reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

TVP2: „Pytanie na śniadanie” w jesiennej odsłonie

dodano: 2015-10-06 09:22 | aktualizacja: 2015-10-06 11:06
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP

TVP2 TVP 2 Dwójka „Pytanie na śniadanie” logo od października 2015 roku Uroczystym przecięciem wstęgi przez prezesa TVP Janusza Daszczyńskiego i dyrektora TVP2 Jerzego Kapuścińskiego, w obecności zespołu redakcji programu oraz zaproszonych dziennikarzy otwarto odnowione studio dwójkowego „Pytania na śniadanie”. Nowa odsłona programu śniadaniowego Telewizji Polskiej uświetniła 45. urodziny TVP2.



Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- W 1970 roku rozwiązano zespół The Beatles i w tę pustkę weszła Dwójka - żartował prezes Daszczyński. - Mam nadzieję, że będą państwo zadowoleni z tego studia. Zespół „Pytania na śniadanie” jest zwarty i gotowy - dodał.


Od października br., przez sześć dni w tygodniu od 8:00 do 11:00 program w nowy studiu poprowadzą: Anna Popek i Michał Olszański, Marzena Rogalska i Tomasz Kammel, Monika Zamachowska i Łukasz Nowicki oraz debiutująca w programie Marcelina Zawadzka i Tomasz Wolny.

W programie nie zabraknie znanych i lubianych cykli: „Pytanie o drugie śniadanie”, „Odchudzanie na śniadanie” - cykl Konrada Gacy i „Pytania na śniadanie”, „Klub 50 plus, zawsze w formie”, „Rozmowa z Alicją”, „Czubaszek na śniadanie” - cykl Marii Czubaszek i Alicji Resich-Modlińskiej, „Oswajanie starości” - cykl Jolanty Kwaśniewskiej, „Mój pierwszy raz” - cykl Mikołaja Roznerskiego, „Modny Świat według Basi”, „Czerwony Dywan”.

Tomasz Wolny, Marcelina Zawadzka, Marzena Rogalska, Tomasz Kammel, Monika Zamachowska, Łukasz Nowicki, Anna Popek i Michał Olszański foto: TVP/Forum R. Nawrocki


Niezwykle ważnym elementem porannego programu będzie kuchnia „Pytania na śniadanie”, która każdego dnia zaprezentuje kulinarne inspiracje wybitnych kucharzy. Będzie także odkrywać nowe kulinarne talenty. Przygotuje rodzinne gotowanie wspólnie z widzami, wykorzysta przepisy widzów, pomysły na wspólne posiłki. Będzie sięgać do kuchni regionalnej i eksperymentalnej. Nie zabraknie oczywiście kuchni fit Jurka Sobieniaka, guru od smacznych i zdrowych potraw. Prawdziwą atrakcją będzie też kuchnia, w której przystojni kucharze przyrządzą specjały tylko dla kobiet. „Pytanie na śniadanie” pokaże też ABC wypieków - na słodko i na słono. W programie zagości również kuchnia światowa w wykonaniu gwiazd i obcokrajowców.

Wkrótce widzowie poznają nowych prezenterów pogody, którzy zostali wyłonieni z grona ponad 2000 osób, jakie zgłosiły się na casting. Widzowie głosami i opiniami na Facebooku, zdecydują, którzy z nich zostaną z „Pytaniem na śniadanie”.

Nowe jest także studio „Pytania na śniadanie”. Jego koncepcję opracowali najlepsi z najlepszych. Architekci Natalia Paszkowska i Marcin Mostafa oraz scenograf Boris Kudlička z renomowanej pracowni architektonicznej WWAA, zaprojektowali nową scenografię.

- Zgodnie z naszym zamysłem nowe studio telewizyjne ma stać się naturalnym przedłużeniem domowej przestrzeni widzów programu „Pytanie na śniadanie”. Poranny program telewizyjny z racji na czas emisji, jak i zakres podejmowanych tematów sprzyja tworzeniu intymnej więzi pomiędzy widzem, a przekazywaną treścią. Domowy odbiornik telewizyjny potraktowaliśmy jako okno umożliwiające wgląd w świat historii, zagadnień i pomysłów poruszanych przez gości zapraszanych do programu. To dlatego ważnym elementem procesu projektowego pozostawała dla nas praca nad atmosferą - zależało nam na osiągnięciu wrażenia swojskości i codzienności, przy jednoczesnym zachowaniu nowoczesnego wyrazu studia. Za punkt wyjścia obraliśmy dziedzictwo polskiego wzornictwa przemysłowego lat 70-tych ubiegłego wieku oraz powszechnie stosowane wtedy rozwiązania i materiały takie jak drewno, szkło, czy sklejka. Ażurowość i modułowość scenografii, a także wydzielenie jasnych funkcjonalnych stref w obrębie studia ma sprzyjać tworzeniu, być może nieuświadomionego wrażenia, że oglądając poranne wydanie „Pytania na śniadanie” zapraszamy gości do naszego salonu, werandy, czy kuchni

- mówi Natalia Paszkowska.


