27.06 Turcja - Polska w finale Igrzysk Europejskich

dodano: 2015-06-26 10:09 | aktualizacja: 2015-06-26 10:52
autor: Janusz Sulisz | źródło: polsatsport.pl

Polsat Sport HD Reprezentacja Turcji zmierzy się z Polską w sobotnim (27 czerwca) finale turnieju siatkarek na Igrzyskach Europejskich w Baku. Turczynki wygrały w półfinale po tie-breaku z drużyną Azerbejdżanu.

Polki mierzyły się z obiema ekipami w fazie grupowej turnieju. W pierwszej serii gier biało-czerwone pokonały Turcję 3:2, a w drugiej przegrały 0:3 z Azerbejdżanem. W grupowej konfrontacji obu ekip Turczynki wygrały z gospodyniami 3:0 (25:23, 26:24, 25:21) jak się okazało mecz półfinałowy nie był równie łatwą przeprawą: o awansie do finału zadecydował tie-break.

Pierwszy set zakończył się zwycięstwem Turczynek 25:21. To była wyrównana partia do drugiej przerwy technicznej (16:15), w końcówce Turczynki wypracowały przewagę (20:17) i mimo zrywu gospodyń, pewnie wygrały, kończące seta skutecznym atakiem Neriman Özsoy z lewego skrzydła. W drugiej partii gospodynie miały piłkę setową przy stanie 20:24, Turczynki wygrały trzy kolejne akcje, ale skuteczny atak Kseni Pozniak z prawego skrzydła zakończył tę odsłonę.

W trzeciej odsłonie, dzięki dobrym zagrywkom, Turczynki odskoczyły rywalkom w środkowej części seta (16:12) i pewnie wygrały 25:19. Gospodynie zdołały w kolejnym secie doprowadzić do tie-breaka. W decydującej partii nie zabrakło emocji. Turczynki rozpoczęły tę odsłonę z impetem i szybko, dzięki atakom Neriman Özsoy i Diclenur Babat uzyskały prowadzenie 4:1. Mimo to, przy zmianie stron punkt zaliczki miały gospodynie. Walka punkt za punkt trwała do stanu 11:11, później punktowały już wyłącznie siatkarki Turcji.

Turcja - Azerbejdżan 3:2 (25:21, 23:25, 25:19, 23:25, 15:11)

sobota, 27 czerwca

12:50 Igrzyska Europejskie Baku 2015 - siatkówka: mecz o 3. miejsce kobiet: Azerbejdżan - Serbia, Polsat Sport
15:20 Igrzyska Europejskie Baku 2015 - siatkówka: finał kobiet: Turcja - Polska, Polsat Sport