Awaria przy transmisji meczu FK Kukesi - Legia Warszawa

dodano: 2015-07-30 22:12 | aktualizacja: 2015-07-30 22:29
autor: Jacek Grzeszczak | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP Sport Fanom piłki nożnej nie było dane cieszyć się ze spotkania albańskiej drużyny FK Kukesi z Legią Warszawa. Niemal cała pierwsza połowa spotkania nie została wyemitowana na antenach TVP2 i TVP Sport z powodu awarii technicznej po stronie albańskiej. Na domiar złego - gdy już przekaz wznowiono, to po powrocie piłkarzy z szatni (przy stanie 1:2 dla Legii) w 52 minucie mecz przerwano z powodu incydentu (kamień rzucony z trybun kibiców albańskich trafił w głowę piłkarza Legii Warszawa Słowaka Ondreja Dudę).

O ile na zachowanie albańskich kibiców TVP wpływu nie miała, o tyle awaria w trakcie transmisji. a później jej skandaliczna jakość techniczna wywołały falę niezadowolenia kibiców w sieci.

Telewizja Polska wystosowała w tej sprawie komunikat prasowy:

Telewizja Polska przeprasza widzów za brak transmisji z 1. połowy meczu 3. rundy kwalifikacyjnej piłkarskiej Ligi Europejskiej FK KukesiLegia Warszawa. Powodem była awaria łącz, a dokładnie popsuty światłowód w Albanii, przez który jest wysyłany sygnał na satelitę.

TVP nie miała żadnego wpływu na awarię. Mecz realizowała miejscowa ekipa w Albanii i to ona była odpowiedzialna za dostarczenie sygnału do TVP. Telewizja Polska odebrała go testowo z Tirany już o godz. 19:36 i przez 20 minut nie było żadnego problemu. Dopiero w trakcie bloku reklamowego tuż przed meczem nastąpiło zerwanie łącz.

Według informacji przedstawiciela kontrahenta, od którego TVP nabyła prawa, miejscowa telewizja w Albanii również nie przekazywała relacji z meczu. Usterkę udało się usunąć dopiero w ostatnich minutach pierwszej połowy i wówczas TVP2 i TVP Sport rozpoczęły przekazywanie relacji z Tirany.

Dodatkowym problemem w odbiorze widowiska była jakość przekazu telewizyjnego, który nie spełniał wymogów norm międzynarodowych i jakości HD.

Telewizja Polska jeszcze raz przeprasza za zaistniałą sytuację, na którą całkowicie nie miała wpływu.

Spotkanie rewanżowe w Polsce już za tydzień, transmisja także na antenach TVP2 i TVP Sport - 6 sierpnia od 20:45. Miejmy nadzieję, że Polscy kibice pokażą jak powinno się dopingować swoją drużynę, a TVP będzie miała okazję zaprezentować albańskiej jak profesjonalnie realizuje się spotkanie piłkarskie w TV.