reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

nc+ z nowymi pakietami i nowymi stacjami CANAL+?

dodano: 2016-12-07 07:41
autor: Jacek Grzeszczak | źródło: czytelnicy

CANAL+ Start i CANAL+ Now Jak donoszą czytelnicy portalu satkurier.pl - platforma nc+ co najmniej od 5 grudnia do wybranych abonentów przesyła ankiety z pytaniami dotyczącymi reakcji na inną pakietyzację (zarówno oferty platformy jak i samej paczki CANAL+) oraz opinii o zmianach wśród kanałów CANAL+, do których miałyby dołączyć dwie stacje: CANAL+ Start i CANAL+ Now, ale zarazem zniknąłby CANAL+ Family.

nc+ święta


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na wstępie należy zastrzec, że są to wyłącznie pomysły i platforma nc+ już nie pierwszy raz pyta abonentów o zdanie właśnie z pomocą ankiety. W przeszłości propozycje i koncepcje zawarte w ankietach nie zawsze były ostatecznie wprowadzane w życie, zdarzały się np. sugestie kanałów, które finalnie do oferty nigdy nie trafiły.

Oprócz tego trzeba mieć na uwadze, że jeśli w grę wchodziłoby uruchomienie nowych stacji spod znaku CANAL+, to formalności związane z uzyskaniem lub modyfikacją koncesji potrwają nawet do kilku miesięcy.

Nowe kanały CANAL+?

Wśród pytań pojawiają się informacje o dwóch stacjach spod znaku CANAL+, które mogłyby rozszerzyć ofertę.

Pierwszą jest CANAL+ Start. Miałby być on oferowany już od najtańszego pakietu podstawowego nc+ i jak sam operator tłumaczy miałby to być „przedsmak świata CANAL+”. Emitowałby wybrane filmy (nieprzerywane reklamami) oraz wyselekcjonowane wydarzenia sportowe z portfolio CANAL+ (m.in. Liga Mistrzów UEFA oraz żużlowa PGE Ekstraliga).

Druga nowa stacja to CANAL+ Now i informacji o niej w ramach ankiety mniej, ale projekt ten był już zapowiadany, będzie to kolejny kanał sportowy i co najważniejsze - operator dysponuje już koncesją na jego emisję (więcej informacji). Jego umiejscowienie w ramach pakietów wraz z CANAL+ Sport i CANAL+ Sport 2 potwierdza charakter sportowy CANAL+ Now.

Jednocześnie jednak uważni czytelnicy zwrócili uwagę na brak w wykazach zarówno CANAL+ Family jak i nSport+. W dyskusjach pojawiających się w sieci padają sugestie, że CANAL+ Start mógłby wejść w miejsce nSport+ mającego szeroką dostępność, a CANAL+ Now zostałby uruchomiony w miejscu wykorzystywanego okazjonalnie kanału 38,

Finalny rezultat dawałby 9 kanałów pod marką CANAL+: CANAL+ Start, CANAL+, CANAL+ »1, CANAL+ Film, CANAL+ Seriale, CANAL+ Discovery, CANAL+ Sport, CANAL+ Sport 2 i CANAL+ Now.

W propozycjach z ankiety poddanych pod ocenę w dość istotny sposób zmieniłaby się pakietyzacja stacji CANAL+, które byłyby oferowane w 4 wersjach:
- 1 kanał CANAL+ Start dla wszystkich,
- 6 kanałów w opcji dla miłośników filmów i seriali: CANAL+ Start, CANAL+, CANAL+ »1, CANAL+ Film, CANAL+ Seriale i CANAL+ Discovery oraz dodatkowo CANAL+ VOD,
- 6 kanałów w opcji dla miłośników sportu: CANAL+: CANAL+ Start, CANAL+, CANAL+ »1, CANAL+ Sport, CANAL+ Sport 2 i CANAL+ Now,
- komplet 9 kanałów: CANAL+: CANAL+ Start, CANAL+, CANAL+ »1, CANAL+ Film, CANAL+ Seriale, CANAL+ Discovery, CANAL+ Sport, CANAL+ Sport 2 i CANAL+ Now oraz dodatkowo CANAL+ VOD.

Zmiany w pakietyzacji nc+?

