reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kanały z grupy Markíza opuszczą ofertę słowackiej DVB-T

dodano: 2016-08-19 12:20
autor: Patryk Romańczuk | źródło: parabola.cz

TV Markiza Słowacki komercyjny nadawca Markíza Slovakia zdecydował się na zaprzestanie rozpowszechniania swoich programów za pośrednictwem nadajników naziemnych, a tym samym nie odnowi kontraktu z firmą Towercom, która jest operatorem bezpłatnych ogólnokrajowych multipleksów DVB-T na Słowacji. Oznacza to, że odbiorcy korzystający z telewizji naziemnej pod koniec 2016 roku utracą dostęp do kanałów TV Markíza, TV Doma oraz TV Dajto.

TV Markiza


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jest to zła informacja nie tylko dla widzów słowackich, ale również polskich, ponieważ wiele osób mieszkających w południowo-wschodniej części Polski znajduje się w zasięgu sygnału naziemnej telewizji cyfrowej ze Słowacji.

Markiza Slovakia s.r.o. po 2016 roku nie będzie kontynuować nadawania swoich stacji telewizyjnych za pośrednictwem anten naziemnych. Podjęcie takiej decyzji przez nadawcę jest podyktowane naśladowaniem międzynarodowych standardów w dziedzinie rozpowszechniania sygnału telewizyjnego i kontynuacją trendów poprawy usług świadczonych dla odbiorców. W przyszłości będziemy koncentrować się na emisji satelitarnej, kablowej i IPTV, co umożliwi nie tylko oglądanie kanałów w jakości HD, ale zapewni również dostęp do telewizji hybrydowej HbbTV, przedpremierowe odcinki wybranych programów i seriali, programy archiwalne, a także wiele innych usług.

poinformowała w oświadczeniu grupa Markíza Slovakia.


Taka a nie inna decyzja podjęta przez słowackiego nadawcę jest podyktowana głównie wysokimi kosztami transmisji sygnałów telewizyjnych za pośrednictwem nadajników naziemnych. Operatorzy satelitarni, kablowi oraz IPTV nie płacą żadnych opłat dystrybucyjnych, zaś telewizje komercyjne pobierają opłaty za możliwość odbioru swoich programów od dostawców usług telewizyjnych.

Decyzja ze strony TV Markíza o zaprzestaniu nadawania naziemnego nie jest zaskakująca. Według niektórych badań i raportów kanały odbierane w sposób naziemny na Słowacji są oglądane jedynie w 10-15% gospodarstw domowych. Większość słowackich gospodarstw domowych ma dostęp do telewizji satelitarnej, kablowej bądź IPTV.

Źródło: parabola.cz
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik VU+ UNO 4K SE

Vu+ UNO 4K SE - najnowszy tuner Vu+ 4K od...

1189 zł Więcej...

Odbiornik VU+ Ultimo 4K + dysk 3TB

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

2990 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox DM920 Ultra HD S2X FBC Multistream

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - model DM920 Ultra...

1849 zł Więcej...
reklama