WTA Wuhan: Kuzniecowa - Radwańska w TVP Sport

dodano: 2016-09-28 21:43 | aktualizacja: 2016-09-29 11:00
autor: Janusz Sulisz | źródło: sport.tvp.pl

WTA_Wuhan_2016_360px.jpg Agnieszka Radwańska zmierzy się ze Swietłaną Kuzniecową w ćwierćfinale turnieju WTA w Wuhan. Rosjanka w III rundzie wyeliminowała obrończynię tytułu sprzed roku - Venus Williams. Transmisja meczu na żywo 29 września o godz. 11:30 w TVP Sport i sport.tvp.pl. Radwańska w Chinach nie straciła jeszcze seta. W II rundzie pokonała Jekaterinę Makarową, a w spotkaniu o ćwierćfinał okazała się lepsza od zmęczonej Caroline Wozniacki.

– Jestem bardzo szczęśliwa, że zrewanżowałam się Caroline. Ona nigdy nie jest łatwą rywalką. Cieszy mnie przede wszystkim poziom mojej gry – powiedziała w pomeczowym wywiadzie Radwańska.

W czwartek czwartą rakietę światowego rankingu czeka jednak trudne zadanie. Po drugiej stronie siatki stanie Kuzniecowa, z którą krakowiance gra się bardzo niewygodnie. Na 15 dotychczas rozegranych spotkań aż jedenaście zakończyło się zwycięstwem Rosjanki. Po raz ostatni obie tenisistki mierzyły się w 2015 roku w Krakowie, gdzie był rozgrywany mecz Grupy Światowej Pucharu Federacji pomiędzy Polską a Rosją. W trzech setach wygrała wówczas 31-latka z Sankt Petersburga.

Zwyciężczyni wielkoszlemowych US Open i French Open w Wuhan pokonała już trzy rywalki – Belindę Bencic, Madison Brengle i Venus Williams. Podobnie jak Radwańska w Chinach nie straciła jeszcze seta. Waleczna tenisistka może zagrać w kończącym sezon Turnieju Mistrzyń w Singapurze. Do ósmej w rankingu WTA Caroline Wozniacki traci 400 punktów.

Michał Lewandowski twierdzi, że o zwycięstwie zadecyduje dyspozycja dnia.

– Agnieszka będzie musiała postawić na regularność, na pewno do poprawy jest serwis, który w meczu z Wozniacki nie funkcjonował najlepiej. Musi się przestawić na zupełnie inną rywalkę. Kuzniecowa stara się kończyć jak najszybciej wymiany i pytanie, czy gra w defensywie zafunkcjonuje tak jak trzeba, bo to może być kluczem do zwycięstwa w tym spotkaniu – przyznał komentator TVP Sport.

Plan transmisji WTA Wuhan 29 września:

9:30 Simona Halep – Madison Keys (SPORT.TVP.PL)
11:30 Swietłana Kuzniecowa – Agnieszka Radwańska (TVP Sport i SPORT.TVP.PL)
13:00 Petra Kvitova – Johanna Konta (TVP Sport i SPORT.TVP.PL)
15:00 Karolina Pliskova/Dominika Cibulkova – Barbora Strycova/Jelena Janković – zwyciężczynie z obu par (SPORT.TVP.PL)