„Pytania na śniadanie” zmieniło również oprawę graficzną. Jest nowe logo, nowa kolorystyka oraz czołówka programu. W tym zakresie„Pytanie na śniadanie” współpracowało z wielokrotnie nagradzanym studiem Platige Image.

- Odświeżyliśmy wizerunek „Pytania na śniadanie”. Naszym celem było stworzenie optymistycznej, słonecznej oprawy, która miałaby uprzyjemniać nawet pochmurne, jesienne poranki i zachęcać do włączenia telewizji. Kolorystyka i rytmiczna kompozycja logo nawiązuje do faz wschodzącego słońca. Jednocześnie mamy w nim, obecny także w poprzednim logu, symbol dymka, konwersacji. Pojawiają się także skojarzenia z rozkładanymi talerzami lub soczystymi owocami. Moduł logo stanowi też podstawę oprawy. Dzięki rozciągnięciu i diagonalnym kompozycjom dynamizuje animacje. W oprawie zastosowaliśmy również proste liternictwo - elegancki font „Lato” Łukasza Dziedzica, który jest także używany w oprawie Dwójki

- mówi Mateusz Goll, art director w Platige Image.


Muzykę specjalnie dla „Pytania na śniadanie” skomponował Łukasz Sztaba.

Jak zapewnia nadawca, wszystkie elementy projektu, opracowane z niezwykłą starannością o każdy szczegół, wzajemnie się uzupełniają, tworząc harmonijną całość.

Do grona partnerów programu dołączyła także firma IKEA, która pomogła urządzić i wyposażyć studio.

- Cenimy możliwość udziału w ciekawych projektach, dlatego cieszymy się ze współpracy z Telewizją Polską. Urządzenie nowego studia programu „Pytanie na śniadanie” było dla nas inspirującym wyzwaniem. Meble i dekoracje IKEA wykorzystane w aranżacji studia łączą w sobie dobry design, prostotę i funkcjonalność. Wszystko po to, aby jak najbardziej odpowiedzieć na potrzeby porannego programu telewizyjnego

- mówi Małgorzata Jezierska, specjalista do spraw PR w IKEA.

- Mam nadzieję, że nowe studio „Pytania na śniadanie” będzie dla naszych widzów przyjaznym miejscem spotkań z przyjaciółmi, nietuzinkowymi, ciekawymi ludźmi. Jestem przekonana, że z nami każdy dzień będzie udany. Mamy fantastycznych prowadzących i świetną ekipę realizującą program. Zostańcie z nami i oglądajcie „Pytanie na śniadanie” od poniedziałku do soboty!

- mówi Bernadetta Bieszczanin, szefowa „Pytania na śniadanie”.


Jak zapowiada nadawca, wkrótce uruchomiony zostanie nowy portal „Pytania na śniadanie”, który oprócz bogactwa treści wyróżnia uproszczona do minimum, intuicyjna nawigacja. Nazwy działów: moda, uroda, gwiazdy, kuchnia mówią same za siebie. Precyzyjna wyszukiwarka pozwoli użytkownikowi odnaleźć interesujące go tematy, a kalendarium wydań archiwalnych korzystać z zasobów portalu w bardziej tradycyjny sposób (przejdź na stronę).

Cykle „Pytania na śniadanie”:

