reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Eutelsat racjonalizuje kontrakty na pojemności Hot Birda

dodano: 2016-11-13 20:54
autor: Janusz Sulisz | źródło: Eutelsat/broadbandtvnews

Hot Bird zmiany W ciągu ostatnich kilku miesięcy operator satelitarny Eutelsat dokonał optymalizacji systemu dystrybucji na swojej głównej dla Europy pozycji orbitalnej 13°E. - W zakresie usług wideo, ukończona została racjonalizacja dystrybucji na pozycji orbitalnej Hot Bird, w celu ochrony wartości tej ważnej pozycji i pobudzenia rozwoju HD i UHD - podała spółka w raporcie finansowym za trzeci kwartał 2016 roku.

Eutelsat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Pojemność, głównie dla kanałów FTA, na pozycji 13°E jest obecnie sprzedawana za pośrednictwem trzech głównych spółek - GlobeCast, Telespazio i Media Broadcast. Eutelsat uważa, że ​​to jest najlepszy sposób, aby przyśpieszyć przejście na HD i UHD w ramach Hot Birda. W tej chwili około 5% kanałów FTA jest w HD, w porównaniu z 20% w przypadku kanałów płatnych.

Eutelsat, zgodnie ze swoją nową strategią, nie przedłużył umów z wieloma firmami, w tym z MX1 na cztery transpondery.
 

- Z punktu widzenia operacyjnego, chciałbym zwrócić uwagę na szybką realizację racjonalizacji dystrybucji na pozycji orbitalnej Hot Bird - powiedział dyrektor generalny Eutelsatu, Rodolphe Belmer.

Przychody za trzeci kwartał dla usług wideo wyniosły 224,3 mln euro, co oznacza spadek o 1,3%. Odzwierciedla to, z jednej strony, dodatkowe przychody generowane przez nową pojemność zyskaną w ubiegłym roku (Eutelsat 8 West B w regionie MENA i Eutelsat 36C w Afryce Subsaharyjskiej), a z drugiej strony niższe przychody dla pozycji Hot Bird, głównie związane z racjonalizacją wolnej pojemności w rękach dystrybutorów, a także z niższymi przychodami z profesjonalnych usług wideo.

Skupiamy się na optymalizacji potencjalnych przychodów z naszych istniejących aktywów i maksymalizacji przepływu wolnych środków pieniężnych. Pracujemy nad pozyskaniem dodatkowych środków na ten cel, w szczególności redukując koszty działalności, w celu zmniejszenia wpływu, inwestując selektywnie w możliwości przyszłego rozwoju i realizując atrakcyjne wypłaty dla akcjonariuszy.

Dodatkowa, powiązana informacja jest taka, że Belgium Satellite Services, zajmujący się sprzedażą pojemności satelitarnej na satelitach Hot Bird, ogłosił niedawno upadłość.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik VU+ SOLO 4K

Vu+ SOLO 4K - odbiornik Ultra HD od koreańskiego producenta...

1490 zł Więcej...

Inteligentny kabel 3m iHDMI

Kierunkowy kabel HDMI-HDMI dł. 3m - dobrze działa z dekoderami...

229 zł Więcej...

Odbiornik VU+ Ultimo 4K

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

2590 zł Więcej...
reklama