SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ukraińska redakcja Euronews protestuje przeciw zamknięciu

dodano: 2016-12-09 11:47
autor: RO | źródło: news.liga.net

Euronews W Lyonie we Francji, w siedzibie paneuropejskiego kanału informacyjnego Euronews, odbył się jednodniowy strajk ostrzegawczy ukraińskiej, irańskiej, arabskiej i przedstawicieli kilku innych redakcji językowych. Jednocześnie wraz z ich zamknięciem planowana jest rozbudowa angielskiej, francuskiej i rosyjskiej służby.

Euronews


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Ukraińscy reporterzy nie zgadzają się z planami kierownictwa Euronews odnośnie zaprzestania nadawania w języku ukraińskim od kwietnia przyszłego roku. Powodem decyzji jest brak funduszy na dalsze utrzymanie projektu. Ukraińcy zwracają uwagę na nierówny podział budżetu na wszystkie 13 redakcji językowych.

Do akcji przyłączyli się przedstawiciele irańskich i arabskich służb, które także znalazły się na granicy zamknięcia. Protest poparli dziennikarze z większości redakcji językowych.

5 grudnia br. w strajku udział wzięło prawie 100 osób. Pracownicy znajdowali się w pomieszczeniu kanału i od godz. 13:00 do 17:00 nie pracowali. Informacje w tym czasie ukazywały się tylko po angielsku.

Przedstawiciele komitetu strajkowego dodają, że w przypadku braku reakcji kierownictwa, strajk będzie miał swój ciąg dalszy w kolejnym tygodniu.

Pracownicy ukraińskiej redakcji chcą zapoznać się ze szczegółami kontraktów o finansowaniu służby językowej przez ukraińskiego nadawcę publicznego NTKU (od 2011 roku) i prywatną grupę medialną Inter Media Group (od 2015 roku).
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik VU+ Ultimo 4K

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

2450 zł Więcej...

Antena szerokopasmowa MLog 6-69 HV dla MUX8 w pionie

Telewizyjna antena szerokopasmowa o strukturze logarytmicznej periodycznie dipolowej MLog 6-69...

40 zł Więcej...

"SAT Kurier" abonament za 2017 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2017. Pierwsze wydanie na...

55 zł Więcej...