SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Egipski nadawca zawiesza prezenterki za nadwagę

dodano: 2016-08-19 15:42
autor: RO | źródło: tele-satinfo.ru/bbc.com

ERTU2 Egipski nadawca publiczny ERTU zawiesił osiem swoich prezenterek, a przyczyną tej decyzja była ich... nadwaga. Kobiety dostały miesiąc na schudnięcie. W przypadku uzyskania pozytywnych rezultatów będą mogły powrócić do wykonywanej pracy. Podczas ich nieobecności wynagrodzenie przez nadawcę ma być wypłacane.

ERTU


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Khadija Khattab, jedna z prezenterek telewizyjnych, komentując decyzję ERTU o przejściu na dietę, stwierdziła, że o wyglądzie dziennikarzy powinni decydować telewidzowie, a nie pracodawca.

Odsunięcie pracownic wywołało społeczne oburzenie. Nie brakuje krytyki w sieciach społecznościowych. Ludzie kłócą się, czy podjęte środki są w pełni uzasadnione. Jedni uważają, że wymóg ten powinien dotknąć pracowników wszystkich kanałów, a inni potępiają kierownictwo firmy i radzą, aby skupić się na jakości treści, a nie na wyglądzie prezenterów.

Organizacje praw kobiet uznały, że podjęte działania naruszają konsytuację i są formą przemocy wobec kobiet. Pomimo dużej kontrowersji, nadawca nie zamierza ponownie rozważyć swojego postanowienia.

Należy zauważyć, że przewodniczącą ERTU jest Safaa Hegazy, która wcześniej sama pracowała jako prezenterka w kanale telewizji państwowej.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Ciekawostki


reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik VU+ UNO 4K

Vu+ UNO 4K - młodszy brat SOLO 4K, odbiornik Ultra...

999 zł Więcej...

Odbiornik VU+ SOLO 4K

Vu+ SOLO 4K - odbiornik Ultra HD od koreańskiego producenta...

1570 zł Więcej...

Miernik Megasat HD 5 COMBO DVB-S2X/T2/C2

Profesjonalny miernik niemieckiej firmy Megasat do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów...

2090 zł Więcej...