Stelmet Zielona Góra - BK Ventspils w TVP Sport

dodano: 2014-11-11 23:08 | aktualizacja: 2014-11-11 23:13
autor: Janusz Sulisz | źródło: sport.tvp.pl

TVP Sport HD W środę 12 listopada 2014 roku Stelmet Zielona Góra we własnej hali zagra z mistrzem Łotwy - BK Ventspils. Patrząc na ostatnie występy Stelmetu, może to być ostatnia szansa na zwycięstwo w tegorocznej edycji EuroCup. Początek spotkania 12.11.2014 o godz. 19:00. Transmisja na żywo w TVP Sport (HD) i SPORT.TVP.PL od godz. 18:45.

W niedzielę Stelmet wygrał w lidze z Wilkami Morskimi Szczecin. Niektórzy mogliby pomyśleć - wicemistrz Polski wrócił na zwycięską ścieżkę. Kto wie, może wróci, nie można jednak powiedzieć tego po meczu z beniaminkiem Tauron Basket Ligi. Wicemistrzowie Polski znów grali źle, męczyli się, ostatecznie wygrywając 71:68. Styl i gra optymizmem nie napawają.

Rywalem Stelmetu będzie BK Ventspils.
Drużyna z 40-tysięcznej Windawy to najlepszy łotewski zespół od lat. Czy jest zatem szansa, żeby pokonać mistrza? Jest, ponieważ Ventspils ma tylko jedno zwycięstwo w rozgrywkach EuroCup. Nadal jednak o jedno więcej od Stelmetu. Drużyna Robertsa Stelmahersa, byłego zawodnika Zastalu Zielona Góra i Śląska Wrocław wygrała tylko z Buducnost Podgorica. Zielonogórzanie z Podgoricą nie zdołali wygrać. Czy uda się z Łotyszami?

Jeśli drużyna Stelmetu nie zgarnie kompletu punktów, to już w tegorocznej edycji EuroCup o wygraną może być bardzo trudno. Nadziei szukać można w ostatnim meczu w Izmirze. Mimo, że Stelmet przegrał, to z bardzo dobrej strony pokazał się w drugiej połowie. Trzecia kwarta pokazała, że w tym zespole tkwi potencjał, który trzeba wydobyć. Uda się czy nie?

Transmisja spotkania Stelmet Zielona Góra - BK Ventspils w środę od godziny 18:45 w TVP Sport i SPORT.TVP.PL