SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Maciej Stanecki pozostanie jednak w zarządzie TVP

dodano: 2016-10-13 14:38
autor: Jerzy Kruczek | źródło: TVP/satkurier.pl

Maciej Stanecki Zgodnie z uchwałą Rady Mediów Narodowych (RMN) ze środy, 12 października br. stanowisko prezesa zarządu Telewizji Polskiej objął Jacek Kurski – zwycięzca kilkuetapowego konkursu rozpisanego przez ten organ. RMN postanowiła, że nowo powołany zarząd TVP będzie działał przez czteroletnią kadencję w dwuosobowym składzie, w którym – obok Jacka Kurskiego – pozostanie Maciej Stanecki. Podobno wnioskował o to sam Jacek Kurski. Według wcześniejszych założeń, zarząd TVP miał być jednoosobowy.

Telewizja Polska TVP siedziba


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

– Osobiście cieszy mnie to, że Jacek Kurski wyciągnął wnioski z różnych uwag, które słyszał z różnych stron i zaprezentował bardzo ciekawy, dynamiczny program działania telewizji – powiedział przewodniczący RMN, Krzysztof Czabański. – A szczególnie mnie cieszy, że ta jego dynamika będzie służyła wspieraniu tego, co jest dla mediów publicznych najważniejsze, mianowicie uszczelnieniu abonamentu, załatwieniu sprawy kluczowej dla przyszłości mediów publicznych w Polsce. Serdecznie mu gratuluję! Tuż po ogłoszeniu wyników konkursu, w którym zdobył 4 zwycięskie głosy, Jacek Kurski nie ukrywał satysfakcji z decyzji Rady Mediów Narodowych. Jednocześnie podkreślał, iż traktuje ją jako zobowiązanie i wielki zaszczyt.

– Cieszę się, że przekonałem Radę Mediów Narodowych swoją wizją odbudowy pozycji Telewizji Polskiej i przywrócenia jej publicznego charakteru polskiemu społeczeństwu – stwierdził prezes Jacek Kurski. – Chciałbym, by TVP łączyła Polaków wokół ważnych celów, była nośnikiem szybkiej i rzetelnej informacji, nośnikiem debaty publicznej, dobrej jakościowo rozrywki, która jest śmiechem, nie rechotem i dostarczała Polakom wysokogatunkowego sportu, takiego jak Igrzyska Olimpijskie, piłka nożna, siatkówka.

Nowo powołany prezes zarządu TVP zaznaczał, że odbudowanie telewizji publicznej to proces długotrwały, w którym stabilizacja wewnątrz i wokół instytucji o tak specyficznym charakterze jest czynnikiem rozstrzygającym. Czasami widzowie dopiero po latach przekonują się do nowych programów a pierwsze dobre wyniki budowy nowych pasm, programów, seriali, filmów pojawiają się po półtora roku. Dlatego prezes Kurski zaapelował „o mandat stabilizacji i stabilności zarządzania telewizją”: – Kadencja jest czteroletnia, więc teraz proszę o 1,5 roku spokoju – powiedział.

Jak relacjonowali dziennikarze obserwujący wysłuchania konkursowe przed Radą Mediów Narodowych, Jacek Kurski deklarował, że aplikuje o funkcję prezesa telewizji publicznej dlatego, iż „czuje w sobie wystarczająco dużo siły, energii i kompetencji, by podjąć się dzieła odbudowy telewizji publicznej z prawdziwego zdarzenia i przywrócenia Polakom jej publicznego charakteru”. Wskazywał zarazem na niepokojącą sytuację finansową, jaskrawe błędy w zarządzaniu majątkiem TVP i zaniedbania, jakie zastał po objęciu fotela prezesa w styczniu 2016 r. Wśród sukcesów swojego zarządu wymieniał m.in. zakup praw do transmisji meczów piłki nożnej podczas mistrzostw Europy, realizacje transmisji z uroczystości rocznicy Chrztu Polski, ze szczytu NATO oraz Światowych Dni Młodzieży.

Mówiąc o działaniach naprawczych TVP, prezes Kurski wskazał na rozpoczęcie odbudowy infrastruktury nadawczej i bazy technologicznej oraz zasobów produkcyjnych w telewizji. Jako „oczywisty sukces" ocenił konsolidację kontentu on-line, VOD. Podkreślał, że „ten kto wygra VOD, on-line, wygra telewizję”.

Pytany przez członków RMN o decyzje dotyczące sfery programowej Jacek Kurski informował, m.in., iż TVP pracuje obecnie nad nowymi serialami: o dynastii Jagiellonów pt. „Korona Królowej" oraz o żołnierzach, którzy nie złożyli broni po 1945 r. – pt. „Wyklęci". Poza tym w trakcie produkcji jest serial „Morowe panny”, który – być może pod zmienionym tytułem, jako „Dziewczyny wyklęte” - wejdzie już do ramówki wiosennej 2017 r. Intencją prezesa Kurskiego jest zastępowanie seriali tureckich polskimi, wartościowymi produkcjami, czytamy w komunikacie TVP.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Moduł Conax Eycos CAM + karta Smart HD+ 2m

Karta startowa Smart HD 2-miesięczna + do kompletu najtańszy moduł...

215 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 grafit

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

Mini PC Android Zidoo X10

Mini PC na systemie Android 6.0 Marshmallow z procesorem Realtek...

1090 zł Więcej...