SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Egipski nadawca zawiesza prezenterki za nadwagę

dodano: 2016-08-19 15:42
autor: RO | źródło: tele-satinfo.ru/bbc.com

ERTU2 Egipski nadawca publiczny ERTU zawiesił osiem swoich prezenterek, a przyczyną tej decyzja była ich... nadwaga. Kobiety dostały miesiąc na schudnięcie. W przypadku uzyskania pozytywnych rezultatów będą mogły powrócić do wykonywanej pracy. Podczas ich nieobecności wynagrodzenie przez nadawcę ma być wypłacane.

ERTU


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Khadija Khattab, jedna z prezenterek telewizyjnych, komentując decyzję ERTU o przejściu na dietę, stwierdziła, że o wyglądzie dziennikarzy powinni decydować telewidzowie, a nie pracodawca.

Odsunięcie pracownic wywołało społeczne oburzenie. Nie brakuje krytyki w sieciach społecznościowych. Ludzie kłócą się, czy podjęte środki są w pełni uzasadnione. Jedni uważają, że wymóg ten powinien dotknąć pracowników wszystkich kanałów, a inni potępiają kierownictwo firmy i radzą, aby skupić się na jakości treści, a nie na wyglądzie prezenterów.

Organizacje praw kobiet uznały, że podjęte działania naruszają konsytuację i są formą przemocy wobec kobiet. Pomimo dużej kontrowersji, nadawca nie zamierza ponownie rozważyć swojego postanowienia.

Należy zauważyć, że przewodniczącą ERTU jest Safaa Hegazy, która wcześniej sama pracowała jako prezenterka w kanale telewizji państwowej.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Ciekawostki


reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AX 4KBOX HD51 Twin

AX 4K HD51 - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AX....

899 zł Więcej...

Konwerter Twin Televes

Podwójny konwerter Universal Twin hiszpańskiej firmy Televes o współczynniku szumów...

69 zł Więcej...

Zestaw nc+ telewizja na kartę: ADB PACE HDS7241 500GB + pakiet Start+1m

Zestaw nc+ telewizja na kartę: odbiornik PACE HDS7241 + karta...

199 zł Więcej...