reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Telewizja Polsat przyspiesza proces produkcji dzięki IBM Cloud Aspera

dodano: 2016-11-16 14:12
autor: Janusz Sulisz | źródło: IBM

IBM IBM dostarczył Telewizji Polsat kompletne rozwiązanie do przesyłania plików wideo IBM Aspera. Zapewnia ono szybki i bezpieczny transfer dużych plików oraz efektywne zarządzanie nimi. W efekcie stacja mogła całkowicie zrezygnować z wykorzystania wolnych i nieefektywnych metod przesyłania danych w oparciu o nośniki zewnętrzne, takie jak taśmy, dyski twarde czy płyty DVD.

IBM Aspera Telewizja Polsat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Każdego miesiąca do Telewizji Polsat przesyłanych jest 12 TB materiałów wideo, a liczba ta stale rośnie. Poprzednio taka ilość danych mogła być dostarczona tylko na nośnikach zewnętrznych lub przekazywana przy użyciu protokołu FTP. Polsat zdawał sobie sprawę, że taki transfer danych jest zbyt wolny i angażujący zbyt wiele osób do pracy manualnej. Ponadto metody te stały się nieefektywne ze względu na wzrost znaczenia mediów cyfrowych, pojawienie się dodatkowych lokalizacji, w jakich działa Polsat oraz podpisanie umów z nowymi dostawcami treści wideo.

Telewizja Polsat zaczęła więc szukać alternatywnego sposobu transferu treści, który byłby szybki, niezawodny i bezpieczny. Po wstępnej ocenie, firma zdecydowała się wdrożyć w swojej siedzibie w Warszawie IBM Aspera.
 

- W codziennej produkcji materiałów telewizyjnych polegamy na rozwiązaniu IBM Aspera - mówi Andrzej Szymański, IT/TV manager w Telewizji Polsat. - Czasami programy telewizyjne docierają do nas na krótko przed planowaną emisją, a wymagają weryfikacji i akceptacji wielu osób w bardzo krótkim czasie. Aspera znacząco skraca czas potrzebny na proces pozyskania i przygotowania materiału do emisji - dodaje Andrzej Szymański.

W oparciu o opatentowaną technologię szybkiego transferu plików FASP®, IBM Aspera zapewnia Telewizji Polsat szybszy i bezpieczny przepływ danych. Za sprawą Aspera Connect Server możliwy jest szybki transfer plików od producentów i korespondentów z całego świata. Z kolei dzięki aplikacji internetowej Aspera Console nadawca ma możliwość monitorowania i zarządzania przesyłanymi materiałami oraz ustalania ich kolejności.
 

- Stacje telewizyjne, takie jak Telewizja Polsat zawsze dbają o najwyższą jakość swoich programów - mówi Michelle Munson, CEO i współzałożycielka Aspery. - IBM Aspera zapewnia szybszy transfer danych, pozwalając bez problemu realizować plany produkcyjne i dostarczać widzom aktualne informacje.

Dzięki IBM Aspera, korespondenci Telewizji Polsat z całego świata - USA, Rosji, Niemiec, Włoch czy Belgii - mogą przesyłać zarówno surowe, jak i gotowe do emisji materiały za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Trafiają one wówczas bezpośrednio do siedziby stacji w Warszawie, gdzie są automatycznie kierowane do newsroomu bądź redakcji sportowej. Intuicyjny interfejs Aspery, przypominający zwykłe konto mailowe, pozwala w prosty sposób przesyłać duże pliki wideo i nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Członkowie zespołu otrzymują powiadomienia, gdy materiał zostanie dostarczony i pobrany.

Za wdrożenie rozwiązania odpowiadała firma Advatech.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Technika


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena sat kempingowa 65 cm z przyssawką

stalowa antena 65 cm przenośna na przyssawkę.

139 zł Więcej...

Kabel Corab RG6 FullCu 1m

Bardzo wysokiej jakości biały przewód koncentryczny 75 Ohm Corab RG6...

4 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K S2X FBC

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

2 390 zł Więcej...
reklama