SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nowy soft do TV LG 4K Ultra HD z HEVC na Polskę

dodano: 2014-11-19 03:07 | aktualizacja: 2014-11-19 16:30
autor: Jacek Grzeszczak | źródło: forum.satkurier.pl (franko) / satkurier.pl

LG logo.jpg Posiadacze TV LG z serii 4K Ultra HD (na razie potwierdzenie od użytkowników modeli z serii 850V) otrzymali 18 listopada br. dostęp do aktualizacji oprogramowania do wersji 4.36.32. Wprowadza ona jedną istotną zmianę dla widzów w Polsce - odblokowano na nasz kraj działanie kodeka HEVC, co umożliwia dostęp do kanałów demo nadawanych z satelity. O problemie wspominaliśmy w artykule pt. „Ultra HD z satelity w praktyce” w listopadowym wydaniu magazynu SAT Kurier (zobacz). Nie trzeba było długo czekać na reakcję producenta, za co należy mu się pochwała.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dzieje się to w kluczowym momencie, bo akurat 19 listopada br. SES przeprowadzi transmisję satelitarną na żywo koncertu grupy Linkin Park z użyciem kodeka HEVC w Ultra HD (więcej informacji).

Dotychczas TV LG z serii 850V obsługiwały HEVC, ale ponieważ standard ten jest stale rozwijany - tymczasowo zablokowano programowo działanie HEVC, ograniczając je tylko do rynku francuskiego, gdzie prowadzona jest testowa emisja w ramach naziemnej TV cyfrowej.
Teoretycznie każdy mógł włączyć obsługę HEVC, zmieniając kraj użytkowania w menu na Francję. Nie miało to wpływu na wersję językową OSD, bo ją ustawia się osobno, ale za to przełączało dostępne serwisy internetowe na te przeznaczone na rynek francuski, co sprawiało, że rozwiązanie to nie było zbyt wygodne.

Teraz dzięki aktualizacji oprogramowania odbiorem HEVC mogą się cieszyć wszyscy posiadacze nowych TV bez konieczności zmieniania kraju. Wystarcza jedynie pobrać nową wersję, co jest procesem wysoce zautomatyzowanym, potrzeba tylko dostępu do sieci i należy wywołać stosowną procedurę z menu TV.

Kto z posiadaczy dotychczas nie zmieniał kraju użytkowania i chce zobaczyć Ultra HD z HEVC w akcji, to już 19 listopada od 21:00 na pozycji 19,2°E pojawi się transmisja na żywo koncertu grupy Linkin Park z hali O2 World w Berlinie.

Przewidywane parametry techniczne:
ASTRA 1L (19,2°E)
tp. 35 (10,994 GHz, pol. H, SR: 22000, FEC: 5/6; DVB-S2/8PSK - zmiana FEC i modulacji!)
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Software News


Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik VU+ Ultimo 4K

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

2450 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF4008 E2 4K Combo

Octagon SF4008 E2 4K - odbiornik UHD 4K z kodekiem...

1199 zł Więcej...

Multiswitch Televes Nevoswitch 5x5x8

Markowy (hiszpański) multiswitch Televes Nevoswitch 5x5x8 rozdziela sygnał niezależnie z...

450 zł Więcej...