WGP: Finał z Polkami w Polsacie Sport News

dodano: 2016-06-19 14:47 | aktualizacja: 2016-06-19 15:26
autor: Łukasz Knapik | źródło: Cyfrowy Polsat/satkurier.pl

World Grand Prix Polska - Dominikana to mecz, który przesądzi o tym, czy biało-czerwone awansują do światowej elity. Nasze zawodniczki zagrają w finale World Grand Prix dywizji II po raz drugi z rzędu (więcej tutaj). Nadawca dokonał modyfikacji ramówki i transmisję finałowego spotkania siatkarek w niedzielę, 19 czerwca br. o godzinie 18:00 pokaże Polsat Sport News. Inne pojedynki pokażą Polsat Sport News i Polsat Sport Extra (Polsat Sport Extra HD) (więcej tutaj).

Polki w półfinale rozprawiły się z Bułgarkami, choć przegrały pierwszego seta 23:25. Później było tylko lepiej - w trzecim starciu biało-czerwone pozwoliły rywalkom na zdobycie zaledwie piętnastu punktów. W całym meczu triumfowały 3:1 i zasłużenie awansowały do finału World Grand Prix dywizji II. Najlepszą zawodniczką była Berenika Tomsia, która zdobyła aż 25 punktów.

- Jestem szczęśliwy, że zakwalifikowaliśmy się do finału i zagramy przeciwko Dominikanie. Półfinałowe spotkanie było bardzo trudne, bowiem Bułgaria jest bardzo ciężkim przeciwnikiem. Mamy nadzieję, że w niedzielę osiągniemy ten sam wynik co dziś

- powiedział Jacek Nawrocki, selekcjoner reprezentacji Polski.

W finale Polki zmierzą się z reprezentacją Dominikana, która to także w czterech setach pokonała Portoryko. Biało-czerwone po raz drugi z rzędu znalazły się w finale World Grand Prix dywizji II. W zeszłym roku przegrały z Holandią 0:3, lecz teraz liczą na inne zakończenie - awans do elity wywalczy bowiem tylko zwycięzca.