reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Grupa Kudelski stawia na technologie znaku wodnego

dodano: 2016-07-08 11:35 | aktualizacja: 2016-07-13 11:46
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Kudelski

Nagravision Kudelski Group Grupa Kudelski poinformowała o nabyciu 100 proc. udziałów w NexGuard Labs BV (dawniej Civolution BV), eksperta w zakresie znakowania wodnego treści cyfrowych. Ten ruch oznacza rozszerzenie portfolio Grupy Kudelski o kompleksowe rozwiązania zabezpieczeń, wzbogacając jej dotychczasową ofertę skierowaną do właścicieli treści i operatorów płatnej telewizji.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
NexGuard Labs BV, z siedzibą w Holandii i oddziałami w Los Angeles, Nowym Jorku, Londynie, Dubaju i Rennes, jest dostawcą technologii znaku wodnego i rozwiązań zabezpieczania treści multimedialnych przeciwko nielegalnej redystrybucji. Oferuje szerokie portfolio narzędzi znakowania wodnego, aby pomóc właścicielom treści, praw medialnych i dystrybutorów w ochronie i zarządzaniu ich zasobami.

Grupa Kudelski, zabezpieczająca 90 mld dol. przychodów dla 530 klientów na całym świecie, posiada 30-letnie doświadczenie jako partner o krytycznym znaczeniu dla operatorów płatnej telewizji i właścicieli treści. Jej rozwiązania zabezpieczające są zaprojektowane tak, aby być w stanie ciągłej ewolucji i dynamicznych uaktualnień w celu przeciwdziałania piractwu.

Andre Kudelski, prezes i dyrektor generalny Grupy Kudelski, powiedział:

Nabycie NexGuard wzmacnia naszą ofertę ochrony treści i stanowi kamień milowy w realizacji naszej strategii rozwoju w zakresie bezpieczeństwa.


Znak wodny jest kluczowym elementem łańcucha ochrony treści, pomagając w zapobieganiu sharingowi, zapewniając pełną identyfikowalność i udzielając gwarancji w zakresie jakości dla użytkownika końcowego. Zastosowanie tej technologii stało się głównym wymaganiem od właścicieli treści, zwłaszcza w odniesieniu do 4K, HDR czy dystrybucji wydarzeń sportowych na żywo. Pomaga także operatorom pay-tv w zapewnieniu, że treści nie są rozprowadzane nielegalnie.

Technologia znaku wodnego opracowana przez NexGuard nie zaburza doświadczeń widza podczas oglądania treści wideo i jest odporna na poważną degradację treści. Wzmocni istniejącą technologię znaku wodnego Grupy Kudelski, anyMARK, i będzie dostępna we wszystkich produktach telewizji cyfrowej Grupy.

Warunki transakcji nie zostały ujawnione.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Systemy kodowania


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik VU+ SOLO 4K + dysk 1TB

Vu+ SOLO 4K - najnowszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

1750 zł Więcej...

Odbiornik VU+ ZERO 4K wersja DVB-T2/C

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

650 zł Więcej...

Osprzęt VU+ obudowa HDD Zero 4K

Dodatkowa obudowa na dysk do Zero 4K

180 zł Więcej...
reklama