„Pytanie o drugie śniadanie”
emisja: w poniedziałki i czwartki

We wrześniu br. „Pytanie na śniadanie” rozpoczęło ogólnopolską akcję edukacyjną dla dzieci w wieku szkolnym i młodzieży gimnazjalnej oraz ich rodziców. Jej celem jest zachęcanie dzieci i młodzieży do zdrowego stylu życia oraz wykreowanie wśród młodych ludzi mody na zdrowie. Do udziału w akcji zaproszone zostały młode gwiazdy Internetu, eksperci z dziedziny zdrowia i odżywiania, sportowcy oraz szkoły. Z programem współpracują fachowcy Agnieszka Piskała i Jurek Sobieniak. Agnieszka Piskała to dietetyk, uczy jak czytać etykiety na produktach, mówi co jest dobre i pożywne, co nie szkodzi, a co lepiej pomijać. Zdradza też sposoby, jak zachęcić dziecko, do jedzenia zdrowych produktów. Jurek Sobieniak to kucharz, technolog żywienia, pokazuje, jak zrobić zdrowe, smaczne i atrakcyjne posiłki dla dzieci, jak przygotować pyszne drugie śniadanie do szkoły, co dać dziecku, aby dostarczyć mu na cały dzień najważniejsze składniki, aby prawidłowo się rozwijało, z chęcią i apetytem sięgało po posiłek i miało energię do nauki i zabawy. Program chce odwiedzać szkoły w różnych miastach Polski i wspólnie z dziećmi rozmawiać o zdrowym jedzeniu, nakłaniać do samodzielnego przygotowywania drugich śniadań do szkoły. Będzie też wspólnie przygotowywać posiłki w szkołach. Wszystko to w ramach specjalnych warsztatów kulinarnych, do prowadzenia których będą zachęcane wszystkie szkoły w Polsce.

„Klub 50 plus, zawsze w formie”
emisja: we wtorki

Cykl Marioli Bojarskiej-Ferenc jest kontynuacją ogólnopolskiej akcji społecznej „Pytania na śniadanie”, skierowanej do kobiet po 50. roku życia (więcej tutaj). Zachęca kobiety w całej Polsce do większej aktywności fizycznej, uprawiania sportu, dbania o siebie, badania się. „Uczymy sztuki makijażu, gracji, ale przede wszystkim przeprowadzamy cudowne metamorfozy. Zgłaszają się do nas kobiety, które potrzebują inspiracji i pozytywnych konkretnych rad, jak być szczęśliwą po skończeniu 50 lat” - mówi Mariola Bojarska-Ferenc. „Klub 50 plus” wraz z jego pomysłodawczynią Mariolą Bojarską-Ferenc, dziennikarką, ekspertką z dziedziny fitness i zdrowego stylu życia, która od 25 lat edukuje Polki, jak polepszyć swoją kondycję, zdrowo się odżywiać i dbać o siebie, odniósł już niemały sukces. W całej Polsce powstały Kluby 50 plus gromadzące wspaniałe, aktywne kobiety, które mają potrzebę zmian w swoim życiu i odwagę, żeby te zmiany wprowadzać. Chcą być piękne, aktywne i szczęśliwe. Do programu zgłosiło się mnóstwo kobiet z całej Polski, a nawet z zagranicy. Tej jesieni będą też ciekawe spotkania z gwiazdami po 50-tce, które podzielą się swoimi historiami i doświadczeniem. „Każdy odcinek będzie zawierał: porcję ruchu. Z cyklu „Ćwiczenia łączą pokolenia”, pokażemy różne ćwiczenia dobrane specjalnie dla pań 50 plus, ale też takie, które mogą spokojnie wykonać z młodszą koleżanką, czy kolegą, porady z zakresu diety i mody oraz temat główny, czyli historie bohaterek” - mówi Mariola Bojarska-Ferenc.

„Odchudzanie na śniadanie”
emisja: w środy

Cykl Konrada Gacy i „Pytania na śniadanie” (więcej tutaj). Ekspert programu profesjonalnie podchodzi do tematu otyłości, pomógł tym, którzy stracili już nadzieję, że może im się udać odzyskać życie na nowo. Tej jesieni widzowie prześledzą dalsze losy uczestników pierwszej edycji, którzy łącznie schudli w sumie 214 kg, ale przede wszystkim poprawili kondycję, pokonali choroby, zyskali nowe siły oraz pasje. W drugim sezonie mocniej akcentowany będzie problem otyłości wśród dzieci. W programie nie zabraknie solidnej dawki motywacji, porad żywieniowych oraz przepisów kulinarnych. Pokazani zostaną też nowi bohaterowie oraz nowe rozwiązania na osiągnięcie wymarzonej figury.
 
