reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nagra i Samsung z TVKey dla 4K UHD

dodano: 2016-09-01 18:04 | aktualizacja: 2016-09-03 13:27
autor: Janusz Sulisz | źródło: Kudelski Group/Samsung

Nagra TVkey Nagra, spółka Grupy Kudelski, będąca niezależnym dostawcą rozwiązań zabezpieczeń treści, poinformowała o planach wprowadzenia na rynek urządzenia USB TVkey. Urządzenie to pozwoli klientom na korzystanie z usług płatnej telewizji bezpośrednio na wybranych nowych modelach telewizorów Samsung, spełniając jednocześnie wszystkie kluczowe wymagania MovieLabs dla rozszerzonej ochrony treści (4K UHD, HDR).

Nagra IBC 2016


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dzięki TVkey konsumenci będą mogli korzystać z treści premium w jakości UHD 4K bezpośrednio na nowych telewizorach, poprzez prosty proces rejestracji i za pomocą jednego pilota zdalnego sterowania. TVkey to szybkie, bezpieczne i tanie rozwiązanie dla operatorów płatnej telewizji, którzy chcą uruchomić usługi 4K bezpośrednio na nowych modelach telewizorów.

Forma sticka USB, w jakiej zamknięto TVkey, jest bardzo wygodnym rozwiązaniem nie tylko z punktu widzenia konsumenta, ale i sprzedawcy. Takie podejście może radykalnie uprościć proces pozyskiwania klientów. Za pomocą prostego procesu rejestracji - poprzez aplikację TV, portal internetowy lub call center - konsumenci będą mogli łatwo zapisać się do pakietu usług płatnej telewizji. Operatorzy będą mogli również oferować bezpłatne okresy próbne, aby zachęcić konsumentów do skorzystania z usługi w długoterminowej perspektywie.

Co istotne, TVkey jest zgodny z wymogami hollywoodzkich wytwórni filmowych, które chcą chronić swoje treści.
 

W 2017 roku Nagra i Samsung planują ustanowić niezależny podmiot TVkey Trust Authority w celu licencjonowania technologii TVkey przez innych producentów i dostawców zabezpieczeń, by umożliwić szerokie zastosowanie tego rozwiązania.

Rozwiązanie TVkey będzie dostępne na rynku w czwartym kwartale 2016 roku, a pierwsze usługi operatorów bazujące na TVkey mają wystartować w 2017 roku.

TVkey będzie prezentowany na stoisku Nagra (hala 1.C81) na wystawie IBC 2016 w Amsterdamie (8-12 września 2016).
 
Nagra i Samsung zapowiadają TVkey podczas IFA 2016
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Systemy kodowania


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena siatkowa TURBO 35dB

Siatkowa szerokopasmowa, antena telewizyjna pracująca w paśmie 174-862MHz (6-69k) ze...

35 zł Więcej...

Odbiornik AX 4KBOX HD51 S2X

AX 4K HD51 - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AX....

730 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K S2X FBC

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

2 390 zł Więcej...
reklama