zamienić podupadające hotele w dochodowe przedsiębiorstwa.

W kolejnych odcinkach:

Odcinek 1.: „Epstein House, Liverpool”
Beatlesi uważali, że miłości nie da się kupić - ale bez pieniędzy Patrick Duggan, właściciel hotelu, nie zdoła utrzymać się na powierzchni. Patrick wiąże wielkie nadzieje z hotelem, który mieści się w dawnym domu Briana Epsteina, menadżera Beatlesów. Kiedy kupował budynek, był przekonany, że przyniesie mu on znaczne dochody; pięć lat później okazuje się, że nic nie idzie po jego myśli.

Odcinek 2.: „The Vidella, Blackpool”
Kiedy dziesięć lat temu Neil i John przejęli hotel Vidella w Blackpool, byli najlepszymi przyjaciółmi. Obaj  lubili robić żarty i kawały - a goście ich hotelu musieli mieć duże poczucie humoru, aby dobrze się w nim bawić. W szafach były „pułapki”,  w śniadaniu pojawiały się sztuczne owady, na podłodze w recepcji przyklejona była jednofuntowa moneta... Po pewnym czasie jednak żarty zaczęły się nudzić, a problemy - narastać. Neil i John zdecydowali się wezwać na pomoc Alex Polizzi - uznali, że sami nie  dadzą rady wyprowadzić swojego hotelu na prostą. Czy Alex wykorzysta konwencję żartów i kawałów? Czy zdoła wytłumaczyć obu panom, że upadający hotel to nic śmiesznego?

Odcinek 3.: „Eden Lodge, Falmouth”
Historia Eden Lodge sięga roku 1605 - to jeden z najstarszych budynków w popularnym kurorcie Falmouth w Kornwalii. Z pensjonatu w kilka minut można dojść na plażę i do portu. Ale Alex nie wie, co robić: nie może dojść do porozumienia z właścicielami, którzy w niczym się ze sobą nie zgadzają. Wprowadza się zatem do Eden Lodge, aby przekonać się na  własnej skórze, jak czują się goście pensjonatu. Nie podobają jej się sypialnie własnoręcznie urządzone przez właścicieli, Lynn i Ziggy’ego. Kryty basen jest w opłakanym stanie. Alex dochodzi do wniosku, że jeśli Lynn i Ziggy mają zacząć zarabiać na swoim pensjonacie, musi dać im solidną lekcję. Ale czy dla hoteliku, który zbiera fatalne recenzje i prawie nie ma klientów, nie jest już na to za późno?

Odcinek 4.: „Alexandra Hotel, Llandudno”
Każdego lata nadmorskie miasteczko Llandudno przeżywa najazd turystów - wydawałoby się zatem, że  hotel położony kilka kroków od plaży, sklepów i restauracji nie powinien narzekać na brak klientów. A jednak: właściciele hotelu, John i jego współpracownik Bachir, utopili już w tym interesie wszystkie  oszczędności i zaciągnęli kredyty. Czy Alex zdoła ich uratować?

Odcinek 5.: „Paramount Hotel, Nottingham”
Alex Polizzi wyrusza w podróż do Nottingham, gdzie staje przed najtrudniejszym jak dotąd wyzwaniem: czy zdoła uchronić hotel przed upadkiem?

Odcinek 6.: „The Guangate Hotel, Tamworth”
Sue Tipton kupiła hotel Gungate pod wpływem chwili: szukała nowego wyzwania. Włożyła w wiktoriański hotel całe swoje serce, nie wspominając o dużych pieniądzach. Początki wyglądały obiecująco, ale ostanie lata były dla Sue bardzo ciężkie. Prowadzi hotel zupełnie sama, czuje się zdemotywowana i pozbawiona inwencji. Alex spędza w hotelu jedną noc jako gość, aby sprawdzić, jak  czują się klienci Sue. Następnego dnia ogłasza swój szczery i bezkompromisowy werdykt. Czy Sue  udźwignie prawdę?

