reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Pitbull” w TVP Seriale, HBO, HBO2 i w kinach

dodano: 2016-09-18 18:36
autor: Łukasz Knapik | źródło: Time Warner/Kino Świat/Vue Movie Distribution/satkurier.pl

TVP Kino Świat „Pitbull” Miłośnicy kultowego „Pitbulla” znajdą dla siebie w najbliższym czasie ciekawą ofertę. Po pierwsze - kanał TVP Seriale przypomina serialową wersję tej produkcji. Po drugie - w niedzielę, 18 września br. HBO (a w kolejnych tygodniach także HBO2) pokaże premierowo film „Pitbull. Nowe porządki”. Po trzecie - trwają prace nad filmem „Pitbull. Niebezpieczne kobiety”, który 11 listopada br. trafi na ekrany kin. Za jego dystrybucję odpowiada Kino Świat.

TVP Kino Świat „Pitbull”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Serialowy „Pitbull”

„Pitbull” to kultowy, polski serial sensacyjny. Jego reżyserem był Patryk Vega. W sumie powstały 3 sezony (z pierwszym także w wersji kinowej), w których wystąpili m.in.: Marcin Dorociński, Andrzej Grabowski, Paweł Królikowski, Małgorzata Foremniak, Weronika Rosati, Janusz Gajos, Rafał Mohr, Krzysztof Stroiński, Włodzimierz Matuszak, Piotr Pręgowski, Joachim Lamża, Michał Kula, Michał Żurawski, Jacek Braciak, Elena Rutkowska, Roma Gąsiorowska, Anna Kędziora, Hanna Konarowska, Anna Prus, Anna Samusionek i Aleksandra Nieśpielak. Producentem była TVP, a producentem wykonawczym ATM Grupa. Serial przypomina obecnie kanał TVP Seriale.

„Pitbull. Nowe porządki”

To sequel kultowego „Pitbulla”. Policjanci dwóch warszawskich komend kontra mokotowscy gangsterzy. Mocne kino w doborowej obsadzie.
Majami (Piotr Stramowski), młody policjant z warszawskiego Mokotowa, próbuje rozpracować grupę lokalnych gangsterów wymuszających haracze. Szybko okazuje się, że ci sami ludzie interesują również trzech funkcjonariuszy komendy stołecznej - Gebelsa (Andrzej Grabowski), Igora Rosłonia (Rafał Królikowski) i Barszczyka (Michał Kula). Co gorsza, są odpowiedzialni za serię porwań i zabójstw. Policjanci zaczynają rozumieć, że mają do czynienia z najsilniejszą organizacją przestępczą w Polsce. Wiedzą, że aby ją rozbić, muszą ze sobą współpracować.

- Będzie zabójstwo. I ja w nim będę brał udział. A mówię ci to tylko dlatego, że mi tego nie udowodnisz

- tymi słowami Bogusław Linda („Psy”, „Zabić Sekala”) powraca po kilku latach na duży ekran.


„Pitbull. Nowe porządki” to policyjny thriller Patryka Vegi („Służby specjalne”), który jest sequelem jego legendarnego obrazu z 2005 roku. Twórcy w realistyczny sposób pokazują zarówno pracę stróżów prawa, jak i brutalny świat warszawskiego półświatka. Wypowiadając się na temat filmu, Patryk Vega podkreślał, że materiał do scenariusza, włącznie z dialogami, został zaczerpnięty z rzeczywistości. Część scen była realizowana przy użyciu ukrytej kamery. Jak czytamy w opisie, produkcja przykuwa uwagę emocjonującą fabułą, wyrazistymi postaciami i szybkim tempem akcji. Obok Bogusława Lindy w obsadzie znaleźli się, m.in.: debiutujący w kinie Piotr Stramowski („W spirali”), Maja Ostaszewska („Katyń”, „Body/Ciało”), Andrzej Grabowski („Dzień świra”, „Demon”), Paweł Królikowski („Ranczo”, „Hel”) oraz Krzysztof Czeczot („Dom zły”, „Chrzest”).

Film miał na początku tego roku swoją premierę kinową. Producent wykonawczym filmu jest Ent One Investments a za jego dystrybucję odpowiada firma Vue Movie Distribution (więcej tutaj). Teraz film ten będą mogli obejrzeć widzowie kanałów HBO i HBO2 (więcej tutaj).
 
