reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ukraińska redakcja Euronews protestuje przeciw zamknięciu

dodano: 2016-12-09 11:47
autor: RO | źródło: news.liga.net

Euronews W Lyonie we Francji, w siedzibie paneuropejskiego kanału informacyjnego Euronews, odbył się jednodniowy strajk ostrzegawczy ukraińskiej, irańskiej, arabskiej i przedstawicieli kilku innych redakcji językowych. Jednocześnie wraz z ich zamknięciem planowana jest rozbudowa angielskiej, francuskiej i rosyjskiej służby.

Euronews


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Ukraińscy reporterzy nie zgadzają się z planami kierownictwa Euronews odnośnie zaprzestania nadawania w języku ukraińskim od kwietnia przyszłego roku. Powodem decyzji jest brak funduszy na dalsze utrzymanie projektu. Ukraińcy zwracają uwagę na nierówny podział budżetu na wszystkie 13 redakcji językowych.

Do akcji przyłączyli się przedstawiciele irańskich i arabskich służb, które także znalazły się na granicy zamknięcia. Protest poparli dziennikarze z większości redakcji językowych.

5 grudnia br. w strajku udział wzięło prawie 100 osób. Pracownicy znajdowali się w pomieszczeniu kanału i od godz. 13:00 do 17:00 nie pracowali. Informacje w tym czasie ukazywały się tylko po angielsku.

Przedstawiciele komitetu strajkowego dodają, że w przypadku braku reakcji kierownictwa, strajk będzie miał swój ciąg dalszy w kolejnym tygodniu.

Pracownicy ukraińskiej redakcji chcą zapoznać się ze szczegółami kontraktów o finansowaniu służby językowej przez ukraińskiego nadawcę publicznego NTKU (od 2011 roku) i prywatną grupę medialną Inter Media Group (od 2015 roku).
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Inteligentny kabel 1,8m iHDMI

Inteligentny kabel połączeniowy HDMI-HDMI długości 1,8m - działa dobrze z...

199 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

639 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ SOLO 4K + dysk 1TB

Vu+ SOLO 4K - najnowszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

1 690 zł Więcej...
reklama