9.06 TBL: Stelmet o krok od mistrzostwa Polski

dodano: 2015-06-08 14:10 | aktualizacja: 2015-06-08 14:39
autor: Łukasz Knapik | źródło: Polska Liga Koszykówki/Cyfrowy Polsat

Tauron Basket Liga TBL logo Stelmet w piątym spotkaniu wielkiego finału Tauron Basket Ligi (TBL) pokonał PGE Turów 77:69 i tym samym po raz pierwszy wyszedł na prowadzenie w serii 3-2 (więcej tutaj). Zielonogórzanom do zdobycia tytułu mistrza Polski brakuje tylko jednego zwycięstwa. Mecz nr 6 we wtorek, 9 czerwca br. o godzinie 20:00. Transmisja w kanałach Polsat Sport News i Polsat Sport Extra (Polsat Sport Extra HD).

Gospodarze na początku spotkania prowadzili 6:2 po trójkach Michała Chylińskiego i Nemanji Jaramaza. Później jednak to Stelmet przejął inicjatywę - dzięki trafieniu Przemysława Zamojskiego wygrywał nawet 13:8. Od tego momentu poprawiła się jednak defensywa zgorzelczan. PGE Turów zanotował serię 13:1 i po kolejnej trójce Chylińskiego wygrywał nawet 21:14. Zielonogórzanie zmniejszali straty - już na początku drugiej kwarty przegrywali tylko trzema punktami. Dobrze prezentowali się Jure Lalić oraz Russell Robinson - po rzucie tego drugiego był remis. Zespół trenera Saso Filipovskiego potrafił na chwilę wychodzić na prowadzenie, ale ostatecznie to mistrzowie Polski dzięki akcji Tony’rgo Taylora wygrywali po 20 minutach 41:40.

W trzeciej kwarcie PGE Turów prowadził już nawet ośmioma punktami po rzutach wolnych Tony’ego Taylora i wydawało się, że kontroluje sytuację na parkiecie. W tym momencie wreszcie punkty zaczął zdobywać Łukasz Koszarek i to m.in. dzięki niemu zielonogórzanie doprowadzili do remisu. Ta część meczu zakończyła się jednak czteropunktowym prowadzeniem gospodarzy. Stelmet ostatnią kwartę rozpoczął od 10 punktów z rzędu bez odpowiedzi rywala i miał już przewagę 68:62. Zgorzelczanie na trzy minuty przed końcem przegrywali tylko pięcioma punktami, ale później trójkę dołożył jeszcze Zamojski. Ostatecznie goście wygrali 77:69 i prowadzą 3-2 w serii do czterech zwycięstw.

Najlepszym zawodnikiem gości był Przemysław Zamojski z 17 punktami. Quinton Hosley dołożył do tego 15 punktów i pięć asyst. W zespole ze Zgorzelca wyróżniał się Damian Kulig z 12 punktami.

Studio przed meczem nr 6 w Polsacie Sport News i Polsacie Sport Extra rozpocznie się o godzinie 19:35.

Tauron Basket Liga - faza play-off, plan transmisji:

- wtorek, 9 czerwca 2015 roku o 19:35, Polsat Sport Extra, Polsat Sport News, 6. mecz finałowy: Stelmet Zielona Góra - PGE Turów Zgorzelec.