Finał Copa America Centenario w TVP1 i TVP Sport

dodano: 2016-06-23 20:27 | aktualizacja: 2016-06-23 21:28
autor: Janusz Sulisz | źródło: sport.tvp.pl

Copa América Copa America 2016 Chile pokonało 2:0 Kolumbię w półfinale Copa America Centenario. W przerwie mecz został przerwany na ponad 2 godziny z powodu fatalnych warunków atmosferycznych panujących w Chicago. W finale obrońcy tytułu zmierzą się z Argentyną, która rozbiła gospodarzy - USA aż 4:0. 26 i 27 czerwca o 1:55 w nocy zaczną się transmisje w TVP1 i TVP Sport - najpierw o 3. miejsce, dzień później finał.

Chilijczycy w swoim stylu, wysokim pressingiem rzucili się na rywali i szybko przyniosło to efekt. W 7. minucie z prawej strony dośrodkował Jose Fuenzalida, piłkę do przeciwnika głową zgrał Juan Cuadrado, a wszystko strzałem z bliska wykorzystał Charles Aranguiz. Piłkarzom Juana Pizziego było jednak mało. Nadal szaleńczo atakowali i po kilku minutach prowadzili już dwoma golami. Tym razem po indywidualnej akcji Alexis Sanchez trafił w słupek, a jego uderzenie dobił do pustej bramki Fuenzalida.

Gdy piłkarze byli w szatni nad stadionem w Chicago rozpętała się burza. Intensywne opady deszczu oraz gradu doprowadziły do przerwania meczu na ponad dwie godziny.

Po wznowieniu spotkania, grę utrudniała mocno nasiąknięta murawa. Kolumbijczykom w tych warunkach trudno było konstruować akcje ofensywne. W dodatku od 57. minuty po czerwonej kartce dla Carlosa Sancheza zawodnicy Jose Pekermana musieli grać w dziesiątkę.

Nie udało im się strzelić choćby honorowego gola i w finale, podobnie jak rok temu, zagrają reprezentacje Chile i Argentyny. Kolumbijczykom pozostaje do rozegrania jeszcze mecz o 3. miejsce ze Stanami Zjednoczonymi, który odbędzie się dzień wcześniej.