reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ukraina: Sieci kablowe będą płacić za kanały naziemne

dodano: 2016-12-05 17:29 | aktualizacja: 2016-12-05 17:40
autor: RO | źródło: sat-expert.com

Ukraina Na miesiąc przed wejściem w życie nowej ustawy o uniwersalnych usługach programowych (UPU) na Ukrainie, która uwzględnia listę kanałów obowiązkowych do rozpowszechniania przez sieci kablowe, największe grupy medialne podają swoje oferty cenowe. Należący do biznesmena Rinata Achmetowa koncern Media Group Ukraine ujawnił, że swoje trzy podstawowe kanały naziemne (Ukraina, NLO, Indigo) chce sprzedawać operatorom za 45 kopiejek miesięcznie od każdego abonenta.

telekanal_ukraina_600px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W naziemnej telewizji analogowej nadawany jest jedynie kanał Ukraina. Pozostałe stacje Media Group Ukraine są dostępne naziemnie tylko cyfrowo w standardzie DVB-T2. W skład UPU był też zawarty niszowy Eskulap TV, który później został przejęty przez Rinata Achmetowa. Grupa medialna nie określiła ceny tej stacji. Na ukraińskim rynku krążą informacje, że właściciel wystawił Eskulap TV na sprzedaż za kwotę 1,5 mln dolarów.

Warto też dodać, że konkurencyjna grupa StarLightMedia za sześć swoich kanałów (cztery znajdują się w UPU) chce 75 kopiejek miesięcznie od abonenta, czyli 12,5 kopiejek za jeden kanał telewizyjny. Prezydencki, informacyjny 5 kanał podał cenę 10 kopiejek. Podsumowując, ceny Media Group Ukraine są najwyższe, bo operatorzy musieliby zapłacić 15 kopiejek za każdą stację telewizyjną.

Swoich stawek wciąż nie ujawniły pozostałe grupy medialne, tj. 1+1 Media i Inter.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AX 4KBOX HD51 Twin S2X

AX 4K HD51 - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AX....

890 zł Więcej...

Transmiter HDMI LKV388N do max. 50m

Bezprzewodowy transmiter HDMI Urządzenie pozwala na przesłanie na odległość sygnału...

670 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 ceglasta

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...
reklama