El. Ligi Mistrzów: Legia - Zrinjski w Polsacie Sport

dodano: 2016-07-19 15:08 | aktualizacja: 2016-07-30 16:30
autor: Anita Kaźmierska | źródło: polsatsport.pl

Polsat Sport Legia Warszawa - Zrinjski Mostar to rewanżowy mecz II rundy eliminacji Ligi Mistrzów UEFA. Bliżej wywalczenia awansu są podopieczni Besnika Hasiego, którzy w poprzednim tygodniu zremisowali na wyjeździe 1:1. Transmisja meczu Legia Warszawa - Zrinjski Mostar w Polsacie Sport.

Mistrzowie Polski na razie nie imponują formą. Klęska z Lechem Poznań 1:4 w Superpucharze Polski, później remis z Bośniakami i remis z Jagiellonią Białystok 1:1. Trener Hasi z pewnością nie tak wyobrażał sobie początek swojej pracy przy Łazienkowskiej. Wtorkowy mecz będzie więc świetną okazją, by się przełamać i odnieść pierwsze zwycięstwo w sezonie 2016/2017.

Tym bardziej, że szkoleniowiec ma do dyspozycji wszystkich najważniejszych piłkarzy. W prognozowanym składzie można już znaleźć Michała Pazdana, który jako ostatni dołączył do drużyny po urlopie po Euro 2016.

- Myślę, że remis 1:1 jest bardzo niebezpiecznym rezultatem. Rywal może przecież strzelić bramkę w każdym momencie. Musimy zacząć ten mecz z mentalnością zwycięzców. Mam już w głowie jedenastkę, która wyjdzie na boisko. W meczu z Jagiellonią nie każdy z zawodników miał zagrać 90 minut, ale takie były warunki na boisku i na przykład Thibault Moulin musiał zostać na nim do końca. Wystawimy najlepszy zespół, na jaki nas teraz stać. Na ten moment ten mecz jest najważniejszy w związku z naszymi aspiracjami europejskimi - powiedział trener Legii Warszawa.

Pierwsze spotkanie było wyrównane. W 49. minucie gola dla legionistów strzelił niezawodny Nemanja Nikolić. Asystę zaliczył Thibault Moulin. Osiem minut później do remisu doprowadził Matija Katanec.

Transmisja meczu Legia Warszawa - Zrinjski Mostar w Polsacie Sport. Początek studia o godzinie 19:30, natomiast pierwszy gwizdek sędziego zabrzmi o godzinie 20:45. Mecz komentują Piotr Przybysz i Wojciech Kowalczyk.