SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

SAT Kurier 5-6/2016

dodano: 2016-05-31 15:35 | aktualizacja: 2016-05-31 17:00
autor: Janusz Sulisz | źródło: satkurier.pl

SAT Kurier 5-6/2016 okładka SAT Kurier 5-6/2016
Wielkie starcie budżetowych tunerów Linux
Raport z targów CE China 2016
Piłkarskie Euro 2016 – co, gdzie i za ile?
Jak będzie wyglądał rynek CE w przyszłości?

TEST:
FBOX 4K od Fergusona

NOWE PRODUKTY:
- Splittery HDMI 4K UHD Triax
- TELE System z odbiornikiem TS ULTRA 4K
- AX 4KBOX HD51 – linuksowy odbiornik UHD 4K
- Miernik satelitarny Megasat Digital 1 HD
- Wavefrontier New Line MS5/52 i MS5/60
- Konwertery Opticum Red Robust
- AX Technology: nowe multiswitche
- Multiswitch Inverto Unicable II

Najlepsze listy kanałów:
- wykaz kanałów platform
- wykaz FTA z 13°E i 19,2°E
- wykaz MPEG 75°E-45°W
Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

SAT KURIER 5-6/2016 - majowo-czerwcowe wydanie magazynu telewizji cyfrowej

Najważniejsze tematy artykułów z tego wydania:

Piłkarskie Euro 2016 – co, gdzie i za ile?


Bieżące wydanie SAT Kuriera trafia do czytelników dosłownie kilka dni przed rozpoczęciem wielkiego święta
piłkarskiego, jakim niewątpliwie jest Euro 2016. Dość długo trzeba było czekać na konkrety jeśli chodzi o to, gdzie będzie można oglądać spotkania turnieju i na jakich zasadach, ale w maju doczekaliśmy się szczegółów ofert. Prawa do transmisji posiada Telewizja Polsat, a rzutem na taśmę sublicencję na pakiet 11 meczów nabyła od Polsatu TVP. Publikujemy telewizyjny przewodnik kibica na Euro 2016.

Wielkie starcie budżetowych tunerów Linux

W zasadzie przeszłością są czasy, gdy zaawansowane odbiorniki cyfrowe oparte o system Linux były dostępne w astronomicznych cenach niejednokrotnie przekraczających miesięczne pensje. Wprawdzie nadal są urządzenia o niezwykle bogatym wyposażeniu, których ceny zwalają z nóg, ale producenci dostrzegli także niszę na rynku – osoby, które nie potrzebują dziesiątek złącz, których i tak nigdy nie użyją, lub kolorowego wyświetlacza. Potrzebują sprzęt z podstawowym wyposażeniem, tani i solidny, ale nadal posiadający zalety urządzenia na otwartym oprogramowaniu, dostęp do ogromu dodatków, itp. Ostatnio ilość takich urządzeń wyraźnie wzrosła, jak i zaostrzyła się walka cenowa pomiędzy producentami. Zbadaliśmy oferty kilku popularnych sklepów internetowych i wybraliśmy 10 modeli do 800 zł dostępnych w aktywnej sprzedaży.

RAPORT: Targi CE China 2016


W dniach 20-22 kwietnia 2016 roku w Shenzhen Convention and Exhibition Center odbyła się pierwsza wystawa Consumer Electronics China (CE China). Podczas wystawy zaprezentowano nowości chińskich i międzynarodowych marek, a jej celem było zainteresowanie tymi produktami konsumentów i sprzedawców zarówno w samych Chinach, jak i w całej Azji. CE China 2016 to światowe wydarzenie w ramach targów IFA, organizowan przez zespół Messe Berlin. Zapraszamy do zapoznania się z raportem z tych targów.


Jak będzie wyglądał rynek CE w przyszłości?

