Polsat: Ponad 8,5 mln widzów meczu Polski ze Szkocją

dodano: 2014-10-15 13:41 | aktualizacja: 2014-10-15 14:12
autor: Łukasz Knapik | źródło: Cyfrowy Polsat

logo polsat Ponad 10,7 mln widzów oglądało najbardziej dramatyczne momenty drugiej połowy meczu Polska - Szkocja w eliminacyjnym spotkaniu Euro 2016 rozgrywanym na Stadionie Narodowym w Warszawie. Średnia oglądalność wtorkowego pojedynku na antenach Polsatu i Polsatu Sport wyniosła 8 mln 570 tys. widzów. Całkowity zasięg meczu to 14,7 miliona kibiców, którzy choć przez minutę oglądali transmisję tego zaciętego spotkania. Polska zremisowała za Szkocją 2:2.

Na antenie telewizji Polsat mecz śledziło średnio ponad 7,5 mln widzów, a ponad milion widzów oglądało transmisję w Polsacie Sport. Łącznie na obu antenach mecz oglądał, co drugi widz - 49,04 proc. SHR w grupie 4+ i 54,9 proc. SHR w grupie 16-49. Telewizja Polsat w trakcie jego nadawania była liderem w obu grupach audytoryjnych osiągając 43,3 proc. SHR wśród wszystkich badanych i 48,5 proc. SHR w grupie komercyjnej. Nadający to spotkanie Polsat Sport miał 6,1 proc. SHR udziału w grupie 4+ i 6,4 proc. SHR w grupie komercyjnej. Najbardziej dramatyczne 30 minut drugiej połowy meczu i drugą bramkę dla Polski autorstwa Arkadiusza Milika na obu antenach oglądało ponad 10,7 mln kibiców (wszystkie dane za Cyfrowym Polsatem).

Spotkanie ze Szkocją komentowali Mateusz Borek i Tomasz Hajto, a w studio: Bożydar Iwanow, Roman Kołtoń, Artur Wichniarek i Wojciech Kowalczyk.

Kolejne spotkanie eliminacyjne reprezentacja Polski rozegra 14 listopada br. na wyjeździe. Rywalem biało-czerwonych będzie reprezentacja Gruzji.