SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Chiński telecom kupuje Spacecom

dodano: 2016-08-25 17:19 | aktualizacja: 2016-08-25 20:40
autor: Janusz Sulisz | źródło: digitaltveurope.net

Amos Spacecom Izraelski operator satelitarny Spacecom ma być sprzedany chińskiej Beijing Xinwei Technology Group za 285 mln dol. (253 mln euro) w transakcji, która został wyceniona w znacznej premii do średniej ceny akcji Spacecoma z ostatniego miesiąca. Zgodnie z warunkami umowy, chiński koncern przejmie ogromny dług operatora (347 mln euro). Większościowym właścicielem Spacecom jest Eurocom, największa, prywatna grupa telekomunikacyjna w Izraelu. We wrześniu na orbitę ma polecieć najnowszy satelita Spacecomu, Amos - 6.

Amos 6 Spacecom


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zgodnie z umową, które podobno może jeszcze napotykać przeszkody prawnej w Izraelu, Spacecom będzie pod kontrolą izraelskiej firmy Big Bird, kierowanej przez byłego szefa ramienia komunikacyjnego IDF - Israel Defence Force. Firma ta jest spółką zależną od luksemburskiej spółki Luxembourg Space Telecommunications, należącej do Beijing Xinwei.

Telekomunikacyjna grupa Beijing Xinwei jest prowadzona przez jej szefa - chińskiego miliardera Wang Jinga. Grupa jest znana z bliskich związków z Great Wall Industry, głównej grupy przemysłu kosmicznego Chin. Jest ona znana z zaangażowania w plany uruchomienia grupy satelitów low-earth (niska orbita) w celu umożliwienia komunikacji mobilnej w Chinach.

- Światowy rynek satelitów telekomunikacyjnych jest w trakcie procesu konsolidacji, umożliwiając łączenie się spółek, w celu poprawy ich konkurencyjności
        - powiedział CEO Spacecom, David Pollack w oświadczeniu.

- Beijing Xinwei jest strategicznym partnerem i ekspertem w dziedzinie telekomunikacji, zamierza rozszerzyć swoją działalność w kierunku satelitów telekomunikacyjnych, a to zapewni spółce finansowanie oraz umożliwi dalszy rozwój i wzrost.


Generał (Res.) Ami Shafran, przedstawiciel Beijing Xinwei Group, powiedział:

- Imponujące osiągnięcia i możliwości Space Communication  są dobrze znane w branży. Połączenie idealnie pasuje działań Grupy Beijing Xinwei, by rozszerzyć swoją działalność na rynku łączności na całym świecie. 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Moduł Conax Eycos CAM + karta Smart HD+ 2m

Karta startowa Smart HD 2-miesięczna + do kompletu najtańszy moduł...

215 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 grafit

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

Mini PC Android Zidoo X10

Mini PC na systemie Android 6.0 Marshmallow z procesorem Realtek...

1090 zł Więcej...