reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

4KUniverse - nowy kanał UHD na satelitach SES

dodano: 2016-12-05 23:11
autor: Jacek Grzeszczak | źródło: SES

4KUniverse Logo Do startu szykuje się nowy kanał w Ultra HD o charakterze ogólno-rozrywkowym - 4KUniverse. W styczniu 2017 dołączy on do stacji 4K oferowanych w ramach systemu satelitarnego SES i będzie dostarczany dla platform i operatorów kablowych na obszarze północnej Ameryki. Uruchomienie transmisji 4KUniverse sprawi, że na różnych satelitach SES łącznie emitowanych będzie już 30 kanałów UHD.

4KUniverse - Model Turned Superstar


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
4KUniverse zadebiutuje w styczniu 2017 na satelicie SES-1, stacjonującym na pozycji 101°W, będącym jednym z trzech dostarczających treści w jakości Ultra HD na obszarze Ameryki Północnej (SES-1, SES-3 i AMC-18). Z uwagi na pozycję odbiór w Polsce nie będzie możliwy (satelita „znajduje się” poniżej linii horyzontu w Polsce).

4KUniverse będzie licencjonowany w ramach wielu dystrybutorów treści wideo przez Vivicast Media i jest czwartym kanałem Ultra HD uruchamianym w przeciągu mniej niż dwóch miesięcy w ramach regionalnej platformy dystrybucji Ultra HD SES, zwiększając łączną liczbę stacji UHD na tym obszarze do ośmiu.

Kanał będzie oferować mieszankę dokumentów, transmisji sportowych, filmów i programów rozrywkowych kierowanych do tzw. pokolenia millenialsów oraz generacji X.

Wśród oferowanych pozycji programowych znajdzie się m.in. seria „Model Turned Superstar” oraz show przeznaczone dla miłośników wina „Best Bottle”. Wśród wydarzeń sportowych 4KUniverse posiada prawa do transmisji turnieju siatkówki plażowej AVP Pro Beach Volleyball Tour, natomiast w ramach portfolio filmów będzie można zobaczyć m.in. „The Toy Soldiers” i „Wolf Mother”.

Na antenie nie zabraknie dokumentów poświęconych w szczególności wyjątkowym miejscom i cudom natury jak Wielki Kanion Kolorado, Mount Rainier, czy Hoh Rainforest, a także licznym zabytkom, które zostaną pokazane z zapierającymi dech w piersiach ujęciami z przelotów dronem. Plany na 2017 rok obejmują także zupełnie nowe programy w Ultra HD jak i pozycje w ramach primetime.

4KUniverse to znaczący dodatek do rozrastającego się wyboru treści w jakości Ultra HD, oferowanego przez platformę dystrybucyjną Ultra HD od SES, działającą na terenie Ameryki Północnej. Już od miesięcy współpracowaliśmy z zespołem SES, testując blok programów w ramach ich kanału demonstracyjnego. Wszystko to prowadziło w kierunku ekscytującej premiery naszego całodobowego kanał Ultra HD w ramach sieci kablowych i usług operatorów telekomunikacyjnych na obszarze USA. Nasze pierwsze umowy na dystrybucję zostaną ogłoszone wkrótce.

- powiedział Matthew Mancinelli, założyciel i CEO kanału 4KUniverse

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 4K


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AX 4KBOX HD51 Twin S2X

AX 4K HD51 - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AX....

890 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

639 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

299 zł Więcej...
reklama