reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Chiński Xinwei kupuje Spacecom czy nie? [akt]

dodano: 2016-12-05 10:58 | aktualizacja: 2016-12-06 13:16
autor: Janusz Sulisz | źródło: adtv/broadbandtvnews/spacecom

Amos_ibc_2016_360px.jpg Spacecom już prawie został sprzedany chińskiej spółce Luxembourg Space Telecommunications zarejestrowanej w Luksemburgu. Niestety kwota 190 mln dol. to cena zakupu, która jest o jedną trzecią mniejsza niż 285 mln dol. na jaką początkowo zgodzono się w sierpniu 2016 r. Od tego czasu izraelski operator satelitarny Spacecom zaliczył poważną katastrofę z należącą do SpaceX rakietą Falcon 9, przy okazji której jeszcze na ziemi utracono satelitę Amos 6, z którym to wiązano duże nadzieje. To z kolei doprowadziło do spadku wartości akcji Spacecomu. Spacecom nie potwierdził tej transakcji!

Amos Spacecom


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Luxembourg Space Telecommunications jest własnością chińskiej firmy telekomunikacyjnej Beijing Xinwei Technology.

Firma Spacecom, która jest kontrolowana przez Bezeq Israeli Telecommunication, szukała kupca przez ostatnie 2 lata.

W ubiegłym tygodniu Spacecom podpisał kontrakt z operatorem AsiaSat w celu wynajęcia satelity AsiaSat 8, by odtworzyć pojemności na pozycji 4°

AsiaSat 8 zostanie ulokowany obok satelity Amos 3 na okres 4 lat. AsiaSat 8 uzupełni pojemności jakimi dysponuje satelita Amos 3, oferując pełną gamę usług telekomunikacyjnych. Jego wiązki obejmą Bliski Wschód, Europę Środkowo-Wschodnią i Afrykę.

Aktualizacja 06-12-2016:

Oświadczenie spółki Spacecom wydane dla portalu advanced-television.com:

- Spacecom pragnie poinformować opinię publiczną, że rozmowy w sprawie połączenia z Luxembourg Space Telecommunications SA, spółki zależnej od Beijing Xinwei Technology Group, wciąż trwają i nie ma ostatecznego porozumienia co do warunków nabycia Spacecomu przez spółkę Luxembourg Space Telecommunications.

- Spacecom pragnie wyjaśnić, że podpisanie tej umowy jest uzależnione od zakończenia rozmów między stronami dotyczące pewnych zasad, które pozostają otwarte między obiema stronami. W chwili obecnej nie ma pewności, że umowa w obecnej sytuacji lub z przyszłymi warunkami będą lub mogą być podpisane. 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Transmiter HDMI LKV388M Matrix do max. 50m

Bezprzewodowy transmiter HDMI typu Matrix. Urządzenie przesyła sygnał HDTV np....

839 zł Więcej...

Mini PC Android Zidoo X8

Mini PC na systemie Android 6.0 Marshmallow z procesorem Realtek...

590 zł Więcej...

Kabel AnkaSat ANK SK-CU G120 1m

Bardzo dobrej jakości koncentryczny kabel satelitarny AnkaSat ANK SK-CU G120...

2 zł Więcej...
reklama