reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Eutelsat racjonalizuje kontrakty na pojemności Hot Birda

dodano: 2016-11-13 20:54
autor: Janusz Sulisz | źródło: Eutelsat/broadbandtvnews

Hot Bird zmiany W ciągu ostatnich kilku miesięcy operator satelitarny Eutelsat dokonał optymalizacji systemu dystrybucji na swojej głównej dla Europy pozycji orbitalnej 13°E. - W zakresie usług wideo, ukończona została racjonalizacja dystrybucji na pozycji orbitalnej Hot Bird, w celu ochrony wartości tej ważnej pozycji i pobudzenia rozwoju HD i UHD - podała spółka w raporcie finansowym za trzeci kwartał 2016 roku.

Eutelsat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Pojemność, głównie dla kanałów FTA, na pozycji 13°E jest obecnie sprzedawana za pośrednictwem trzech głównych spółek - GlobeCast, Telespazio i Media Broadcast. Eutelsat uważa, że ​​to jest najlepszy sposób, aby przyśpieszyć przejście na HD i UHD w ramach Hot Birda. W tej chwili około 5% kanałów FTA jest w HD, w porównaniu z 20% w przypadku kanałów płatnych.

Eutelsat, zgodnie ze swoją nową strategią, nie przedłużył umów z wieloma firmami, w tym z MX1 na cztery transpondery.
 

- Z punktu widzenia operacyjnego, chciałbym zwrócić uwagę na szybką realizację racjonalizacji dystrybucji na pozycji orbitalnej Hot Bird - powiedział dyrektor generalny Eutelsatu, Rodolphe Belmer.

Przychody za trzeci kwartał dla usług wideo wyniosły 224,3 mln euro, co oznacza spadek o 1,3%. Odzwierciedla to, z jednej strony, dodatkowe przychody generowane przez nową pojemność zyskaną w ubiegłym roku (Eutelsat 8 West B w regionie MENA i Eutelsat 36C w Afryce Subsaharyjskiej), a z drugiej strony niższe przychody dla pozycji Hot Bird, głównie związane z racjonalizacją wolnej pojemności w rękach dystrybutorów, a także z niższymi przychodami z profesjonalnych usług wideo.

Skupiamy się na optymalizacji potencjalnych przychodów z naszych istniejących aktywów i maksymalizacji przepływu wolnych środków pieniężnych. Pracujemy nad pozyskaniem dodatkowych środków na ten cel, w szczególności redukując koszty działalności, w celu zmniejszenia wpływu, inwestując selektywnie w możliwości przyszłego rozwoju i realizując atrakcyjne wypłaty dla akcjonariuszy.

Dodatkowa, powiązana informacja jest taka, że Belgium Satellite Services, zajmujący się sprzedażą pojemności satelitarnej na satelitach Hot Bird, ogłosił niedawno upadłość.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Android Zidoo X8

Mini PC na systemie Android 6.0 Marshmallow z procesorem Realtek...

590 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox DM920 Ultra HD FBC

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - model DM920 Ultra...

1 690 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 190 zł Więcej...
reklama