reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Włochy z 413 ogólnokrajowymi usługami tv

dodano: 2016-07-10 19:15 | aktualizacja: 2016-07-10 19:21
autor: Patryk Romańczuk | źródło: adtv

Włochy Liczba krajowych usług telewizyjnych we Włoszech w czerwcu 2016 roku osiągnęła liczbę 413. Wszystkie stacje telewizyjne i usługi (m.in. VOD) w sumie działają w ramach 110 grup medialnych (67 włoskich i 43 międzynarodowych). Dane te wynikają z raportu Stowarzyszenia Włoskich Nadawców Radiowych i Telewizyjnych (Confindustria Radio TV).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dane odnoszą się do kanałów telewizyjnych rozprowadzanych poprzez: multipleksy naziemnej telewizji cyfrowej, satelitarną platformę cyfrową Sky Italia, platformę płatnej naziemnej telewizji cyfrowej Mediaset Premium oraz satelitarną usługę free-to-view TivúSat, która jest dość znana również polskim użytkownikom anten satelitarnym, głównie za sprawą uruchomienia bezpłatnego kanału Rai 4K (lecz szyfrowanego) na czas rozgrywek UEFA Euro 2016 we Francji. Liczba 413 zawiera też wersje kanałów z przesunięciem czasowym, wersje HD stacji dostępnych również w SD, usługi PPV oraz kanały uruchamiane okazjonalnie.

Spośród wymienionej liczby, 170 kanałów (41 proc.) jest transmitowanych FTA za pośrednictwem naziemnej telewizji cyfrowej oraz w ramach bezpłatnej satelitarnej platformy TivúSat, natomiast 243 to kanały płatnej telewizji, które są dostępne w szczególności w ofercie Sky Italia.

Liczba ogólnokrajowych włoskich telewizji dostępnych poprzez satelitę wynosi 283, podczas gdy liczba naziemnie dostępnych stacji to 130. 99 kanałów jest dostępnych w jakości HD (32 proc. ogółu), zaś tylko jeden kanał jest nadawany w 3D.

Ponad 70 proc. treści w jakości HD jest nadawanych wyłącznie dla abonentów płatnej telewizji satelitarnej, pomimo wzrostu ilości kanałów HD FTA do 25 (33 proc. ogółu).

Włochy mają w sumie 43 usługi VOD (FTA + płatne) świadczone zarówno przez włoskich nadawców, jak i międzynarodowych graczy.

Oprócz wymienionych 413 ogólnokrajowych, włoskich usług telewizyjnych tylko w ramach bezpłatnej naziemnej telewizji cyfrowej na terytorium Włoch dostępnych jest ponad 2000 kanałów regionalnych, ponadlokalnych i lokalnych.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Raporty


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba DAT913 Combo H/V LTE dla MUX 8

Wysokiej jakości telewizyjna antena szerokopasmowa DAT913 marki Fuba. Zaprojektowana specjalnie...

159 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Opticum Terra Plus H.265

Odbiornik DVB-T/T2 firmy AX Technology dla Naziemnej Telewizji Cyfrowej (NTC)...

125 zł Więcej...

Odbiornik VU+ SOLO 4K Combo

Vu+ SOLO 4K - odbiornik od koreańskiego producenta Marusys. Pierwszy...

1650 zł Więcej...
reklama