SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

BLOG: Cyfrowy Polsat i nc+ bez BBC Brit i BBC Earth?

dodano: 2014-12-11 18:46 | aktualizacja: 2014-12-11 21:09
autor: Łukasz Knapik | źródło: satkurier.pl/informacje własne

BBC Brit BBC Earth 1 lutego 2015 roku na polskim rynku zadebiutować mają dwa nowe kanały BBC Worldwide - BBC Brit i BBC Earth (więcej tutaj i tutaj). Oba mają zastąpić istniejące już stacje - pierwszy BBC Entertainment, a drugi - BBC Knowledge. Wydaje się więc logiczne, iż oba kanały będą więc dostępne w pakietach tych samych operatorów, u których dostępne są dziś BBC Entertainment i BBC Knowledge. Na stronach internetowych i w komunikatach nadawcy znajdziemy jednak bardziej ogólne informacje dotyczące dostępności nowych stacji.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Beata Tadla, Jarosław Kret i Stig na prezentacji kanałów, foto: BBC Worldwide

Odeta Moro i Stig na prezentacji kanałów, foto: BBC Worldwide

Paulina Sykut-Jeżyna i Stig na prezentacji kanałów, foto: BBC Worldwide

Paulina Sykut-Jeżyna na prezentacji kanałów, foto: BBC Worldwide

Paulina Sykut-Jeżyna na prezentacji kanałów, foto: BBC Worldwide

Beata Tadla i Jarosław Kret na prezentacji kanałów, foto: BBC Worldwide

Jacek Koskowski, Beata Tadla i Jarosław Kret na prezentacji kanałów, foto: BBC Worldwide


- Kanał znajdzie się w ofercie platform DTH, telewizji kablowych i operatów telewizji IP. Wkrótce więcej informacji - czytamy na stronach BBC Brit i BBC Earth (więcej tutaj).

Czy tak lakoniczny komunikat może oznaczać, że obecność tych stacji np. w pakietach Cyfrowego Polsatu czy nc+ nie jest pewna i wciąż toczą się negocjacje nadawcy z operatorami? Nie wiadomo, ale budzi on różne domysły.

Ciekawa jest tu także data startu nowych kanałów - 1 lutego. To właśnie od tego dnia, w 2011 roku paczka BBC Entertainment, BBC Knowledge, BBC Lifestyle i CBeebies została wycofana z oferty Cyfrowego Polsatu, gdzie od grudnia 2007 roku była dostępna na wyłączność wśród platform satelitarnych. Równocześnie kanały pojawiły się w pakietach konkurentów - n i CYFRY+ (dziś razem tworzą nc+). Stacje te powróciły do Cyfrowego Polsatu pod koniec 2012 roku. Jednocześnie sprzedażą reklam w tych stacjach zajęło się biuro reklamy Polsat Media (należące do Cyfrowego Polsatu).

Oba nowe kanały mają być dostępne w wysokiej rozdzielczości. Być może to jest też powodem negocjacji. Dziś abonenci nc+ mają BBC Knowledge HD, który 1 lutego 2015 roku zastąpi BBC Earth HD. Tu sytuacja wydaje się więc prosta, inaczej niż w Cyfrowym Polsacie, gdzie kanał ten jest tylko w SD. BBC Entertainment, który zostanie zastąpiony przez BBC Brit, zarówno w nc+ jak i Cyfrowym Polsacie jest tylko w SD - wersji HD nie ma bowiem na polskim rynku. Obaj operatorzy mogą też zdecydować się na standardową rozdzielczość obu kanałów.

Gdzie właściwie będą dostępne kanały BBC Brit i BBC Earth? Do lutego jest jeszcze trochę czasu, więc zapewne wkrótce nadawca ogłosi listę platform, sieci kablowych i IPTV, które udostępnią swoim abonentom brytyjskie dokumenty i programy rozrywkowe spod znaku BBC. Musimy tylko poczekać.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Łukasz Knapik


Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Moduł Conax Eycos CAM + karta Smart HD+ 2m

Karta startowa Smart HD 2-miesięczna + do kompletu najtańszy moduł...

215 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 grafit

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

Mini PC Android Zidoo X10

Mini PC na systemie Android 6.0 Marshmallow z procesorem Realtek...

1090 zł Więcej...