18.12 1/16 finału Pucharu Króla w TVP Sport

dodano: 2014-12-18 10:37 | aktualizacja: 2014-12-18 10:44
autor: Anita Kaźmierska | źródło: sport.tvp.pl

TVP Sport W czwartek, 18 grudnia br. rozegrane zostaną ostatnie mecze 1/16 finału Pucharu Króla. Telewizja Polska pokaże dwa spotkania: Atletico Madryt - CE L’Hospitalet (godz. 19:55) oraz Malaga CF - Deportivo La Coruna (godz. 21:55). Transmisja obu konfrontacji w TVP Sport i sport.tvp.pl.

Mistrzowie Hiszpanii muszą dopełnić formalności w konfrontacji z trzecioligowcem. Na wyjeździe wygrali 3:0 po bramkach Antoine Griezmanna, Gabiego i Cristiana Rodrigueza. W rewanżu na Estadio Vicente Calderon trener Diego Simeone będzie mógł sprawdzić zawodników, którzy mieli mniej okazji do gry w tym sezonie.

- Szansę dostaną piłkarze, którzy nie występowali regularnie, ale od pierwszej minuty zagrają też podstawowi gracze. Mogę zdradzić, że w wyjściowej jedenastce znajdą się Mario Mandzukić i Koke - powiedział szkoleniowiec Atletico.

Mistrzowie Hiszpanii będą chcieli zrehabilitować się za ostatnią porażkę w lidze z Villarreal (0:1). Przez nią Atletico traci już do lokalnego rywala - Realu - siedem punktów i zajmuje trzecie miejsce w tabeli.

Przepustka dla Wilka?

Dużo więcej emocji powinno być w drugim spotkaniu, które zostanie pokazane w Telewizji Polskiej. Deportivo La Coruna, której zawodnikiem jest Cezary Wilk, zmierzy się na wyjeździe z Malagą. W pierwszym spotkaniu było 1:1.

Nie wiadomo czy Victor Vernandez postawi na polskiego zawodnika od początku spotkania. W ostatniej ligowej konfrontacji z Elche (1:0) były pomocnik Wisły Kraków wszedł w 65. minucie. W pierwszym spotkaniu 1/16 finału Copa del Rey nie było go w kadrze meczowej, ale  w ostatnich meczach ligowych dostawał szanse. W sumie rozegrał dziewięć spotkań w Primera Division, z czego cztery w pełnym wymiarze czasowym.

W pozostałych czwartkowych spotkaniach Pucharu Króla Elche zmierzy się na własnym stadionie z Realem Valladolid (w pierwszym meczu 0:0), a Athletic Bilbao podejmie Alcoyano (w pierwszym meczu 1:1).