SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kino Świat odstępuje od umowy na „Dywizjon 303”

dodano: 2016-11-09 20:27
autor: Łukasz Knapik | źródło: Kino Świat

Kino Świat 10 sierpnia br., w miejscowości Drwalew pod Warszawą, padł pierwszy klaps na planie filmu „Dywizjon 303” - produkcji o polskich lotnikach, biorących udział w bitwie o Anglię w czasie drugiej wojny światowej. W jego obsadzie znaleźli się m.in.  Marianna Januszewicz, Maciej Zakościelny i Piotr Adamczyk (więcej tutaj). Za produkcję filmu odpowiada firma Film Media S.A. 9 listopada br. firma Kino Świat, która miała być dystrybutorem tej produkcji, wydała oficjalne stanowisko w sprawie odstąpienia od umowy dystrybucyjnej filmu „Dywizjon 303”, którego treść publikujemy poniżej.

Kino Świat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Dywizjon 303” - oficjalne stanowisko Kino Świat w sprawie odstąpienia od umowy dystrybucyjnej:

W związku z rażącym naruszeniem przez Film Media S.A. zasad produkcji filmu „Dywizjon 303” oraz złamaniem postanowień umowy dystrybucyjnej Kino Świat odstępuje od umowy dystrybucyjnej oraz od umowy licencyjnej zawartej pomiędzy Kino Świat a Film Media S.A. dnia 16 października 2015 roku.

Naruszenia dotyczące produkcji filmu zostały wskazane w piśmie z dnia 9 września 2016 roku, w którym Kino Świat sygnalizowało pretensje co do autorstwa scenariusza - „Dywizjon 303” aktualnie realizowany jest w oparciu o scenariusz twórców innych niż twórcy wskazani w wyżej wymienionej umowie dystrybucyjnej.

Naruszenia dotyczące produkcji filmu zostały również potwierdzone przez jego reżysera Wiesława Saniewskiego w piśmie z dnia 27 września 2016 roku, a niezgodność realizowanego filmu ze scenariuszem i prawdą historyczną potwierdziło Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie.

Z powodu braku jakiejkolwiek reakcji na wystosowane przez Kino Świat do Film Media S.A. pismo z dnia 9 września 2016 roku, w szczególności wobec niedoprowadzenia przez Film Media S.A. produkcji filmu do stanu zgodnego z prawem, Kino Świat korzysta z jednostronnego ustawowego prawa do odstąpienia od umowy dystrybucyjnej.

Zarząd Kino Świat
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Płyty - kino - gadżety


reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik VU+ ZERO Black

VU+ ZERO - najnowszy model firmy VU+ na Linuksie z...

460 zł Więcej...

Nagrywarka UHD Velocap HDR1000 TBOX 4K v2

Urządzenie pozwalające na nagrywanie ze źródła HDMI lub AV materiału...

790 zł Więcej...

Odbiornik Opticum HD AX502

Odbiornik HD cyfrowy HDTV PVR Ready marki Opticum wyposażony w...

299 zł Więcej...