SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kino Świat odstępuje od umowy na „Dywizjon 303”

dodano: 2016-11-09 20:27
autor: Łukasz Knapik | źródło: Kino Świat

Kino Świat 10 sierpnia br., w miejscowości Drwalew pod Warszawą, padł pierwszy klaps na planie filmu „Dywizjon 303” - produkcji o polskich lotnikach, biorących udział w bitwie o Anglię w czasie drugiej wojny światowej. W jego obsadzie znaleźli się m.in.  Marianna Januszewicz, Maciej Zakościelny i Piotr Adamczyk (więcej tutaj). Za produkcję filmu odpowiada firma Film Media S.A. 9 listopada br. firma Kino Świat, która miała być dystrybutorem tej produkcji, wydała oficjalne stanowisko w sprawie odstąpienia od umowy dystrybucyjnej filmu „Dywizjon 303”, którego treść publikujemy poniżej.

Kino Świat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Dywizjon 303” - oficjalne stanowisko Kino Świat w sprawie odstąpienia od umowy dystrybucyjnej:

W związku z rażącym naruszeniem przez Film Media S.A. zasad produkcji filmu „Dywizjon 303” oraz złamaniem postanowień umowy dystrybucyjnej Kino Świat odstępuje od umowy dystrybucyjnej oraz od umowy licencyjnej zawartej pomiędzy Kino Świat a Film Media S.A. dnia 16 października 2015 roku.

Naruszenia dotyczące produkcji filmu zostały wskazane w piśmie z dnia 9 września 2016 roku, w którym Kino Świat sygnalizowało pretensje co do autorstwa scenariusza - „Dywizjon 303” aktualnie realizowany jest w oparciu o scenariusz twórców innych niż twórcy wskazani w wyżej wymienionej umowie dystrybucyjnej.

Naruszenia dotyczące produkcji filmu zostały również potwierdzone przez jego reżysera Wiesława Saniewskiego w piśmie z dnia 27 września 2016 roku, a niezgodność realizowanego filmu ze scenariuszem i prawdą historyczną potwierdziło Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie.

Z powodu braku jakiejkolwiek reakcji na wystosowane przez Kino Świat do Film Media S.A. pismo z dnia 9 września 2016 roku, w szczególności wobec niedoprowadzenia przez Film Media S.A. produkcji filmu do stanu zgodnego z prawem, Kino Świat korzysta z jednostronnego ustawowego prawa do odstąpienia od umowy dystrybucyjnej.

Zarząd Kino Świat
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Płyty - kino - gadżety
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Dreambox DM900 Ultra HD

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - nowy model DM900...

1450 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF4008 E2 4K Combo

Octagon SF4008 E2 4K - odbiornik UHD 4K z kodekiem...

1199 zł Więcej...

Antena Televes DAT HD BOSS 790 Mix

Znakomita, hiszpańska antena kierunkowa VHF/UHF następca DAT HD Mix, zalecana...

299 zł Więcej...