reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Maciej Stanecki pozostanie jednak w zarządzie TVP

dodano: 2016-10-13 14:38
autor: Jerzy Kruczek | źródło: TVP/satkurier.pl

Maciej Stanecki Zgodnie z uchwałą Rady Mediów Narodowych (RMN) ze środy, 12 października br. stanowisko prezesa zarządu Telewizji Polskiej objął Jacek Kurski – zwycięzca kilkuetapowego konkursu rozpisanego przez ten organ. RMN postanowiła, że nowo powołany zarząd TVP będzie działał przez czteroletnią kadencję w dwuosobowym składzie, w którym – obok Jacka Kurskiego – pozostanie Maciej Stanecki. Podobno wnioskował o to sam Jacek Kurski. Według wcześniejszych założeń, zarząd TVP miał być jednoosobowy.

Telewizja Polska TVP siedziba


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

– Osobiście cieszy mnie to, że Jacek Kurski wyciągnął wnioski z różnych uwag, które słyszał z różnych stron i zaprezentował bardzo ciekawy, dynamiczny program działania telewizji – powiedział przewodniczący RMN, Krzysztof Czabański. – A szczególnie mnie cieszy, że ta jego dynamika będzie służyła wspieraniu tego, co jest dla mediów publicznych najważniejsze, mianowicie uszczelnieniu abonamentu, załatwieniu sprawy kluczowej dla przyszłości mediów publicznych w Polsce. Serdecznie mu gratuluję! Tuż po ogłoszeniu wyników konkursu, w którym zdobył 4 zwycięskie głosy, Jacek Kurski nie ukrywał satysfakcji z decyzji Rady Mediów Narodowych. Jednocześnie podkreślał, iż traktuje ją jako zobowiązanie i wielki zaszczyt.

– Cieszę się, że przekonałem Radę Mediów Narodowych swoją wizją odbudowy pozycji Telewizji Polskiej i przywrócenia jej publicznego charakteru polskiemu społeczeństwu – stwierdził prezes Jacek Kurski. – Chciałbym, by TVP łączyła Polaków wokół ważnych celów, była nośnikiem szybkiej i rzetelnej informacji, nośnikiem debaty publicznej, dobrej jakościowo rozrywki, która jest śmiechem, nie rechotem i dostarczała Polakom wysokogatunkowego sportu, takiego jak Igrzyska Olimpijskie, piłka nożna, siatkówka.

Nowo powołany prezes zarządu TVP zaznaczał, że odbudowanie telewizji publicznej to proces długotrwały, w którym stabilizacja wewnątrz i wokół instytucji o tak specyficznym charakterze jest czynnikiem rozstrzygającym. Czasami widzowie dopiero po latach przekonują się do nowych programów a pierwsze dobre wyniki budowy nowych pasm, programów, seriali, filmów pojawiają się po półtora roku. Dlatego prezes Kurski zaapelował „o mandat stabilizacji i stabilności zarządzania telewizją”: – Kadencja jest czteroletnia, więc teraz proszę o 1,5 roku spokoju – powiedział.

Jak relacjonowali dziennikarze obserwujący wysłuchania konkursowe przed Radą Mediów Narodowych, Jacek Kurski deklarował, że aplikuje o funkcję prezesa telewizji publicznej dlatego, iż „czuje w sobie wystarczająco dużo siły, energii i kompetencji, by podjąć się dzieła odbudowy telewizji publicznej z prawdziwego zdarzenia i przywrócenia Polakom jej publicznego charakteru”. Wskazywał zarazem na niepokojącą sytuację finansową, jaskrawe błędy w zarządzaniu majątkiem TVP i zaniedbania, jakie zastał po objęciu fotela prezesa w styczniu 2016 r. Wśród sukcesów swojego zarządu wymieniał m.in. zakup praw do transmisji meczów piłki nożnej podczas mistrzostw Europy, realizacje transmisji z uroczystości rocznicy Chrztu Polski, ze szczytu NATO oraz Światowych Dni Młodzieży.

Mówiąc o działaniach naprawczych TVP, prezes Kurski wskazał na rozpoczęcie odbudowy infrastruktury nadawczej i bazy technologicznej oraz zasobów produkcyjnych w telewizji. Jako „oczywisty sukces" ocenił konsolidację kontentu on-line, VOD. Podkreślał, że „ten kto wygra VOD, on-line, wygra telewizję”.

Pytany przez członków RMN o decyzje dotyczące sfery programowej Jacek Kurski informował, m.in., iż TVP pracuje obecnie nad nowymi serialami: o dynastii Jagiellonów pt. „Korona Królowej" oraz o żołnierzach, którzy nie złożyli broni po 1945 r. – pt. „Wyklęci". Poza tym w trakcie produkcji jest serial „Morowe panny”, który – być może pod zmienionym tytułem, jako „Dziewczyny wyklęte” - wejdzie już do ramówki wiosennej 2017 r. Intencją prezesa Kurskiego jest zastępowanie seriali tureckich polskimi, wartościowymi produkcjami, czytamy w komunikacie TVP.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AX 4KBOX HD51 Twin S2X

AX 4K HD51 - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AX....

890 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

199 zł Więcej...

Mini PC Android Zidoo H6 Pro

Mini PC na systemie Android 7.0 z procesorem AllWinner H6...

530 zł Więcej...
reklama