reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Chiński telecom kupuje Spacecom

dodano: 2016-08-25 17:19 | aktualizacja: 2016-08-25 20:40
autor: Janusz Sulisz | źródło: digitaltveurope.net

Amos Spacecom Izraelski operator satelitarny Spacecom ma być sprzedany chińskiej Beijing Xinwei Technology Group za 285 mln dol. (253 mln euro) w transakcji, która został wyceniona w znacznej premii do średniej ceny akcji Spacecoma z ostatniego miesiąca. Zgodnie z warunkami umowy, chiński koncern przejmie ogromny dług operatora (347 mln euro). Większościowym właścicielem Spacecom jest Eurocom, największa, prywatna grupa telekomunikacyjna w Izraelu. We wrześniu na orbitę ma polecieć najnowszy satelita Spacecomu, Amos - 6.

Amos 6 Spacecom


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zgodnie z umową, które podobno może jeszcze napotykać przeszkody prawnej w Izraelu, Spacecom będzie pod kontrolą izraelskiej firmy Big Bird, kierowanej przez byłego szefa ramienia komunikacyjnego IDF - Israel Defence Force. Firma ta jest spółką zależną od luksemburskiej spółki Luxembourg Space Telecommunications, należącej do Beijing Xinwei.

Telekomunikacyjna grupa Beijing Xinwei jest prowadzona przez jej szefa - chińskiego miliardera Wang Jinga. Grupa jest znana z bliskich związków z Great Wall Industry, głównej grupy przemysłu kosmicznego Chin. Jest ona znana z zaangażowania w plany uruchomienia grupy satelitów low-earth (niska orbita) w celu umożliwienia komunikacji mobilnej w Chinach.

- Światowy rynek satelitów telekomunikacyjnych jest w trakcie procesu konsolidacji, umożliwiając łączenie się spółek, w celu poprawy ich konkurencyjności
        - powiedział CEO Spacecom, David Pollack w oświadczeniu.

- Beijing Xinwei jest strategicznym partnerem i ekspertem w dziedzinie telekomunikacji, zamierza rozszerzyć swoją działalność w kierunku satelitów telekomunikacyjnych, a to zapewni spółce finansowanie oraz umożliwi dalszy rozwój i wzrost.


Generał (Res.) Ami Shafran, przedstawiciel Beijing Xinwei Group, powiedział:

- Imponujące osiągnięcia i możliwości Space Communication  są dobrze znane w branży. Połączenie idealnie pasuje działań Grupy Beijing Xinwei, by rozszerzyć swoją działalność na rynku łączności na całym świecie. 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

639 zł Więcej...

TechniSat DigitRadio 110 IR DAB+ WiFi radio Internetowe

Cyfrowe radio DAB+, radio Internetowe oraz radio analogowe UKF/FM. Rozszerza...

620 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SX88 HEVC HD Multistream

Mały, satelitarny odbiornik HD z DX - Blindscanem, wsparciem PLS...

299 zł Więcej...
reklama