reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

BBC testuje telewizję holograficzną [wideo]

dodano: 2016-09-23 12:45
autor: Jerzy Kruczek | źródło: BBC

BBC holograficzna telewizja hologram Brytyjski nadawca publiczny BBC opracował eksperymentalne „urządzenie” holograficzne, które w niecodzienny sposób wyświetla wybrane materiały archiwalne BBC - od kultowego globu tego nadawcy do olbrzymich dinozaurów. Do tego celu wykorzystano 46-telewizor i piramidę wykonaną z akrylu. Czy telewizja holograficzna ma szansę zaistnieć w naszych domach?

BBC holograficzna telewizja hologram


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Choć słynny hologram księżniczki Leii z „Gwiezdnych wojen” powstał „dawno, dawno temu”, to ten rodzaj wrażeń dla widza wcale nie musi być aż tak odległy i nieprzystępny. UHD czy rzeczywistość wirtualna oferują widzom szczegółowość i realizm, które jeszcze nie tak dawno temu wydawały się praktycznie niemożliwe do osiągnięcia. Hologram to zupełnie inny poziom doświadczania telewizji, który niekoniecznie musi zainteresować widza. Pamiętamy bowiem, że telewizja 3D się nie sprawdziła.

BBC do swojego holograficznego eksperymentu wykorzystało istniejące technologie i proste techniki. „Urządzenie” opracowane przez BBC pozwala na ocenę, w jaki sposób „pływające” obrazy mogą być używane do oglądania treści BBC w przyszłości. Zespół BBC od badań i rozwoju opracował koncepcję dla technik holograficznych już w latach 70. ubiegłego wieku.

Do tej pory powstało wiele urządzeń wyświetlających niewielkie hologramy. BBC zamierza jednak pójść o krok naprzód, tworząc hologramy, których wielkość jest porównywalna z rozmiarem telewizora w salonie. Efekty ostatnich eksperymentów BBC można podejrzeć w poniższym materiale wideo. Jak się podoba? Chcielibyście mieć takie „urządzenie” holograficzne w swoim domu?

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Technika


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik VU+ Ultimo 4K + dysk 3TB

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

2990 zł Więcej...

Odbiornik VU+ ZERO Black

VU+ ZERO - najnowszy model firmy VU+ na Linuksie z...

415 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat Digit ISIO STC UHD 4K Black

DIGIT ISIO STC UHD to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej...

1590 zł Więcej...
reklama