SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Eutelsat z Nilesatem z zasięgiem 52,3 mln arabskich domów

dodano: 2016-11-17 13:16
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Eutelsat

Dubaj anteny Operator satelitarny Eutelsat Communications zaprezentował wyniki swojego najnowszego badania na temat sposobów odbioru telewizji i trendów na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej.

Dubaj anteny


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Nasze tegoroczne badanie przedstawia puls żywego, arabskiego rynku telewizyjnego i pokazuje główne trendy, którymi są m.in. przyspieszenie przejścia na HD i różnorodność kanałów FTA w tym regionie. Badanie potwierdza pole position 7/8°W, która umożliwia nadawcom telewizyjnym dotarcie do ponad 52,3 mln gospodarstw domowych w 14 krajach arabskich. Nowa fala wzrostu odzwierciedla również ubiegłoroczny start satelity Eutelsat 8 West B, co wygenerowało przyrost o 37% liczby kanałów HD i doprowadziło do dalszej konsolidacji 7/8°W jako ważnej pozycji dla Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej

- powiedział Michel Azibert, dyrektor komercyjny i do spraw rozwoju Eutelsat.

Z badań Eutelsatu wynika, że satelita pozostaje w regionie MENA podstawą infrastrukturą dla telewizji cyfrowej, docierając do 56,1 mln gospodarstw domowych. Stanowi to ponad 90% z 61,1 mln telewizyjnych gospodarstw domowych od Maroka po Zatokę Perską. Trzy na cztery z 3,4 mln gospodarstw domowych w 14 krajach arabskich, które zaczęły korzystać z satelity w ciągu trzech lat, preferują pozycję 8/7°W z satelitami Eutelsat i Nilesat.

Pozycja 7/8°W ma zasięg 52,3 mln gospodarstw domowych w 14 krajach arabskich (wzrost o 2,6 mln od 2014 roku). W 6 krajach arabskich badanych w 2014 i 2016 roku (6% domów telewizyjnych w regionie) odnotowano wzrost na poziomie 7%. Z pozycji 7/8°W dostępnych jest 1264 arabskich i międzynarodowych kanałów, z czego 149 kanałów w jakości HD. Na atrakcyjność tej pozycji wpływa nie tylko duża liczba kanałów, ale także ich to, że w większości są to kanały FTA, a 44% kanałów jest dostępne tylko tam.

Liczba gospodarstw domowych z urządzeniami HD wynosi 24 mln i obecnie stanowi 34% domów telewizyjnych w regionie. Odsetek ten jest jeszcze wyższy dla pozycji 7/8°W i wynosi 46%. Tymczasem 50% badanych było świadome Ultra HD. Z danych GfK wynika, że ​​do końca 2015 roku sprzedano tam 1,2 mln telewizorów UHD.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Analizy rynkowe


Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Moduł Conax Eycos CAM + karta Smart HD+ 2m

Karta startowa Smart HD 2-miesięczna + do kompletu najtańszy moduł...

215 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 grafit

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

Mini PC Android Zidoo X10

Mini PC na systemie Android 6.0 Marshmallow z procesorem Realtek...

1090 zł Więcej...