Ankieta zawiera także pytania o nowe propozycje pakietów nc+ - propozycje zawartości i cen (różne przedziały - 12 kombinacji na zasadzie np. jeden pakiet droższy, inny tańszy).

Opcje pakietowe w propozycjach są nazywane jako:
- Basic+ (57 kanałów TV, w tym 19 HD i CANAL+ Start)
- Action+ (96 kanałów TV, w tym 50 HD i 6 CANAL+ w opcji dla fanów sportu)
- Home+ (105 kanałów TV, w tym 39 HD i 6 CANAL+ w opcji dla miłośników filmów i seriali wraz z CANAL+ VOD)
- All Inclusive+ (142 kanały TV, w tym 68 HD i 9 CANAL+ wraz z CANAL+ VOD)

Teraz oferta nc+ wg bieżących ulotek obejmuje pakiety:
- Start+ (68 kanałów TV, w tym 23 HD)
- Comfort+ (104 kanały TV, w tym 41 HD, opcjonalnie wersja z 8 kanałami CANAL+)
- Extra+ (141 kanałów TV, w tym 61 HD, opcjonalnie wersja z 8 kanałami CANAL+)
- Superpremium+ (154 kanały TV, w tym 74 HD, 8 kanałów CANAL+ w prezencie na okres do 6 miesięcy)
- VIP Max (169 kanałów TV, w tym 83 HD, 8 kanałów CANAL+ w prezencie na okres do 6 miesięcy)

Jak zauważają czytelnicy - podział kanałów w ankietach pokazuje inne podejście operatora niż dotychczas - do tej pory każdy pakiet sprowadzał się do znacznego wzrostu liczby kanałów, natomiast w propozycji przedstawionej do oceny Action+ i Home+ mają zbliżoną ilość kanałów, a podział jest zrobiony w kierunku odróżniania się tematycznie (np. Home+ zawiera kompletną ofertę kanałów dla dzieci, natomiast Action+ tylko znany z DVB-T TVP ABC, natomiast odwrotnie jest w przypadku stacji sportowych - tylko 3 w Home+, a w Action+ komplet).

Byłby to w pewnym sensie powrót, gdyż już kiedyś stosowano tego typu podział, stawiający przed abonentem nie wybór ilości, ale tematyki, którą woli oglądać.

Basic+ byłby skromniejszy w stosunku do obecnego Start+. Natomiast All Inclusive+ przypomina obecny Extra+, co może sugerować, że wyższe pakiety pozostaną bez zmian.

Opinie w sieci

Nie wiadomo czy propozycje poddawane pod ocenę zostaną wdrożone i jeśli tak, to w jakim zakresie. Zapewne zależy to od oddźwięku na ankietę wśród abonentów, ale przynajmniej pojawienie się CANAL+ Now można uznawać za wysoce prawdopodobne (pewne?) z uwagi na posiadanie koncesji dla tej stacji i przewijające się od dłuższego czasu zapowiedzi tego projektu (wcześniej jako Liga+).

Oceny wśród abonentów są mocno podzielone. W dyskusjach w sieci zdarzają się głosy zadowolenia, zwłaszcza w przypadku fanów sportu, którzy mogliby precyzyjniej dobrać ofertę do swoich potrzeb bez płacenia za kanały, których i tak nie oglądają. Z drugiej strony nie brakuje też krytycznych głosów ze strony abonentów ceniących sobie ofertę przekrojową, którzy chcąc mieć wszystkiego po trochu będą w tej wersji "skazani" na najwyższy pakiet All Inclusive+ (albo na pożegnanie z ofertą nc+).

Na pewno nie ma wątpliwości co do tego, że proponowane zmiany w pakietyzacji, gdyby weszły w życie, byłyby bardzo poważne i wiązałyby się ze sporym ryzykiem na niełatwym rynku przy ostrej konkurencji innych platform DTH, operatorów kablowych oraz naziemnej TV cyfrowej, do której uciekają osoby niepotrzebujące kanałów premium.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii nc+


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Televes Yagi Edge Mix Combo

Znakomita, hiszpańska antena kierunkowa VHF/UHF, zalecana do odbioru HDTV z...

89 zł Więcej...

Antena radiowa Maximum FM+DAB

Jedyna antena do odbioru równocześnie analogowego radia FM i cyfrowego...

110 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 190 zł Więcej...
reklama