Półfinał LE: Sevilla – Szachtar w TVP Sport

dodano: 2016-05-02 17:37 | aktualizacja: 2016-05-04 11:58
autor: Janusz Sulisz | źródło: sport.tvp.pl

TVP Sport HD W pierwszym meczu półfinału Ligi Europejskiej Szachtar Donieck zremisował na stadionie we Lwowie 2:2 (2:1) z Sevillą. W rozgrywanym we Lwowie pierwszym spotkaniu Szachtar był bliski pokonania obrońcy trofeum. Piłkarze Mircei Lucescu do 81. minuty prowadzili 2:1. Transmisja z rewanżowego meczu Ligi na Ramon Sanchez Pizjuan w czwartek 5 maja od godz. 21:00 w TVP Sport.

Sevilla jest faworytem, ale Szachtar pokazał nie raz, że umie grać do końca. We Lwowie było inaczej, to Sevilla grała do końca, bo w 81. minucie w polu karnym Facundo Ferreyra sfaulował Vitolo i polski sędzia tego meczu, Szymon Marciniak podyktował rzut karny. Jedenastkę skutecznie wykonał Kevin Gameiro.

Cały mecz w barwach Sevilli zagrał Grzegorz Krychowiak. Polak powinien wystąpić również w rewanżu. Zabraknie natomiast Michaela Krohn-Dehliego, który w doznał w czwartkowym meczu groźnie wyglądającej kontuzji kolana.

Zwycięzca dwumeczu Sevilla – Szachtar zagra w finale Ligi Europejskiej 18 maja w Bazylei z Villarreal lub Liverpoolem.

Mecz Sevilla – Szachtar skomentują: Tomasz Jasina i Jacek Magiera.