SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Włochy z 413 ogólnokrajowymi usługami tv

dodano: 2016-07-10 19:15 | aktualizacja: 2016-07-10 19:21
autor: Patryk Romańczuk | źródło: adtv

Włochy Liczba krajowych usług telewizyjnych we Włoszech w czerwcu 2016 roku osiągnęła liczbę 413. Wszystkie stacje telewizyjne i usługi (m.in. VOD) w sumie działają w ramach 110 grup medialnych (67 włoskich i 43 międzynarodowych). Dane te wynikają z raportu Stowarzyszenia Włoskich Nadawców Radiowych i Telewizyjnych (Confindustria Radio TV).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dane odnoszą się do kanałów telewizyjnych rozprowadzanych poprzez: multipleksy naziemnej telewizji cyfrowej, satelitarną platformę cyfrową Sky Italia, platformę płatnej naziemnej telewizji cyfrowej Mediaset Premium oraz satelitarną usługę free-to-view TivúSat, która jest dość znana również polskim użytkownikom anten satelitarnym, głównie za sprawą uruchomienia bezpłatnego kanału Rai 4K (lecz szyfrowanego) na czas rozgrywek UEFA Euro 2016 we Francji. Liczba 413 zawiera też wersje kanałów z przesunięciem czasowym, wersje HD stacji dostępnych również w SD, usługi PPV oraz kanały uruchamiane okazjonalnie.

Spośród wymienionej liczby, 170 kanałów (41 proc.) jest transmitowanych FTA za pośrednictwem naziemnej telewizji cyfrowej oraz w ramach bezpłatnej satelitarnej platformy TivúSat, natomiast 243 to kanały płatnej telewizji, które są dostępne w szczególności w ofercie Sky Italia.

Liczba ogólnokrajowych włoskich telewizji dostępnych poprzez satelitę wynosi 283, podczas gdy liczba naziemnie dostępnych stacji to 130. 99 kanałów jest dostępnych w jakości HD (32 proc. ogółu), zaś tylko jeden kanał jest nadawany w 3D.

Ponad 70 proc. treści w jakości HD jest nadawanych wyłącznie dla abonentów płatnej telewizji satelitarnej, pomimo wzrostu ilości kanałów HD FTA do 25 (33 proc. ogółu).

Włochy mają w sumie 43 usługi VOD (FTA + płatne) świadczone zarówno przez włoskich nadawców, jak i międzynarodowych graczy.

Oprócz wymienionych 413 ogólnokrajowych, włoskich usług telewizyjnych tylko w ramach bezpłatnej naziemnej telewizji cyfrowej na terytorium Włoch dostępnych jest ponad 2000 kanałów regionalnych, ponadlokalnych i lokalnych.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Raporty


Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik DIGITSAT PCM-1210 Combo DVB-S2/T2/C

Miernik, do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2 naziemnych DVB-T/T2...

799 zł Więcej...

Odbiornik VU+ UNO 4K

Vu+ UNO 4K - młodszy brat SOLO 4K, odbiornik Ultra...

1150 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 biała

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...