„Oswajanie starości”
emisja: w czwartki

„Oswajanie starości“ to cykl Jolanty Kwaśniewskiej, uświadamiający, że starość jest nieuchronnym etapem naszego życia, ale to od nas samych zależy, jak się na ten etap przygotujemy (więcej tutaj). „Zależy nam na odczarowaniu tego okresu życia: starszy człowiek może być aktywny i piękny. Zaawansowany wiek nie musi oznaczać wykluczenia oraz poczucia braku przydatności” - wyjaśnia Jolanta Kwaśniewska, prezeska Zarządu Fundacji „Porozumienie Bez Barier”. Program jest częścią kampanii społecznej „Długowieczni”, której partnerami są: TVP, „Gazeta Wyborcza” i Fundacja „Porozumienie Bez Barier”. „Zapraszam państwa na jesienną, piątą z kolei edycję „Oswajania starości” w „Pytaniu na śniadanie”. Z największą radością pragnę podzielić się z państwem wiadomością, iż nasze działania wspiera jeden z najlepszych aktorów, wybitna osobowość - Franciszek Pieczka. Jesteśmy zaszczyceni, że pan Franciszek towarzyszy nam w propagowaniu działań  na rzecz aktywnej, zdrowej starości. Rozpoczynamy już 15 października! Ten sezon „Oswajania starości” upłynie pod hasłem - Starość w Akcji. Skupimy się na pokazaniu działań licznych organizacji, czy osób indywidualnych na rzecz poprawy jakości życia osób w wieku senioralnym. Zainaugurujemy również nowy, ogólnopolski projekt „Kąciki Babci i Dziadka”. Raz jeszcze, gorąco zapraszam przed telewizory!” - mówi Jolanta Kwaśniewska.

„Rozmowa z Alicją”
To jeden z najdłużej emitowanych cykli „Pytania na śniadanie”. Bohaterami wywiadów Alicji Resich-Modlińskiej są artyści, pisarze i wybitni przedstawiciele życia publicznego z Polski i ze świata. Do rozmów autorka zaprosiła m.in. Amosa Oza, Erica Emmanuela-Schmitta, Olgę Tokarczuk, Zygmunta Miłoszewskiego, Edytę Bartosiewicz, Jerzego Stuhra, Joannę Kulig, księżną Yorku Sarę Ferguson, małżeństwa Daniela i Krystynę Olbrychskich, Jerzego i Lucynę Bralczyków, czy Barbary Kurdej-Szatan z mężem Rafałem. Rozmowy z Alicją są pełne refleksji i humoru, co daje unikatowy obraz osobowości rozmówców  autorki. Alicja Resich-Modlińska jest niekwestionowaną królową wywiadu.

„Czubaszek na śniadanie”
To od lat niezwykle popularny cykl autorstwa Alicji Resich-Modlińskiej, którego główną  bohaterką i komentatorką jest słynna satyryczka Maria Czubaszek, ceniona przez fanów za szczerość i jedyne w swoim rodzaju absurdalne poczucie humoru. W żywej rozmowie, ilustrowanej materiałami filmowymi, internetowymi i fotografiami prasowymi, Alicja prowokuje Marię do  przewrotnych i gorzko-śmiesznych komentarzy na temat  zawartości języka tabloidów, portali plotkarskich i kolorowych magazynów.  Obie bezlitośnie punktują absurdy show biznesu i life stylu. Dzięki współpracy telewidzów autorki typują  „Czubek Czubaszka”, czyli najzabawniejszą informacje mijających tygodni. - „Czubaszek na śniadanie” to porcja mądrego śmiechu na dobry początek dnia - zapewnia nadawca.

„Mój pierwszy raz”
To cykl Mikołaja Roznerskiego, aktora, którego uwielbiają widzowie Dwójki. Mikołaj Roznerski zabawnie prezentuje różne historie i sytuacje, w których znalazł się po raz pierwszy. Widzowie mają szansę obserwować, jak czasem z humorem, a czasem ze strachem dokonuje rzeczy wielkich lub małych, ale nietuzinkowych i zawsze robi to pierwszy raz w życiu. Widać, że Mikołaj kocha to co robi brawurowo prezentując kolejne przygody. Nie boi się też przyznać, że niektóre sprawiają mu dużą trudność. Widzowie „Pytania na śniadanie” zobaczyli już jak ujeżdża konia, siedzi za kierownicą sportowego bolidu, czy wciela się w rolę hip-hopowca lub trenera drużyny koszykówki.  

„Modny Świat według Basi”
Dziennikarka modowa Barbara Łubko prezentuje świat wielkich projektantów, najnowsze trendy w modzie, szafy wielkich gwiazd. Podpowiada też jak światowe trendy przełożyć na życie zwykłej ulicy, żeby wyglądać modnie.

„Czerwony Dywan”
To przegląd aktualnie najważniejszych towarzyskich wydarzeń z polskiego i światowego show-biznesu okiem ekspertów z branży medialnej. Specjalnie dla „Pytania na śniadanie” rubryki towarzyskie komentują redaktorzy naczelni oraz dziennikarze z najlepszych magazynów i serwisów lifestylowych w Polsce.

„Pytanie na śniadanie” - emisja od poniedziałku do soboty o 8:00 w TVP2 (TVP2 HD) i TVP Polonia.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.




Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami Museum 4K i...

299 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-7/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-7/2023

12 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

239 zł Więcej...