reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Czy CAM CI+ 2.0 USB zastąpi tradycyjny moduł?

dodano: 2015-03-26 11:26 | aktualizacja: 2015-03-26 16:53
autor: Anita Kaźmierska | źródło: CSI/satkurier.pl

Moduł CAM Samsung Być może jeszcze przed końcem 2015 roku na rynku pojawi się nowa wersja modułu CI+, mająca formę sticka USB - bez złącza PCMCIA. Moduł CI+ włożony do odpowiedniego gniazda w telewizorze umożliwia odbiór płatnej telewizji bez potrzeby posiadania zewnętrznego dekodera. Biorąc pod uwagę to, że większość telewizorów posiada nawet po kilka portów USB, może to być dość ciekawe rozwiązanie. Czy oby na pewno?Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nowa generacja CI+ 2.0, następca CI+ 1.4, ma być zamknięta w obudowie USB. Oznacza to, że przyszłości być może nie będą już potrzebne dedykowane gniazda CAM, uważa Alexander Adolf z LG Electronics. Jego zdaniem moduły PCMCIA są toporne i nie są już „cool”.

„Nowa obudowa USB, ten sam świetny produkt” - taki był przekaz Adolfa do publiczności podczas DVB World (23-25 marca, Kopenhaga). Dodał, że nie ustalono jeszcze oficjalnego harmonogramu dla wprowadzenia produktów CI+ 2.0 na rynek. Być może będzie to koniec tego roku, powiedział.

Należy jednak zwrócić uwagę na to, że z nie wszystkich kart kodowych da się wyłamać mniejsze karty - tylko dla nich taki moduł CAM w formie sticka USB ma sens. W przeciwnym razie będziemy mieli do czynienia z sytuacją opisaną poniżej.

Pewnie wielu z was spotkało się z pendrive'ami przypominającymi kartę do bankomatu. Nie są one zbyt wygodne w użytkowaniu ze względu na swoje duże wymiary w porównaniu z tradycyjnymi, małymi stickami. Zdarza się, że umieszczenie ich w porcie USB komputera czy telewizora jest dość kłopotliwe. Ponadto o ile gniazdo CAM w telewizorze jest na ogół dobrze ukryte i wystająca karta nie rzuca się w oczy, to podłączenie do portu USB modułu CI+ 2.0 wielkości karty do bankomatu może dać niezbyt estetyczny efekt. Ponadto „tracimy” jeden z portów USB - jeśli nie mamy ich za wiele, może to być dla nas wielka strata...
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Technika


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel Corab RG6 FullCu 1m

Bardzo wysokiej jakości biały przewód koncentryczny 75 Ohm Corab RG6...

4 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 65 cm z przyssawką

stalowa antena 65 cm przenośna na przyssawkę.

139 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K S2X FBC

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

2 390 zł Więcej...
reklama