nc+: Bayern – Juventus z rekordową oglądalnością

dodano: 2016-03-17 15:15 | aktualizacja: 2016-03-17 15:20
autor: Anita Kaźmierska | źródło: nc+

Liga Mistrzów nc+ Podczas środowego meczu 1/8 finału UEFA Champions League Bayern Monachium – Juventus Turyn padł rekord oglądalności obecnego sezonu tych prestiżowych rozgrywek w kanałach nc+. To ekscytujące spotkanie oglądało w CANAL+ średnio blisko 352 tysiące widzów. Wszystkie mecze Ligi Mistrzów UEFA transmitowane są na wyłączność w kanałach i serwisach nc+.

Mecz Bayern Monachium – Juventus Turyn miał być jednym z największych szlagierów 1/8 finału UEFA Champions League. Już po pierwszym spotkaniu, w którym padł remis 2:2 kibice mogli oczekiwać wielkich emocji. I tak było – w jednym z najlepszych meczów sezonu kibice zobaczyli wszystko, za co uwielbia się futbol – mocny początek, dramaturgię, nagłe zwroty akcji i przede wszystkim wspaniałe popisy piłkarskie ze strony obu drużyn. Goście z Turynu prowadzili już 2:0. W drugiej połowie do głosu doszli gospodarze i dzięki bramce kapitana reprezentacji Polski Roberta Lewandowskiego odrobili część strat. Wyrównujący gol padł w ostatniej minucie. To oznaczało dogrywkę. W niej więcej determinacji i umiejętności wykazali gospodarze i to oni wygrali 4:2 awansując do fazy ćwierćfinałowej.

– Wielka szkoda, że po tym meczu nie możemy przyznać przegranemu dzikiej karty i również obejrzeć go w kolejnej rundzie – podsumował pod koniec transmisji ekspert nc+ Maciej Murawski, który spotkanie komentował ze stadionu w Monachium wspólnie z dziennikarzem nc+ Bartoszem Gleniem.

Transmisja z Monachium była najliczniej oglądanym w tym sezonie UEFA Champions League meczem spośród tych, które były emitowane w kanałach nc+. W środowy wieczór pokazywany w CANAL+ mecz Bayern – Juventus oglądało średnio blisko 352 tysiące kibiców. Pierwsze spotkanie tych drużyn śledziło średnio blisko 282 tysiące widzów.

Już w piątek o 12:00 w CANAL+ Sport i nSport+ kibice zobaczą losowanie par ćwierćfinałowych Ligi Mistrzów UEFA. Obok Bayernu Monachium wezmą w nim udział Real Madryt, FC Barcelona, Atletico Madryt, Manchester City, VfL Wolfsburg, Paris Saint-Germain i SL Benfica. Mecze tej fazy zaplanowane są na 5/6 i 12/13 kwietnia. Wszystkie spotkania transmitowane będą wyłącznie w kanałach i serwisach nc+ (CANAL+ Sport Online i nc+ GO).

*Dane na podstawie: Nielsen Audience Measurement