Odcinek 7.: „The Green Man Pub and Hotel, Wembley”
Alex odwiedza Green Man Pub and Hotel w Wembley - odmawia jednak pozostania na noc. Jej wizyta  jest  krótsza  niż  zazwyczaj, ale Alex zdąży w tym czasie udowodnić, że istnieje wiele sposobów ratowania upadającego biznesu. Menadżer, Mel Preedy, kupił hotel z dziewięcioma pokojami w 2006 roku i urządził go w tradycyjnym stylu. Ale choć Green Man znajduje się zaledwie parę kroków od jednego z najsłynniejszych brytyjskich stadionów, a Mel wkłada w jego prowadzenie całe serce - hotel cienko  przędzie. Dochody z pokoi hotelowych są minimalne, dlatego Mel skupia się głównie na prowadzeniu  pubu. Mimo doskonałej lokalizacji hotel zbiera fatalne recenzje, co odstrasza potencjalnych gości. Czy  Alex zdoła przekonać krytyków i sprawić, że hotel przyciągnie gości? Czy może Green Man jest już  skazany na porażkę?

Odcinek 8.: „Waterhall Country Hotel, Crawley”
Waterhall Country House - hotel położony na terenie czternastohektarowej posiadłości - przyjął  pierwszych gości 10 lat temu. Ann i Andy Marsh - jak sami mówią - kupili go„w przypływie szaleństwa”. Chcieli stworzyć rodzinne przedsiębiorstwo z myślą o zapewnieniu przyszłości swoim dzieciom. Sami zbliżali się już do wieku emerytalnego, byli przekonani, że hotel pozwoli im mniej pracować. Niestety, rzeczywistość okazała się zupełnie inna. Choć hotel leży w pobliżu Gatwick, państwo Mash radzą sobie  coraz gorzej - a jeśli Waterhall ma zacząć przynosić dochody, trzeba zacząć działać od razu. Czy Alex  zdoła popchnąć ich na drogę sukcesu?

„Tajemnice hotelu Claridge’s”
emisja: od wtorku, 9 grudnia 2014 roku o 22:00

„Tajemnice hotelu Claridge’s” ukazują kulisy działania luksusowego, pięciogwiazdkowego hotelu położonego w sercu londyńskiej dzielnicy Mayfair, znanego z obsługi bogatych i sławnych - i członków  rodziny królewskiej.

W kolejnych odcinkach:

Odcinek 1.
Claridge's, położony w sercu londyńskiej dzielnicy Mayfair, to luksusowy, pięciogwiazdkowy hotel, często wybierany przez celebrytów i członków rodziny królewskiej. Pierwszy raz w swojej długiej historii ta znana z dyskrecji instytucja otworzyła drzwi dla filmowców kręcących o niej film dokumentalny. Reżyserka Jane Treays spędziła w hotelu rok, filmowała luksusowe apartamenty i biura, pracowników i gości - także takich, którzy za jedną noc w hotelu gotowi są zapłacić równowartość małego samochodu. Kamery rejestrowały wszystko: zobaczymy między innymi pokojówki i administratorów zmieniających całe trzecie piętro hotelu w pałac dla członka zagranicznej rodziny królewskiej, który  w każdej chwili może anulować rezerwację. Będziemy także towarzyszyć pełnemu energii głównemu menadżerowi,  Thomasowi Kochsowi, w czasie jego biznesowej podróży do Nowego Jorku, gdzie zamierza nawiązać współpracę z najlepszymi amerykańskimi biurami podróży.

Odcinek 2.
Otwarty w 1854 roku hotel Claridge’e słynie z wnętrz w stylu Art déco i tradycyjnej obsługi. Wiele osób - na przykład portier Roman - pracuje tu już od ponad 30 lat, zapewniając gościom poczucie ciągłości i wrażenie, że równie dobrze mogliby żyć w innym stuleciu. Stałym gościem hotelu jest między innymi ostatni następca tronu Królestwa Jugosławii, który zawsze zatrzymuje się w tym samym apartamencie, w którym się urodził. Bywają tu Joan Collins, Stephen Fry i cesarz Japonii, pojawia się także osiemdziesięciopięcioletni dziś Gerry Parker, były bukmacher z East  Endu, który od czterdziestu lat przychodzi do Claridge’s na śniadanie. Główny menadżer Thomas Kochs ma pełną świadomość ogromnych tradycji i oczekiwań gości; każda zmiana - od nowych budzików po  plany renowacji wartej 10 milionów funtów - jest przez niego szczegółowo analizowana z obsesyjną  dbałością o najdrobniejsze szczegóły.

