reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Telekarta kończy z szyfrowaniem Abel Quintic

dodano: 2016-07-17 11:42 | aktualizacja: 2016-07-17 12:09
autor: RO | źródło: obob.tv

Orion.jpg Rosyjski operator telewizji satelitarnej Orion wycofał się z szyfrowania w Abel Quintic. Operator w danym systemie dostępu warunkowego oferował kanały pakietu Telekarta dla wielu tysięcy abonentów operatora Rikor, który usługi świadczył z Intelsat 904 (60°E) pod nazwą Aktiv TV. Jesienią 2014 roku ogłoszono, że Rikor kończy działalność z powodu uwag federalnego regulatora Roskomnadzor, a cała bazą abonencką przejmuje Orion-Express z pozycji orbitalnej 85°E.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wśród abonentów, którzy przeszli na drugą pozycję orbitalną, byli właściciele odbiorników satelitarnych o oznaczeniach IVR S21 i IVR S21M (1131). W komplecie z odbiornikami znajdowały się karty dostępu Abel Quintic. Co ciekawe, dane karty działały też w odbiornikach Rikor z twardym dyskiem (IVR-3100), które pierwotnie miały obsługiwać tylko karty systemu Conax.

Współpraca Abel Quintic z platformą satelitarną Orion-Express budziła wiele zastrzeżeń. Było to związane z tym, że operator używał głównie systemów Irdeto i Conax. Oprócz tego, dane karty źle działały z systemami Viaccess i VideoGuard, które na pozycji 85°E stosowane są do szyfrowania kanałów Viasat i Eurosport. W rezultacie dawni abonenci Rikor mogli oglądać kanały, do których normalnie dostępu mieć nie powinni i na odwrót.

W związku z powyższym, operator podjął decyzję o rezygnacji z Abel Quintic od 1 czerwca 2016 roku. Z różnych powodów, zakończenie obsługi tych kart nastąpiło dopiero 9 lipca. Abonentom zaproponowano wymianę karty za 1000 rubli z przeniesieniem środków kapitałowych albo opłacenie rocznej subskrypcji pakietu Bezlimitnyj platformy Telekarta w kwocie 3600 rubli ( w tym przypadku karta dostarczana była na koszt operatora).

Obecnie wysłanie nowej karty abonentowi Rikor trwa do jednego miesiąca. Przyczyny tak długiego okresy wymiany kart nie są znane.

Nieoficjalnie wiadomo, że działalność Rikor była zakończona z przyczyn finansowych i braku perspektyw dla rozwoju projektu z pozycji 60°E.

 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Systemy kodowania


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Opticum HD AX 410

Najtańszy dekoder cyfrowy HDTV marki Opticum do współpracy z kartami...

129 zł Więcej...

Odbiornik VU+ UNO 4K SE

Vu+ UNO 4K SE - najnowszy tuner Vu+ 4K od...

1199 zł Więcej...

Konwerter Monoblock Opticum Robust Triple

Pojedynczy konwerter Universal Monoblock Single Triple dla odbioru trzech pozycji...

89 zł Więcej...
reklama