SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Oznakowane wideo sposobem na piractwo

dodano: 2016-07-05 13:37 | aktualizacja: 2016-07-05 13:45
autor: Janusz Sulisz | źródło: Jupiter Integration

Jupiter Integration 1 lipca br. firma Jupiter-Integration Sp. z o.o. oraz Instytut Radioelektroniki i Technik Multimedialnych Politechniki Warszawskiej podpisały porozumienie o współpracy naukowo-badawczej obejmującej prowadzenie wspólnych prac badawczo-rozwojowych nad zastosowaniem zaawansowanych technik rozpoznawania, analizy i przetwarzania obrazu i dźwięku dla potrzeb wykorzystania ich w interaktywnych systemach telewizyjnych i internetowych.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Celem wspólnie realizowanych badań jest, między innymi, opracowanie i budowa prototypu innowacyjnego systemu emisyjnego HD/4K/8K HDR, umożliwiającego emisję i publikację treści audiowizualnych oznakowanych unikatową metodą wielokanałowego watermarkingu (znaku wodnego).

Polska zajmuje wysokie miejsce w niechlubnych rankingach pobrań treści audiowizualnych udostępnianych przez sieciowych piratów. Skala zjawiska piractwa internetowego w Polsce jest ogromna, co obrazują badania wpływu internetowego piractwa treści wideo zlecone przez Stowarzyszenia Dystrybutorów Programów Telewizyjnych „Sygnał” firmie doradczej PwC (badanie przeprowadzone na przełomie 2013 i 2014 roku).

Aż 7,5 mln Polaków (czyli około 1/3 użytkowników Internetu) ogląda treści wideo z nielegalnych źródeł. Wykres przedstawia liczbę Polaków korzystających z nielegalnych treści wideo w Internecie (dane w milionach).

Źródło: Ankieta PwC


Jak wykazuje badanie PwC, z tytułu internetowego piractwa, Polska rokrocznie szacunkowo traci ok. 700 mln zł (z czego od 170 do 250 mln zł to straty samego Skarbu Państwa). 

Dostępność treści (i „bogactwo” oferty skupionej w jednym – nielegalnie działającym – miejscu), darmowy dostęp oraz brak świadomości o szkodliwości i nielegalnym charakterze działania zarówno pirackich serwisów, jak i samych widzów/użytkowników, są głównymi przyczynami korzystania przez internautów z nielegalnych treści audiowizualnych w sieci.

Realizacja porozumienia zawartego pomiędzy Jupiter-Integration a Instytutem Radioelektroniki i Technik Multimedialnych, oprócz budowy innowacyjnego systemu emisyjnego HD/4K/8K HDR, umożliwi budowę pilotażowego systemu umożliwiającego zaawansowany i zautomatyzowany monitoring głównych serwisów internetowych oferujących nielegalny dostęp do treści.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Technika


reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik VU+ SOLO 2 TWIN + dysk 1TB

SOLO 2 - mały i zgrabny odbiornik ze stajni VU+....

1290 zł Więcej...

Moduł AlphaCrypt Light

Wielostrumieniowy (dekoduje 4 kanały HD jednocześnie) i wielosystemowy moduł CI....

339 zł Więcej...

Antena Fuba DAT903 Combo LTE dla MUX 8

Wysokiej jakości telewizyjna antena szerokopasmowa DAT903 marki Fuba. Zaprojektowana specjalnie...

149 zł Więcej...