Podczas dorocznej konferencji dziennikarzy IFA w Hongkongu pokazano interesujące trendy na rynku CE (Consumer Electronic). Część tych informacji i danych spróbujemy przekazać za GfK, by wskazać, w jakim kierunku to wszystko zmierza. Ale najpierw trzeba koniecznie opisać, jakie są różnice w podejściu do innowacyjności w Chinach i w Polsce.

Cisza przed burzą

Dwie, a właściwie trzy polskie platformy satelitarne (Cyfrowy Polsat, nc+ i Orange TV) lekko przysnęły na tym naszym rynku cyfrowej telewizji, jakby konsumując to, że sytuacja jest stabilna – wszyscy dogadani – kto i gdzie zarabia?! Ale od jakiegoś czasu nic się nie dzieje poza tym, że niektórym spada liczba abonentów, a innym rośnie, ale w bardzo wolnym tempie. Dane w raportach finansowych są sprytnie opracowane i wszystko gra – biznes się kręci – co tu zmieniać? Kablówki i nadawcy też grają w tę grę – trzeba zarabiać i nikogo nowego na rynek nie wpuszczać.

Za późno na eksportowe kanały?

Szwedzi mają Viasat, Francuzi mają CANAL+, Amerykanie m.in. National Geographic Channel, Discovery Channel czy HBO, a Polacy nie mają żadnego kanału, który jest popularny w innych państwach. Już wkrótce może się to zmienić, bo Kino Polska oraz Kino Polska Muzyka otrzymały licencję na nadawanie na Ukrainie. Można napisać – lepiej późno niż wcale. Jesteśmy jednak ogromnym rynkiem, gdzie działa ponad 150 kanałów ogólnopolskich. Czy nasi nadawcy trochę nie przespali okazji do stworzenia eksportowych hitów? A może jeszcze nie wszystko stracone?

GraphyneTV – innowacyjne rozwiązanie od ADB

ZAP – nowości z satelity

Warto zajrzeć do najnowszego wydania magazynu SAT Kurier 3-4/2016.

Następne wydanie SAT Kurier 5-6/2016 na początku czerwca.


++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++Magazyn SAT Kurier w 2016 roku obejmuje 6 wydań - tylko 55 zł w subskrypcji rocznej za cały rok 2016 (Polska) lub 33 euro w Europie. Dodatkowo planowane są wydania specjalne.

Zachęcamy do zamawiania prenumeraty SAT Kuriera w 2016 roku wraz z książką tematyczną pt. "ANTENY SATELITARNE" - cena promocyjna 75 zł

Opłać abonament SAT Kuriera w 2016 - 6 wydań + książka - tylko 75 złZapraszamy przy okazji do korzystania z serwisów internetowych:

-- www.digi-tv.pl - wszystko o wszystkim, co cyfrowe, a szczególnie o HDTV i cyfryzacji Polski;

-- www.solarkurier.pl - magazyn poświęcony zielonym technologiom a w szczególności technologiom solarnym

W związku z powstaniem nowej firmy wydawniczej poszukujemy autorów materiałów, książek, prac magisterskich o tematyce telewizji cyfrowej. Prosimy pisać na adres redakcja [at] satkurier.pl.

Reklama w Internecie i w drukowanym SAT Kurierze za darmo - wystarczy podjąć się dystrybucji SAT Kuriera (minimum 10 egz. każdego wydania).

Dziękujemy za zaufanie i pomoc wszystkim czytelnikom i dystrybutorom - to bardzo pomaga podczas pracy nad magazynem.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategori Numery
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Televes Yagi V BIII

Znakomita, hiszpańska antena kierunkowa VHF, zalecana do odbioru HDTV z...

129 zł Więcej...

Antena Televes DAT HD BOSS 790 LR

Nowa antena kierunkowa UHF DAT HD BOSS 790 LR hiszpańskiego...

329 zł Więcej...

Mini PC Android Zidoo X9S

Mini PC na systemie Android 6.0 Marshmallow z procesorem Realtek...

800 zł Więcej...