reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

9. Konferencja Sieci Szerokopasmowe w Warszawie

dodano: 2016-08-18 14:40
autor: Jerzy Kruczek | źródło: MM Conferences

Konferencja Sieci Szerokopasmowe Współcześnie dostęp do szybkiego internetu z dnia na dzień staje się coraz istotniejszą kwestią. Rozwój społeczeństwa informacyjnego jest jednym z kluczowych warunków wzrostu konkurencyjności. W naszym kraju budowa cyfrowej gospodarki postępuje, ale w dalszym ciągu, w tym zakresie mamy do czynienia z wieloma barierami. Debatę na temat wyzwań i fundamentalnych problemów, z którymi spotyka się branża, okazję podjąć będą mieli uczestnicy 9. Konferencji Sieci Szerokopasmowe, która odbędzie się 13 października 2016 r. w Hotelu Westin w Warszawie.

Konferencja Sieci Szerokopasmowe


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Konferencja Sieci Szerokopasmowe jest bardzo ważnym wydarzeniem. W znakomitym gronie mogliśmy podjąć dyskusję na temat kluczowych barier budowy infrastruktury dostępowej, tego co możemy zrobić, aby sprzyjać tej budowie oraz jakie są warunki popytowe, ewolucja technologii, które ten rozwój wspierają. Odnoszę wrażenie, że tradycją tego wydarzenia jest to, że odbywa się ono w momentach przełomowych dla Polski, a obecnie jesteśmy w momencie bardzo ważnym. Zakończył się pierwszy etap budowy sieci szerokopasmowych. Wybudowaliśmy sieci szkieletowe i agregacyjne, a teraz rozpoczyna się etap budowy sieci dostępowych. Bardzo ważny etap

– mówi Andrzej Dulka, Prezes Zarządu Alcatel Lucent Polska, Nokia.


Celem tego spotkania jest stworzenie platformy wymiany opinii, wiedzy i doświadczeń między decyzyjnymi na rynku podmiotami administracji rządowej i samorządowej, regulatora, firm, izb i instytucji. Wśród kluczowych zagadnień, które zostaną poruszone podczas konferencji, znajdują się m.in.: Program Operacyjny Polska Cyfrowa i jego przyszłe konsekwencje, przyszłość świata cyfrowego vs. konieczny rozwój infrastruktury kablowej i bezprzewodowej, edukacja dotycząca bezpieczeństwa w sieci, plany Unii Europejskiej po 2020 roku oraz przyszłość technologii i komunikacji.

Obszary tematyczne wydarzenia określone zostały przez Radę Programową pod przewodnictwem Piotra Muszyńskiego, Wiceprezesa Zarządu ds. Operacyjnych Orange Polska. Wśród Członków Rady Programowej znajdują się również m.in.:
  • Anna Streżyńska - Minister Cyfryzacji
  • Elżbieta Anna Polak - Marszałek Województwa Lubuskiego
  • Magdalena Gaj - Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej
  • Adam Sawicki - Prezes Zarządu, T-Mobile Polska S.A.
  • Andrzej Dulka - Prezes Zarządu, Alcatel-Lucent Polska
  • Michał Jaworski - Dyrektor ds. Strategii Technologicznej, Microsoft w Polsce
  • Jacek Niewęgłowski – Chief Strategy Officer, P4
  • Tomasz Szopa - Prezes Zarządu, Netia

Tymczasem zachęcamy do zapoznania się z fotorelacją z Rady Programowej oraz foto- i wideorelacją z poprzedniej edycji.
Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na stronie www.polskainfrastruktura.pl.

Organizatorem wydarzenia jest MM Conferences S.A., która jest wiodącym organizatorem spotkań biznesowych, w szczególności szkoleniowo-konferencyjnych m. in. dla branży telekomunikacyjnej, energetycznej, finansowej oraz technologicznej.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.




Więcej z kategorii Konferencje - prezentacje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AX 4KBOX HD51 S2X

AX 4K HD51 - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AX....

730 zł Więcej...

Multiswitch Opticum OMS 5/8

Multiswitch Opticum 5/8 rozdziela sygnał z jednego satelity i naziemnej...

170 zł Więcej...

Kabel AnkaSat ANK SK-CU G120 1m

Bardzo dobrej jakości koncentryczny kabel satelitarny AnkaSat ANK SK-CU G120...

2 zł Więcej...
reklama