PŚ: 4 Polaków w konkursie. Plan transmisji w TVP

dodano: 2014-11-28 11:13 | aktualizacja: 2014-11-28 11:19
autor: Anita Kaźmierska | źródło: sport.tvp.pl

TVP1 HD TVP 1 HD Jedynka HD Krzysztof Biegun, Dawid Kubacki, Piotr Żyła oraz Aleksander Zniszczoł wystartują w piątek, 28 listopada br. w Kuusamo w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich. Do Finlandii nie poleciał kontuzjowany dwukrotny mistrz olimpijski i obrońca Kryształowej Kuli Kamil Stoch. Transmisja piątkowego konkursu PŚ w Kuusamo od 16.50 w TVP 1 i sport.tvp.pl.

Plan transmisji skoków narciarskich w TVP:

W czwartek w kwalifikacjach do konkursu Polacy nie zachwycili, a dobry skok oddał jedynie Biegun, plasując się na szóstej pozycji (130,5 m). Kubacki był 26., Żyła - 28., a Zniszczoł - 34. Nie miał szczęścia Maciej Kot, który minimalnie przegrał z Finem Janem Ahonenem i zajmując 41. miejsce otworzył listę zawodników, którzy nie wywalczyli awansu. Jan Ziobro był 50., natomiast Stefan Hula - 56.

Zwyciężył bezapelacyjnie Norweg Anders Bardal - 140,5 m. Dalej od niego skoczyło dwóch zawodników z pierwszej dziesiątki klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, zwolnionych z kwalifikacji: Niemiec Andreas Wellinger - 144,5 oraz Słoweniec Peter - 142,5 m. Ze swojej próby zrezygnował lider PŚ po pierwszym konkursie w Klingenthal Czech Roman Koudelka.

Zawody na Rukatunturi od lat kojarzone są z wietrzną aurą. Czwartkowe kwalifikacje nie okazały się wyjątkiem - zostały przeprowadzone bez większych przeszkód, ale zawodnicy musieli rywalizować w bardzo trudnych warunkach. Wiatr w porywach osiągał cztery metry na sekundę, utrudniając próby między innymi Ziobrze i Żyle.

W sobotę zawodników czeka kolejny konkurs w Kuusamo. Transmisja z obu zawodów w TVP i SPORT.TVP.PL.