AZS Koszalin - Energa Czarni Słupsk w Polsacie Sport

dodano: 2016-10-13 17:07
autor: Janusz Sulisz | źródło: plk.pl

Polska Liga Koszykówki PLK Polsat Sport w piątek, 14 października od godz. 17:50 pokaże derby AZS - Energa Czarni, a w niedzielę od godz. 12:30 mecz BM Slam Stali z Treflem. Przed nami 2. kolejka Polskiej Ligi Koszykówki.

Polska Liga Koszykówki PLK

To właśnie derby pomiędzy AZS Koszalin i Energą Czarnymi Słupsk wywołują największe emocje wśród kibiców na Pomorzu. Pora na kolejną odsłonę tej rywalizacji! Początek meczu w piątek o godz. 18:00. Transmisja w Polsacie Sport.

Początek sezonu nie jest zbyt udany dla obydwu drużyn. Energa Czarni musiała uznać wyższość Polfarmexu Kutno po kluczowym rzucie Mateusza Bartosza. Z kolei AZS pierwszy mecz rozegrał dopiero we wtorek - na wyjeździe z beniaminkiem Miastem Szkła. Krośnianie zaskoczyli rywali rzutami z dystansu i odnieśli pewne zwycięstwo.

Starcie doświadczonych podkoszowych - Szymona Szewczyka i Filipa Dylewicza będzie z pewnością największą atrakcją niedzielnego meczu BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski z Treflem Sopot. Który z nich okaże się lepszy? Transmisja od godz. 12.30 w Polsacie Sport.

W swoich pierwszych meczach w PLK obie ekipy musiały uznać wyższość rywali, chociaż mecze miały podobny przebieg. Trefl przez blisko trzy kwarty był bardzo wymagającym przeciwnikiem dla Stelmetu Zielona Góra, natomiast BM Slam Stal przez 30 minut nieźle dawał sobie radę z Polskim Cukrem w Toruniu.