MŚ w wioślarstwie w TVP Sport

dodano: 2015-08-26 14:38 | aktualizacja: 2015-08-26 14:42
autor: Janusz Sulisz | źródło: Centrum Informacji TVP

TVP Sport HD W niedzielę 30 sierpnia 2015 roku rozpoczynają się mistrzostwa świata w wioślarstwie, które odbędą się we Francji. Zawodnicy powalczą o medale i kwalifikacje olimpijskie. Transmisje w TVP Sport (HD) oraz na stronie sport.tvp.pl.

W miejscowości Aiguebelette wystąpi 14 polskich osad, które od wtorku są już we Francji.

Największą szansę na medal mają zawodniczki dwójki podwójnej: Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj. W zeszłym roku wywalczyły srebrny medal mistrzostw i złoty mistrzostw Europy. W tym roku były już najlepsze w czempionacie Starego Kontynentu a także wygrały inauguracyjne zawody Pucharu świata w Bledzie. Fularczyk-Kozłowska to także brązowa medalistka igrzysk olimpijskich w Londynie, gdzie płynęła wraz z Julią Michalską-Płotkowiak (ta obecnie startuje w jedynce). Na wysokie miejsca może także liczyć: czwórka podwójna kobiet (brązowe medalistki mistrzostw Europy, dwa drugie miejsca w Pucharze Świata w tym roku) oraz męska ósemka, którym przed rokiem zdobyła brązowy medal mistrzostw świata w Amsterdamie.

Mistrzostwa świata w wioślarstwie skomentuje z Francji Dariusz Szpakowski.

Plan transmisji wioślarskich MŚ:

4 września (piątek)
Półfinały i finały                      TVP Sport, sport.tvp.pl                      godz. 10:35 na żywo

5 września (sobota)
Finały                                      TVP Sport, sport.tvp.pl                      godz. 13:10 na żywo