SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Next Film: Debiutancki „Plac zabaw” w kinach

dodano: 2016-11-19 02:13
autor: Łukasz Knapik | źródło: Agora/satkurier.pl

Next Film „Plac zabaw” Od piątku, 18 listopada br. w kinach w całej Polsce można oglądać „Plac zabaw” - debiut Bartosza M. Kowalskiego, nagrodzony m.in. na Festiwalu Filmowym w Gdyni. Producentem filmu jest Film It, koproducentem m.in. Studio Produkcyjne Orka, a dystrybutorem jest Next Film, spółka z Grupy Helios (Agora). Wsparcia udzielił Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF). W obsadzie znaleźli się m.in. Michalina Świstuń, Nicolas Przygoda i Przemysław Baliński. Autorami scenariusza są Bartosz M. Kowalski i Stanisław Warwas, a za współpracę scenariuszową odpowiadali Mirella Zaradkiewicz i Zdena Sisova.

Next Film „Plac zabaw”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Plac zabaw” opowiada o dniu z życia nastolatków, którzy właśnie kończą szkołę podstawową. Niewinnie zapowiadające się spotkanie trójki bohaterów prowadzi do nieoczekiwanego, przerażającego finału. Nagrodzony w konkursie Script Pro scenariusz został zainspirowany prawdziwą historią. Na ekranie widzowie zobaczą trójkę młodych debiutantów: Michalinę Świstuń, Nicolasa Przygodę i Przemysława Balińskiego. - Ich kreacje na długo po seansie nie pozwalają o sobie zapomnieć - czytamy w opisie.
 
Plakat promujący kinową emisję filmu „Plac zabaw”, foto: Agora
Plakat promujący kinową emisję filmu „Plac zabaw”, foto: Agora


„Plac zabaw” swoją światową premierę miał podczas konkursu głównego 64. Festiwalu Filmowego w San Sebastian. Na tegorocznym Festiwalu Filmowym w Gdyni film zdobył nagrodę dla najlepszego debiutu oraz tytuł „Don Kichot” Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych. Na Warszawskim Festiwalu Filmowym „Plac zabaw” zdobył specjalne wyróżnienie w konkursie 1-2. Jury młodzieżowe Festiwalu Filmowego w Londynie (BFI London Film Festival) przyznało filmowi honorowe wyróżnienie. Produkcja bierze także udział w konkursie filmów polskich oraz konkursie debiutów operatorskich na Festiwalu Camerimage - za zdjęcia do filmu został nominowany Mateusz Skalski.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Płyty - kino - gadżety


reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik VU+ Ultimo 4K + dysk 3TB

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

2850 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 biała

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

Antena Televes V-Zenit Mix

Znakomita, hiszpańska antena kierunkowa VHF/UHF, zalecana do odbioru HDTV z...

189 zł Więcej...