SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

UPC Biznes rusza z 3. edycją Think Big [wideo]

dodano: 2015-09-17 13:53 | aktualizacja: 2015-09-17 14:49
autor: Łukasz Knapik | źródło: Liberty Global

UPC Polska UPC Biznes Think Big Wystartowała kolejna odsłona programu adresowanego do - jak czytamy w komunikacie - odważnych, ambitnych przedsiębiorców - Think Big (więcej tutaj). Organizatorem konkursu jest UPC Biznes - dostawca Internetu i rozwiązań cyfrowych dla firm. W tym roku programowi towarzyszy hasło „Go Beyond Borders!” zachęcające do przełamywania barier, które towarzyszą rozwojowi każdego biznesu. Do wygrania jest w sumie 80 tys. złotych oraz możliwość wymiany wiedzy i doświadczeń z mentorami biznesu i twórcami najbardziej rozpoznawalnych polskich marek technologicznych.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nowa edycja, nowe wyzwania

Jak czytamy w komunikacie, do udziału w tej edycji Think Big UPC Biznes zaprasza wszystkich, którzy prowadzą swój biznes w oparciu o nowoczesne technologie i w dłuższej perspektywie planują zagraniczną ekspansję swoich produktów i usług. Szczególnie mile widziane będą projekty z branży technologicznej i IT. To jednak nie wszystko, bo firma, aby zakwalifikować się do rywalizacji, będzie musiała wykazać określony próg przychodów (50 tys. zł) i udowodnić, że już teraz funkcjonuje w sprawdzonym modelu biznesowym.

- Stawiamy na nowoczesną przedsiębiorczość, czyli taką, która dynamicznie, bez kompleksów potrafi stawiać sobie, a następnie krok po kroku realizować, założone cele. Uczestnikami Think Big są przedsiębiorcy, którzy wyszli już z fazy start-upu - a więc ci, którzy mają już sprawdzony model biznesowy, mogą wykazać się konkretnym doświadczeniem, także w kontekście barier jakie pokonuje każdy, kto chce prowadzić własną firmę

- mówi Agnieszka Zawistowska, dyrektor UPC Biznes.


Pierwszy krok do sukcesu

Program składa się z 3 etapów. Warunkiem udziału we wstępnej eliminacji jest wypełnienie formularza dostępnego na stronie internetowej (przejdź na stronę). Oryginalność i potencjał zgłaszanego pomysłu na tym odcinku rywalizacji oceni kapituła konkursowa, w której skład wszedł m.in. zespół inwestycyjny SpeedUp Venture Capital Group. Termin zgłoszeń upływa 30 listopada br.

Plakat promujący 3. edycję konkursu Think Big, foto: Liberty Global


Do drugiej części dostanie się 30 najlepszych pomysłów. Wyłonienie finałowej dziesiątki przypadnie w udziale jury oraz internautom. Ci drudzy, swój ulubiony projekt będą wspierać za pośrednictwem aplikacji na Facebooku.

Rywalizacja o uznanie najlepszych

Dziesięć najlepszych pomysłów oceni w trakcie wielkiego finału konkursu w marcu 2016 roku jury w składzie m.in.: twórca, założyciel i współwłaściciel Grupy Integer.pl, właściciela paczkomatów InPost - Rafał Brzoska, dyrektor zarządzający rynkami biznesowymi w Liberty Global - Christopher B. Coles, partner zarządzający SpeedUp Group - Bartłomiej Gola, dyrektor do spraw korporacyjnych i polityki publicznej UPC Polska Patrycja Gołos, Michał Kaczmarski - redaktor naczelny „INNPoland”, bloger, przedsiębiorca i twórca Auli Polskiej Artur Kurasiński, prezes UPC Polska Ramiro Lafarga, naczelnik Wydziału Polityki Innowacyjności w Ministerstwie Gospodarki - Beata Lubos, dziennikarz ekonomiczny - Roman Młodkowski, dyrektor do spraw technologii w UPC Polska - Monika Nowak-Toporowicz, wiceprezydent miasta stołecznego Warszawy i inicjator Centrum Przedsiębiorczości Smolna Michał Olszewski, artysta grafik - Andrzej Pągowski, dyrektor Liberty Global Ventures Sander Vonk, założyciel firmy Dirlango - Łukasz Wejchert, dyrektor UPC Biznes - Agnieszka Zawistowska, Paweł Zielewski - redaktor naczelny „Pierwszego Miliona” i prezes Polski Przedsiębiorczej - Dariusz Żuk.

Oprócz nagród pieniężnych o łącznej wartości 80 tys. zł na uczestników Think Big czekają nagrody w postaci pakietów usług dla firm z m.in. superszybkim Internetem o prędkości 300 Mb/s od UPC Biznes oraz sesje mentorskie w ramach Think Big Academy.

Autorką kreacji artystycznej, eksponującej tegoroczne hasło programu Go Beyond Borders! jest w tym roku ilustratorka - Ada Buchholc.

W poprzedniej edycji Think Big jury najbardziej doceniło projekt firmy Egzotech z Gliwic - Luna EMG, czyli robota rehabilitacyjnego, ułatwiającego powrót do sprawności psychoruchowej chorym poddanym rehabilitacji neurologicznej. Dwie równorzędne nagrody przyznano Leia Display System, twórcom ekranu do wyświetlania obrazu w powietrzu oraz Lo Fi Robot, propagującym zajęcia z robotyki dla dzieci.

Relacja z finału Think Big 2015:Patronat nad 3. edycją konkursu objęli prezydent Warszawy, Ministerstwo Gospodarki, Polska Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiZ) i Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP), patronami medialnymi są „Bloomberg Businessweek”, „Forbes”, „INNPoland” i „Pierwszy Milion”, a partnerami SpeedUp Venture Capital Group, Aula Polska, Business Link i Liberty Global Ventures.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polskie kablówki


Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Moduł Conax Eycos CAM + karta Smart HD+ 2m

Karta startowa Smart HD 2-miesięczna + do kompletu najtańszy moduł...

215 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 grafit

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

Mini PC Android Zidoo X10

Mini PC na systemie Android 6.0 Marshmallow z procesorem Realtek...

1090 zł Więcej...