Odcinek 3.
W Claridge’s trwa letnie szaleństwo - wygląda na to, że cały świat postanowił wynająć tu pokoje. Trzydzieści delegacji z całego świata przyjeżdża na Igrzyska Olimpijskie. Pięć razy dziennie rozwija się czerwony dywan przed kolejnymi  głowami państw. Kopenhaska Noma - uznawana za najlepszą restaurację na świecie - podejmuje gości w sali balowej. W kuchni pełno jest siana i szczawiu; hotelowi szefowie kuchni muszą na chwilę zapomnieć o tradycyjnych potrawach i pomóc w przygotowywaniu skandynawskich dań dla tysięcy gości, którzy  zapłacili po 195 funtów od osoby za możliwość spróbowania - między innymi - żywych mrówek. Bill i Laura przylecieli z Atlanty, aby urządzić tu wesele marzeń. Stephen,  kamerdyner, przygotowuje apartament dla jednego ze stałych gości: musi wydobyć z magazynu jego meble, pudła na kapelusze i 20 garniturów - a wszystko to dla osoby, która przyjeżdża na jedną noc...

10 najciekawszych hotelowych faktów:

1. Bellagio Hotel w Las Vegas zatrudnia ponad 10 tysięcy osób. Znajduje się w nim największa na świecie czekoladowa fontanna, wysoka na ponad 8 metrów.
2. Słynna projektantka mody Coco Chanel mieszkała w paryskim hotelu Ritz przez ponad 30 lat - aż do  śmierci w 1971 roku (miała wówczas 87 lat).
3. Według Księgi rekordów Guinessa najstarszym wciąż działającym hotelem jest Hoshi Ryokan w Japonii, w Awazu Onsen - jednej z dzielnic Komatsu. Hotel otwarto w 718 roku.
4. Nowojorski hotel Waldorf-Astoria był pierwszym, w którym oferowano gościom obsługę w pokojach.  Tutaj także powstała słynna sałatka Waldorf (jabłka, seler naciowy, orzechy włoskie i majonez).
5. Kompozytor Irving Berlin napisał wiele swoich piosenek - między innymi słynne „White Christmas” - siedząc przy basenie w hotelu Arizona Biltmore Resort and Spa w Phoenix.
6. Pracownicy Pałacu Buckingham wysyłani są na szkolenie do londyńskiego hotelu Ritz.
7. Apartament królewski w hotelu President Wilson w Genewie to prawdopodobnie najdroższy apartament hotelowy na świecie. Zajmuje całe ósme piętro hotelu z 12 sypialniami, siłownią, jacuzzi i tarasem na dachu. Ma własnego szefa kuchni, kamerdynera i ochronę.
8. InterContinental Hotels to największa na świecie sieć hoteli pod względem liczby pokoi. W jej skład  wchodzi ponad 4600 hoteli w przeszło stu krajach. Znajduje się w nich łącznie 687 tysięcy pokoi.
9. W Dubaju buduje się obecnie Hydropolis Underwater Hotel and Resort - podwodny hotel, będący  jedną z najbardziej zaawansowanych konstrukcji inżynieryjnych na świecie; rozmiarami będzie on dorównywał londyńskiemu Hyde Parkowi.
10. Naumi Hotel w Singapurze to pierwszy hotel dysponujący piętrem przeznaczonym wyłącznie dla kobiet. Pięć  apartamentów kryje się za  drzwiami z pancernego szkła. Wnętrza wykończone są jedwabiem i wyposażone w produkty do pielęgnacji skóry.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.




Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

319 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami Museum 4K i...

299 zł Więcej...