reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Chiński Xinwei kupuje Spacecom czy nie? [akt]

dodano: 2016-12-05 10:58 | aktualizacja: 2016-12-06 13:16
autor: Janusz Sulisz | źródło: adtv/broadbandtvnews/spacecom

Amos_ibc_2016_360px.jpg Spacecom już prawie został sprzedany chińskiej spółce Luxembourg Space Telecommunications zarejestrowanej w Luksemburgu. Niestety kwota 190 mln dol. to cena zakupu, która jest o jedną trzecią mniejsza niż 285 mln dol. na jaką początkowo zgodzono się w sierpniu 2016 r. Od tego czasu izraelski operator satelitarny Spacecom zaliczył poważną katastrofę z należącą do SpaceX rakietą Falcon 9, przy okazji której jeszcze na ziemi utracono satelitę Amos 6, z którym to wiązano duże nadzieje. To z kolei doprowadziło do spadku wartości akcji Spacecomu. Spacecom nie potwierdził tej transakcji!

Amos Spacecom


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Luxembourg Space Telecommunications jest własnością chińskiej firmy telekomunikacyjnej Beijing Xinwei Technology.

Firma Spacecom, która jest kontrolowana przez Bezeq Israeli Telecommunication, szukała kupca przez ostatnie 2 lata.

W ubiegłym tygodniu Spacecom podpisał kontrakt z operatorem AsiaSat w celu wynajęcia satelity AsiaSat 8, by odtworzyć pojemności na pozycji 4°

AsiaSat 8 zostanie ulokowany obok satelity Amos 3 na okres 4 lat. AsiaSat 8 uzupełni pojemności jakimi dysponuje satelita Amos 3, oferując pełną gamę usług telekomunikacyjnych. Jego wiązki obejmą Bliski Wschód, Europę Środkowo-Wschodnią i Afrykę.

Aktualizacja 06-12-2016:

Oświadczenie spółki Spacecom wydane dla portalu advanced-television.com:

- Spacecom pragnie poinformować opinię publiczną, że rozmowy w sprawie połączenia z Luxembourg Space Telecommunications SA, spółki zależnej od Beijing Xinwei Technology Group, wciąż trwają i nie ma ostatecznego porozumienia co do warunków nabycia Spacecomu przez spółkę Luxembourg Space Telecommunications.

- Spacecom pragnie wyjaśnić, że podpisanie tej umowy jest uzależnione od zakończenia rozmów między stronami dotyczące pewnych zasad, które pozostają otwarte między obiema stronami. W chwili obecnej nie ma pewności, że umowa w obecnej sytuacji lub z przyszłymi warunkami będą lub mogą być podpisane. 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik VU+ SOLO 4K

Vu+ SOLO 4K - odbiornik Ultra HD od koreańskiego producenta...

1490 zł Więcej...

Inteligentny kabel 3m iHDMI

Kierunkowy kabel HDMI-HDMI dł. 3m - dobrze działa z dekoderami...

229 zł Więcej...

Odbiornik VU+ Ultimo 4K

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

2590 zł Więcej...
reklama