Radwańska w półfinale New Haven z Kvitovą

dodano: 2016-08-26 10:11
autor: Janusz Sulisz | źródło: sport.tvp.pl

WTA New Haven_2016_360px Agnieszka Radwańska (1.) pokonała Kirsten Flipkens 6:1, 6:4 i bez większych problemów awansowała do 1/2 finału turnieju WTA w New Haven. W nim, w nocy z piątku na sobotę (26/27.08), zmierzy się z Czeszką Petrą Kvitovą. Transmisja na żywo już 27 sierpnia o godz. 1:00 w nocy w TVP Sport (HD) i sport.tvp.pl

Flipkens_radwanska_ WTA_new haven 760px

Obie zawodniczki spotkały się na korcie dopiero po raz drugi. Lepsze wspomnienia z pierwszego starcia — trzy lata temu w Miami, również na nawierzchni twardej — ma Polka, która po zaciętej walce wygrała tamten mecz 2:1 w setach (4:6, 6:4, 6:2).

Belgijka rozpoczęła źle, wygrywając zaledwie dwa punkty w dwóch pierwszych gemach. Radwańską nieco to rozluźniło i w konsekwencji szybko straciła przewagę przełamania. Wystarczyła chwila i było już… 3:1. Tej przewagi Polka na szczęście nie zmarnowała, wygrywając ostatecznie pierwszą partię “do jednego” w pół godziny.

Zupełnie inny przebieg miał set drugi. Zajmująca 68. miejsce w rankingu WTA Kirsten Flipkens zaczęła grać dużo lepiej i aż do stanu 4:4 żadna z zawodniczek nie była w stanie uzyskać dwóch gemów przewagi. Wtedy jednak dało o sobie znać doświadczenie Radwańskiej. Krakowianka podczas wymian zachowywała się spokojnie i pewnie, pozwalając "wyszaleć się" sfrustrowanej ciągłymi obronami rywalce.

Prawdziwy kunszt Radwańska pokazała jednak szczególnie w ostatnim gemie spotkania. Na tablicy wyników było 5:4 i… 0:40. Belgijka nie wykorzystała jednak żadnej z trzech szans na "powrót" do meczu, łupem Polki padło pięć kolejnych piłek i wreszcie cały mecz.

W półfinale turnieju w Connecticut na Radwańską czeka Czeszka Petra Kvitova, która wygrała 6 na 10 pojedynków z Radwańską i niezbyt leży Agnieszce.

Transmisja z tego spotkania o godz. 1:00 w nocy w TVP Sport i SPORT.TVP.PL.

W drugim półfinale WTA New Haven spotkają się Svitolina z Larsson.