Maja Ostaszewska i Piotr Stramowski w filmie „Pitbull. Nowe porządki”, foto: Vue Movie Distribution
Maja Ostaszewska i Piotr Stramowski w filmie „Pitbull. Nowe porządki”, foto: Vue Movie Distribution
Maja Ostaszewska i Piotr Stramowski w filmie „Pitbull. Nowe porządki”, foto: Vue Movie Distribution
Maja Ostaszewska i Piotr Stramowski w filmie „Pitbull. Nowe porządki”, foto: Vue Movie Distribution
Piotr Stramowski i Maja Ostaszewska w filmie „Pitbull. Niebezpieczne kobiety”, foto: Anna Gostkowska/Ent One Investments
Piotr Stramowski i Maja Ostaszewska w filmie „Pitbull. Niebezpieczne kobiety”, foto: Anna Gostkowska/Ent One Investments
Alicja Bachleda-Curuś w filmie „Pitbull. Niebezpieczne kobiety”, foto: Anna Gostkowska/Ent One Investments
Alicja Bachleda-Curuś w filmie „Pitbull. Niebezpieczne kobiety”, foto: Anna Gostkowska/Ent One Investments


„Pitbull. Niebezpieczne kobiety”

„Pitbull. Niebezpieczne kobiety” przynosi prawdziwą rewolucję w gatunku. Po raz pierwszy w jego historii akcja zostanie ukazana z punktu widzenia kobiet. Jak zapowiadają twórcy, „Pitbull. Niebezpieczne kobiety” to nie tylko doskonałe kino sensacyjne, pełne charakterystycznego dla serii humoru, ale również wielkie emocje i uczucia, pełnokrwiści bohaterowie i aż 5 filmowych damsko-męskich duetów. Wszystko zaczerpnięte z życia autentycznych policjantek. W obsadzie „Pitbull. Niebezpieczne kobiety” zobaczymy - w męskim, pełnym testosteronu gronie znaleźli się, m.in.: Piotr Stramowski, Artur Żmijewski, Sebastian Fabijański, Andrzej Grabowski oraz Tomasz Oświeciński. Płeć piękną, w kreacjach skrajnie odmiennych od dotychczasowego dorobku, reprezentują: Maja Ostaszewska, Alicja Bachleda-Curuś, Joanna Kulig, Magdalena Cielecka i Anna Dereszowska. Elektryzujące i zdeterminowane, policjantki i dziewczyny z drugiej strony barykady - oto właśnie - niebezpieczne kobiety.

W 2015 roku 40 proc. funkcjonariuszy przyjętych do policji stanowiły kobiety. Wśród nich są Zuza (Joanna Kulig) i Jadźka (Anna Dereszowska). Na drodze świeżo upieczonych policjantek los szybko stawia starszych kolegów po fachu: Gebelsa (Andrzej Grabowski) i Majamiego (Piotr Stramowski). Ich doświadczenie okaże się bezcenne w starciu funkcjonariuszek ze skorumpowanymi przełożonymi, takimi jak Izabela Zych pseudonim Somalia (Magdalena Cielecka) oraz brutalnym, przestępczym światem mafii „paliwowej”, której macki sięgają dalej niż można sobie wyobrazić... Życie prywatne bohaterek jest równie skomplikowane. Jadźka na co dzień zmaga się z nieobliczalnym mężem (Artur Żmijewski) - pracownikiem wywiadu skarbowego, powiązanym z mafią, natomiast Zuza niefortunnie wikła się w romans z Remkiem pseudonim Cukier (Sebastian Fabijański), socjopatycznym gangsterem, którego dziewczyna - Drabina (Alicja Bachelda-Curuś) właśnie wychodzi z więzienia...

Producent wykonawczym filmu jest Ent One Investments, a za jego dystrybucję odpowiada Kino Świat. Film trafo do kin 11 listopada br. (więcej tutaj)

Przypomnijmy, iż polskie filmy w telewizji znajdziecie w naszym codziennym wykazie: „Przewodnik po polskich filmach w PL TV”, w dziale „Propozycje” i na głównej stronie serwisu satkurier.pl (kliknij w logo przewodnika w prawym górnym rogu strony).

„Pitbull” (serial) - emisja w TVP Seriale; „Pitbull. Nowe porządki” - premiera w niedzielę, 18 września 2016 roku o 20:10 w HBO (HBO HD). Film ten będą mogli również oglądać widzowie HBO2 (HBO2 HD).
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Tivusat: karta + CAM w UHD

Karta Tivusat z modułem CAM DigiQuest. Umożliwia oglądanie włoskiego pakietu...

550 zł Więcej...

Antena Laminas OFC-1200 AE wzmocniona

Wersja wzmocniona anteny OFC-1200 z epoksydowym wysięgnikiem - antena epoksydowa...

670 zł Więcej...

Inteligentny kabel 1,8m iHDMI

Inteligentny kabel połączeniowy HDMI-HDMI długości 1,8m - działa dobrze z...

199 zł Więcej...
reklama