SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Grupa Kudelski stawia na technologie znaku wodnego

dodano: 2016-07-08 11:35 | aktualizacja: 2016-07-13 11:46
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Kudelski

Nagravision Kudelski Group Grupa Kudelski poinformowała o nabyciu 100 proc. udziałów w NexGuard Labs BV (dawniej Civolution BV), eksperta w zakresie znakowania wodnego treści cyfrowych. Ten ruch oznacza rozszerzenie portfolio Grupy Kudelski o kompleksowe rozwiązania zabezpieczeń, wzbogacając jej dotychczasową ofertę skierowaną do właścicieli treści i operatorów płatnej telewizji.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
NexGuard Labs BV, z siedzibą w Holandii i oddziałami w Los Angeles, Nowym Jorku, Londynie, Dubaju i Rennes, jest dostawcą technologii znaku wodnego i rozwiązań zabezpieczania treści multimedialnych przeciwko nielegalnej redystrybucji. Oferuje szerokie portfolio narzędzi znakowania wodnego, aby pomóc właścicielom treści, praw medialnych i dystrybutorów w ochronie i zarządzaniu ich zasobami.

Grupa Kudelski, zabezpieczająca 90 mld dol. przychodów dla 530 klientów na całym świecie, posiada 30-letnie doświadczenie jako partner o krytycznym znaczeniu dla operatorów płatnej telewizji i właścicieli treści. Jej rozwiązania zabezpieczające są zaprojektowane tak, aby być w stanie ciągłej ewolucji i dynamicznych uaktualnień w celu przeciwdziałania piractwu.

Andre Kudelski, prezes i dyrektor generalny Grupy Kudelski, powiedział:

Nabycie NexGuard wzmacnia naszą ofertę ochrony treści i stanowi kamień milowy w realizacji naszej strategii rozwoju w zakresie bezpieczeństwa.


Znak wodny jest kluczowym elementem łańcucha ochrony treści, pomagając w zapobieganiu sharingowi, zapewniając pełną identyfikowalność i udzielając gwarancji w zakresie jakości dla użytkownika końcowego. Zastosowanie tej technologii stało się głównym wymaganiem od właścicieli treści, zwłaszcza w odniesieniu do 4K, HDR czy dystrybucji wydarzeń sportowych na żywo. Pomaga także operatorom pay-tv w zapewnieniu, że treści nie są rozprowadzane nielegalnie.

Technologia znaku wodnego opracowana przez NexGuard nie zaburza doświadczeń widza podczas oglądania treści wideo i jest odporna na poważną degradację treści. Wzmocni istniejącą technologię znaku wodnego Grupy Kudelski, anyMARK, i będzie dostępna we wszystkich produktach telewizji cyfrowej Grupy.

Warunki transakcji nie zostały ujawnione.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Systemy kodowania


Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik VU+ UNO 4K

Vu+ UNO 4K - młodszy brat SOLO 4K, odbiornik Ultra...

1150 zł Więcej...

Nagrywarka UHD Velocap HDR1000 TBOX 4K v2

Urządzenie pozwalające na nagrywanie ze źródła HDMI lub AV materiału...

790 zł Więcej...

Odbiornik Opticum HD AX502

Odbiornik HD cyfrowy HDTV PVR Ready marki Opticum wyposażony w...

249 zł Więcej...