SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

BBC testuje telewizję holograficzną [wideo]

dodano: 2016-09-23 12:45
autor: Jerzy Kruczek | źródło: BBC

BBC holograficzna telewizja hologram Brytyjski nadawca publiczny BBC opracował eksperymentalne „urządzenie” holograficzne, które w niecodzienny sposób wyświetla wybrane materiały archiwalne BBC - od kultowego globu tego nadawcy do olbrzymich dinozaurów. Do tego celu wykorzystano 46-telewizor i piramidę wykonaną z akrylu. Czy telewizja holograficzna ma szansę zaistnieć w naszych domach?

BBC holograficzna telewizja hologram


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Choć słynny hologram księżniczki Leii z „Gwiezdnych wojen” powstał „dawno, dawno temu”, to ten rodzaj wrażeń dla widza wcale nie musi być aż tak odległy i nieprzystępny. UHD czy rzeczywistość wirtualna oferują widzom szczegółowość i realizm, które jeszcze nie tak dawno temu wydawały się praktycznie niemożliwe do osiągnięcia. Hologram to zupełnie inny poziom doświadczania telewizji, który niekoniecznie musi zainteresować widza. Pamiętamy bowiem, że telewizja 3D się nie sprawdziła.

BBC do swojego holograficznego eksperymentu wykorzystało istniejące technologie i proste techniki. „Urządzenie” opracowane przez BBC pozwala na ocenę, w jaki sposób „pływające” obrazy mogą być używane do oglądania treści BBC w przyszłości. Zespół BBC od badań i rozwoju opracował koncepcję dla technik holograficznych już w latach 70. ubiegłego wieku.

Do tej pory powstało wiele urządzeń wyświetlających niewielkie hologramy. BBC zamierza jednak pójść o krok naprzód, tworząc hologramy, których wielkość jest porównywalna z rozmiarem telewizora w salonie. Efekty ostatnich eksperymentów BBC można podejrzeć w poniższym materiale wideo. Jak się podoba? Chcielibyście mieć takie „urządzenie” holograficzne w swoim domu?

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Technika


reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AX 4KBOX HD51 Twin

AX 4K HD51 - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AX....

899 zł Więcej...

Konwerter Twin Televes

Podwójny konwerter Universal Twin hiszpańskiej firmy Televes o współczynniku szumów...

69 zł Więcej...

Zestaw nc+ telewizja na kartę: ADB PACE HDS7241 500GB + pakiet Start+1m

Zestaw nc+ telewizja na kartę: odbiornik PACE HDS7241 + karta...

199 zł Więcej...