dodano: 2014-10-16 10:52 | aktualizacja:
2014-10-16 12:03
autor: Łukasz Knapik |
źródło: TVP
Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zespół bydgoskich „Zbliżeń” nagrodę za najlepszy program informacyjny zdobył po raz drugi z rzędu i po raz czwarty w historii PiK (poprzednio na 7., 14. i 20. PiK) i jest absolutnym liderem w tej kategorii. Coroczne spotkanie oddziałów terenowych TVP odbyło się tym razem w Opalenicy koło Poznania.
Poza spotkaniami i dyskusjami z jurorami i telewizyjnymi fachowcami, poświęconymi nagradzanym gatunkom telewizyjnym, największym zainteresowaniem cieszyło się panelowe spotkanie Jarosława Gugały z Wydarzeń” Polsatu, Kamila Durczoka z „Faktów TVN” i Piotra Kraśki z „Wiadomości” TVP, którzy dyskutowali m.in. o zagrożeniu telewizyjnych programów informacyjnych tabloidyzacją.
Poza Grand Prix jury przyznało również I i II nagrody oraz wyróżnienia:
W kategorii: Program informacyjny
I nagroda dla zespołu programu „Obiektyw” z TVP Białystok
II nagroda dla zespołu programu „Informacje” z TVP Olsztyn
Wyróżnienie dla zespołu programu „Informacje” z TVP Kielce
W kategorii: Program publicystyczny
I nagroda dla Krzysztofa Karmana z TVP Lublin za program „Polska samorządna”
Jury przyznało wyjątkowo dwie II nagrody ex aequo:
- Magdzie Kamińskiej z TVP Łódź za program „Łódzkie forum”
- Brygidzie Frosztędze-Kmiecik z TVP Katowice za program „Mama, tata równi w pracy i w domu”
Wyróżnienie dla Bogumiła Radajewskiego z TVP Bydgoszcz za program „Astroregion”
W kategorii: Program kulturalny
W tej kategorii jury nie przyznało Grand Prix
I nagroda dla Olgi Michalec z TVP Lublin za program „Próby”
II nagroda dla Anny Kochnowicz z TVP Poznań za program „Gorączka czerwcowej nocy”
Wyróżnienia dla:
- Romana Wasiluka z TVP Białystok za zdjęcia do programu „Świętość jest w nas”
- Wojciecha Kuski z TVP Gorzów Wielkopolski za program „Ekstraklasa kulturalna”
- Waldemara Patlewicza i Marcina Jałowego z TVP Katowice za program „Śląskie czyta”
W kategorii: Reportaż
I nagroda dla Moniki Meleń z TVP Kraków za „Stanisława i Stasia”
II nagroda dla Ilony Małek i Pawła Pezdana z TVP Rzeszów za „Chce się żyć”
Dwa równorzędne wyróżnienia dla:
- Hanny Kordalskiej-Rosiek z TVP Gdańsk za „Iluzjonistę”
- Sylwii Nieckarz z TVP Opole za „Zdobyć koronę”.
Materiał chroniony prawem
autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.