2.09 Sportklub: Barcelona - Fraikin o superpuchar

dodano: 2015-09-02 14:13 | aktualizacja: 2015-09-02 14:43
autor: Łukasz Knapik | źródło: Media Production

Sportklub od grudnia 2014 W środę, 2 września 2015 roku o godzinie 20.30 telewizja Sportklub pokaże ważny dla polskich kibiców mecz ligi Asobal - FC Barcelona zagra o krajowy superpuchar z zespołem Fraikin Granollers. Możliwe, że w składzie katalońskiej drużyny pojawi się Kamil Syprzak.

Katalończycy są faworytem tego spotkania. O ich dominacji w kraju najlepiej świadczy fakt, że w ostatnich dwóch sezonach wygrali wszystkie mecze w lidze. Fraikin zajęło w niej w poprzednich rozgrywkach trzecie miejsce, ze stratą 17 punktów do Barcy i pięciu do zespołu Naturhouse La Rioja.

Co ciekawe, obie drużyny zagrały ostatnio o superpuchar Katalonii. W tym meczu nie było niespodzianki - Barcelona triumfowała 35:21, choć do przerwy spotkanie było dosyć zacięte (17:14). Kamil rozpoczął ten mecz w pierwszym składzie, szybko rzucił dwa gole, ale potem, już po dziesięciu minutach musiał opuścić plac gry z powodu kontuzji. Najpewniej nie jest ona jednak groźna, dzięki czemu powinniśmy zobaczyć Polaka w akcji w środowy wieczór. No chyba, że sztab szkoleniowy postanowi go oszczędzać na rozpoczynający się 7 września br. prestiżowy turniej Super Globe...

Syprzak dobrze przepracował lato i wyrobił sobie w klubie mocną pozycję. Wydaje się, że trener Xavi Pascual uważa Kamila za zawodnika równie pożytecznego dla zespołu, co dwaj pozostali obrotowi, dużo bardziej doświadczeni Cedric Sorhaindo i Jesper Noddesbo. A to oznacza, że nasz zawodnik powinien otrzymywać w każdym meczu po 20-30 minut gry. To „normalna dawka” w Barcelonie, ponieważ hiszpański trener lubi korzystać z tego, że na każdą pozycję ma po 2-3 równorzędnych zawodników, stąd częste rotacje w składzie w trakcie poszczególnych spotkań.

- środa, 2 września 2015 roku o 20:30, Sportklub, mecz o superpuchar: F.C. Barcelona Lassa - Fraikin BM. Granollers.