SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ukraina podaje nową datę wyłączenia analogu

dodano: 2016-10-31 08:32
autor: RO | źródło: sat-expert.com

Zeonbud Jako datę pełnego przejścia Ukrainy na nadawanie cyfrowe wybrano dzień 30 czerwca 2017 roku, oświadczył zastępca przewodniczącego Narodowej Rady ds. telewizji i radia, Oleg Czernysz. Wprowadzanie telewizji cyfrowej w kraju odbywa się w ramach zobowiązań wynikających z umów międzynarodowych "Genewa 2006".

Ukraina DVB-T2 Zeonbud


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Rząd Ukrainy przyjął plan działania na rzecz wprowadzania naziemnej telewizji cyfrowej. Dokument zawiera listę zadań dla organów państwowych, firm i instytucji badawczych. Państwowa Służba Specjalnej Komunikacji i Ochrony Informacji Ukrainy (Gosspecswiaz) zaznacza, że realizacja planu pozwoli na pokrycie sygnałem cyfrowym wszystkich regionów Ukrainy oraz podniesie poziom bezpieczeństwa informacyjnego kraju i obywateli. Ponadto, dzięki sprzedaży licencji na wykorzystanie częstotliwości w budżecie znajdą się dodatkowe środki pieniężne.

Naziemna telewizja cyfrowa na Ukrainie składa się z czterech ogólnodostępnych multipleksów (MX-1, MX-2, MX-3, MX-5), których operatorem jest firma Zeonbud. Multipleksy nadają w standardzie DVB-T2. Łącznie mieszkańcy kraju, którzy znajdują się w zasięgu NTC, mogą odbierać do 32 kanałów telewizyjnych w formacie MPEG-4 i jakości SD.

Dodajmy, że już 1 listopada br. naziemne emisje analogowe przestaną obowiązywać w Azerbejdżanie. Gruzja na cyfrowe nadawanie przeszła w 2015 roku. Armenia planowała migrację w tym samym okresie, ale decyzję odłożyła na 2016 rok. Analog w Kirgizji ma być wyłączony 15 maja 2017 roku.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik VU+ Ultimo 4K

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

2320 zł Więcej...

Antena 80 transparent Click-Clack

Transparentna, offsetowa antena 80cm wykonana z przezroczystego akrylu, z zawieszeniem...

369 zł Więcej...

Moduł Conax CAM + karta Smart HD+ 2m

Karta startowa Smart HD 2-miesięczna + do kompletu sprawdzony moduł...

235 zł Więcej...